Jump to content

Απορίες ενός αρχάριου με τους κλόουν του!


Recommended Posts

Η ερώτηση πάντως παραμένει: γιατί οι κλόουν δεν κουνάνε κάτω από την πέτρα;;;

Εχει απαντηθει.

Γιατι ειναι μικρος ο αριθμος του κοπαδιου, ή/και γιατι δεν ειναι καλες οι συνθηκες του νερου, ή/και ο χωρος που διαθετουν δεν ειναι αρκετος, ή/και λογω μη συμβατων συγκατοικων και στεσαρονται, ή/και γιατι ειναι ντροπαλα ψαρια και εχουν τα ταση να κρυβονται μεσα και κατω απο διακοσμητικα.

Ενα μεγαλο κοπαδι παντως τα λυνει ολα τα προβλημα εχω παρατηρησει.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση πάντως παραμένει: γιατί οι κλόουν δεν κουνάνε κάτω από την πέτρα;;;

Ειναι ντροπαλα ψαρια και χρειαζεται να εξοικειωθουν.

Link to comment
Share on other sites

Ενας κλοουν παντως που ηταν μονος του σε ενα ενυδρειο, περασε ενας χρονος και δεν εξοικιωθηκε, ηταν συνεχως κατω απο ενα ξυλο και εβγαινε μονο για φαι.

(Μια φορα μου εκανε την τιμη και ποζαρε για φωτο αλλα ηταν και καλη ποζα).

Οταν μεταφερθηκε σε αλλο μεγαλο ενυδρειο μαζι με αλλους κλοουν, μεσα σε 2-3 μερες εκανε βολτες πανω κατω.

Και αυτα δεν τα λεω επειδη τα διαβασα καπου, αλλα επειδη ηταν δικος μου και ειχα κανει και γω το ιδιο "λαθος" σαν αρχαριος ;)

Φυσικα ειναι στην επιλογη του καθενος και εχει τη δυναμη να αποφασιζει καλως ή κακως για τα ζωντανα του.

Εγω απλως προσπαθω να βοηθησω οποιον θελει να μαθει οτι εμαθα ψαχνωντας για το καλο του δικου μου ψαρη.

Για την ταλαιπωρια που εβαλα αθελα μου να περασει τον ψαρη μου, εχω τιμης ενεκεν και το μπανερακι απο κατω στην υπογραφη μου που λεει "Think before you buy" (πατηστε το)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το φόρουμ για τη βοήθειά του. Το θέμα πιστεύω ότι απαντήθηκε και μπορεί να κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το φόρουμ για τη βοήθειά του. Το θέμα πιστεύω ότι απαντήθηκε και μπορεί να κλείσει.

Προσωπικά πάντως δεν νιώθω οτι προσφέρω κάτι αφού απ' ότι βλέπω δεν χρησιμοποιείς τη γνώση που σου δίνεται για το καλό των ψαριών σου, απλά έτσι κουβέντα να κάνουμε... για να λέμε και τα πράγματα με το όνομά τους.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο! Κανόνισα να δώσω σε φίλο μου όλα μου τα ψάρια. Θα κρατήσω μόνο τους κλόουν και παράλληλα θα πάρω άλλους 2 (ώστε να γίνουν 4). Σε περίπου 4 μήνες θα αγοράσω νέο ενυδρείο μεγαλύτερο (οικονομική κριση βλέπετε :)) , τέτοιο ώστε να μεγαλώσουν οι κλόουν απρόσκοπτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...