Jump to content

Δυο ερωτησεις και δεν ξανα ρωτω :)


Recommended Posts

1)Πριν απο δυο μηνες εστρωσα το ενυδρειο μου πως θα καταλαβω αν εξακολουθει να ειναι στρωμενο? ( η μπιχλα εχει ψιλο χαθει) :)

2)Κανενα ψαρακι που να θελει Ph =8 se 65 λιτρο φουλ ( πυκνοφυτεμενο ζουγκλα) φυτεμενο ?

3)Οταν κουρευεις τα κλαδακια τα ψαρια στρεσαρωνται ? καμια λυση στο προβλημα αυτο? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οταν λες οτι το εστρωσες πριν δυο μηνες εννοεις οτι εδω και δυο μηνες δεν εχεις μεσα ψαρια ή καποια πηγη αμμωνίας? Μονο με μετρησεις μπορεις να ξερεις τι γινεται.

Τωρα, pH=8 και λιτρα 65 σκεφτομαι τιποτα ζωοτοκα.

Το κλαδεμα, αν δεν κανεις αποτομες κινησεις, δεν νομιζω οτι στρεσσαρουν ιδιαιτερα τα ψαρια...

Link to comment
Share on other sites

1)Πριν απο δυο μηνες εστρωσα το ενυδρειο μου πως θα καταλαβω αν εξακολουθει να ειναι στρωμενο? ( η μπιχλα εχει ψιλο χαθει) :)

2)Κανενα ψαρακι που να θελει Ph =8 se 65 λιτρο φουλ ( πυκνοφυτεμενο ζουγκλα) φυτεμενο ?

3)Οταν κουρευεις τα κλαδακια τα ψαρια στρεσαρωνται ? καμια λυση στο προβλημα αυτο? :rolleyes:

2. μπες στο Photo intex μας και δες εκει για ψαρια λεει ph και μεγεθος ψαριου. οποτε θα κρινεις τι κανει για σενα και παραληλα θα επιλεξεις αυτο π αρεσει σε εσενα... :thumbup::thumbup:

3. δεν θα εχεις προβλημα μια φορα πχ το διμηνο που θα κλαδευεις..no prob. :hysterical:

Ασε που μετα απο λιγο καιρο θα σε συνιθισουν και δεν θα δινουν καν σημασια.. οπως τα δικα μου :buttrock:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην οταν λες οτι το εστρωσες πριν δυο μηνες εννοεις οτι εδω και δυο μηνες δεν εχεις μεσα ψαρια ή καποια πηγη αμμωνίας? Μονο με μετρησεις μπορεις να ξερεις τι γινεται.

Τωρα, pH=8 και λιτρα 65 σκεφτομαι τιποτα ζωοτοκα.

Το κλαδεμα, αν δεν κανεις αποτομες κινησεις, δεν νομιζω οτι στρεσσαρουν ιδιαιτερα τα ψαρια...

Γιωργη ειχα δυο χρυσοψαρακια τελικα ''πεταξαν'' :) συνεχιζα να ριχνω χρυσοψαροτροφη ..ειχα ψιλοαπογοητευτει να σου πω ...τωρα ριχνω κατα διαστηματα ..μετρισεις κανω εκανα το περασμενο Σαββατο βρηκα ΝΟ2=0 ΝΟ3=5mg/l το ιδιο και την Δευτερα χωρις αλλαγες αφου μεσα εχω μονο φυτα ....σημερα εκανα αλλαγη νερου ..αμωνια δεν μπορω να δω ποσο εχω γιατι ενω εχω τα τεστ εχω χασει το φυλαδιακι με τις οδηγεις θα παω να παρω το απογευμα ξανα τα τεστ της αμμωνιας

Link to comment
Share on other sites

2. μπες στο Photo intex μας και δες εκει για ψαρια λεει ph και μεγεθος ψαριου. οποτε θα κρινεις τι κανει για σενα και παραληλα θα επιλεξεις αυτο π αρεσει σε εσενα... :thumbup::buttrock:

λετε να κανω καμια γκαφα? ..μονομαχο δεν μπορω να βαλω? (αβαντιδες) ..αυτος ειναι μομο μεχρι 7,5?

δυστιχως μετρισα το PH της υδροδπτισης μου και μου δινει ακριβως 8 ..και δεν θελω να μπλεξω με Α/Ο :)

3. δεν θα εχεις προβλημα μια φορα πχ το διμηνο που θα κλαδευεις..no prob. :thumbup: Ασε που μετα απο λιγο καιρο θα σε συνιθισουν και δεν θα δινουν καν σημασια.. οπως τα δικα μου :buttrock:

εισαι ωραιαος! :rolleyes::hysterical::buttrock::P

Link to comment
Share on other sites

2. μπες στο Photo intex μας και δες εκει για ψαρια λεει ph και μεγεθος ψαριου. οποτε θα κρινεις τι κανει για σενα και παραληλα θα επιλεξεις αυτο π αρεσει σε εσενα... :thumbup::buttrock:

λετε να κανω καμια γκαφα? ..μονομαχο δεν μπορω να βαλω? (αβαντιδες) ..αυτος ειναι μομο μεχρι 7,5?

δυστιχως μετρισα το PH της υδροδπτισης μου και μου δινει ακριβως 8 ..και δεν θελω να μπλεξω με Α/Ο :)

3. δεν θα εχεις προβλημα μια φορα πχ το διμηνο που θα κλαδευεις..no prob. :thumbup: Ασε που μετα απο λιγο καιρο θα σε συνιθισουν και δεν θα δινουν καν σημασια.. οπως τα δικα μου :buttrock:

εισαι ωραιαος! :rolleyes::hysterical::buttrock::P

το μονομαχο αστον καλυτερα.. δεν υπαρχει λογος να μπλεξεις.. θα ταλαιποριθεις κ εσυ κ το ψαρι.

δες για ζωωτοκα οπως σου ειπε ο Γιωργος ειναι ιδινικα για σενα.

Link to comment
Share on other sites

το μονομαχο αστον καλυτερα.. δεν υπαρχει λογος να μπλεξεις.. θα ταλαιποριθεις κ εσυ κ το ψαρι.

δες για ζωωτοκα οπως σου ειπε ο Γιωργος ειναι ιδινικα για σενα.

Παω να κοιταξω :)

Link to comment
Share on other sites

Παω να κοιταξω :)

μαλλον Poecilia sphenops

Black molly μου θυμιζει χωρις παρεξιγηση stelth θα του δοσω της καλυτερες συνθηκες για να ζησει και να μεγαλωσει αλλα που θα μποροσυα να το βρω? Κηφισια? ..στο μεταξυ πρεπει να τσεκαρω και αν εξακολουθει να ειναι στρωμενο το ενυδρειο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...