Jump to content

Ερώτηση σχετικά με τα Kuhli


Recommended Posts

Δεν βρήκα κάτι σχετικό στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε αν τα kuhli τρώνε τις ρίζες των φυτών.. ξέρω ότι συνήθως κρύβονται στο χαλίκι αλλά από τότε που το έβαλα στο ενυδρείο βρίσκω τα φυτά ξεριζωμένα. τι μπορώ να κάνω εκτός του να το αφαιρέσω?

Link to comment
Share on other sites

Tι υποστρωμα εχεις??

χαλίκι

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να φταιει αυτο .

Τα kuhlii δεν πολυτρωνε ριζες(τα δικα μου ουτε που τις ακουμπανε)

Τι αλλα ψαρια εχεις εκτος απο αυτα??

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να φταιει αυτο .

Τα kuhlii δεν πολυτρωνε ριζες(τα δικα μου ουτε που τις ακουμπανε)

Τι αλλα ψαρια εχεις εκτος απο αυτα??

έχω ένα κοπαδάκι νεον, πλάτυ.. τα άλλα ψάρια είναι πολυ καιρό μέσα.. δεν είχα πρόβλημα μέχρι τώρα.. μόλις έβαλα το kuhli εμφανίστηκαν τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=576

Εχεις και εναν σινοδοντι??

Έγινε επεξεργασία - watchmaker
Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=576

Εχεις και εναν σινοδοντι??

για την ακρίβεια έχω 1 ζευγάρι ξιφοφόρους, 3 πλάτυ, 5 γκάπι, 2 απιστόγραμμα, 5 γαριδες, 5 οτόκυκλους, 1 γλύφτη, 5 νέον, 5 kuhli

Link to comment
Share on other sites

για την ακρίβεια έχω 1 ζευγάρι ξιφοφόρους, 3 πλάτυ, 5 γκάπι, 2 απιστόγραμμα, 5 γαριδες, 5 οτόκυκλους, 1 γλύφτη, 5 νέον, 5 kuhli

Και ολα αυτααααααααααα τα εχεις σε 60 λτ? ;):thumbup::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

χαλίκι

Το χαλικι ΔΕΝ ειναι υπο-στρωμα.- ;)

Link to comment
Share on other sites

για την ακρίβεια έχω 1 ζευγάρι ξιφοφόρους, 3 πλάτυ, 5 γκάπι, 2 απιστόγραμμα, 5 γαριδες, 5 οτόκυκλους, 1 γλύφτη, 5 νέον, 5 kuhli

Εκτος απο πολλα ψαρια σε λιγα λιτρα , εχεις ειδη ασυμβατα μεταξυ τους λογω διαφορετικων απαιτησεων σε συνθηκες νερου. Διαβασε λιγο στο φορουμ και κανε κατι γρηγορα για τα ψαρακια σου.-

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο πολλα ψαρια σε λιγα λιτρα , εχεις ειδη ασυμβατα μεταξυ τους λογω διαφορετικων απαιτησεων σε συνθηκες νερου. Διαβασε λιγο στο φορουμ και κανε κατι γρηγορα για τα ψαρακια σου.-

ευχαριστώ για τις συμβουλές

να διευκρινήσω κατι... το ενυδρείο αυτό είναι του αδελφου μου και ειναι 100lt με φυσικά φυτά... ναι το έχουμε καταλάβει ότι είναι ασύμβατα... σιγα σιγά τα αλλάζει.

Τελικά για το kuhli δεν πήρα απάντηση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι υποψιαζομαι οτι ο Pleco την κανει την ζημια. Οταν αποκτησουν καποιο μεγεθος ,προσπαθωντας να φανε αλγες απο τα φυλλα των φυτων, γινονται λιγο αγαρμποι και τα ξεπατωνουν. Τουλαχιστον εκανε ο δικος μου καποτε , μεχρι που τον χαρισα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις συμβουλές

να διευκρινήσω κατι... το ενυδρείο αυτό είναι του αδελφου μου και ειναι 100lt με φυσικά φυτά... ναι το έχουμε καταλάβει ότι είναι ασύμβατα... σιγα σιγά τα αλλάζει.

Τελικά για το kuhli δεν πήρα απάντηση. :)

Κανενα προβλημα στις ριζες απο τα coolie.- :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...