Jump to content

ΞΕΒΕΝΤΟΥΖΑΡΙΣΜΑ ΦΙΛΤΡΟΥ


Recommended Posts

θελω να ξεβεντουζαρω το εσωτερικο φιλτρο του rio125 για να καθαριστει. ομως βλεπω πως ειναι πολυ δυσκολο!!

υπαρχει καποιο κολπο?

εχει 4 βεντουζες στο πλαι και 4 στην πλατη πισω

το ενυδρειο το πηρα μεταχειρισμενο και ετρεχε 1,5 χρονο

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος οτι ειναι βεντουζες;

και εγω στο 180αρι που εχω για βεντουζες τις νομισα αλλα τελικα ηταν μαυρη "σιλικονη".

δεν εχω δει απο κοντα 125αρι για να ειμαι σιγουρος αλλα προσεξε το.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις πετονια η νημα θα το αλειψεις με λαδακι και θα το περασεις απο τη σιλικονη και θα ξεκολλησει.

Προσεχε ομως μην ξεκολλησεις μονο το φιλτρο και μεινει πανω στο τζαμι η σιλικονη.

Link to comment
Share on other sites

Αν μεινει τπτ..Δεν ειπα οτι θα υπαρχει προβλημα.Απλα για λογους αισθητικης.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση εκανα οχι παρατηρηση. :P

γιατι εγω στο δικο μου μου εμεινε λιγο εβρασα μια λεπιδα απο φαλτσετα,την περασα σιγα σιγα κολλητα στο τζαμι ωστε να βγει ενα κομματι(μην γινει τριμματα) και ολα ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απλα απαντησα.Δεν ειπα ποτε οτι μου εκανες παρατηρηση. :P

Link to comment
Share on other sites

ναι εχετε δικιο σιλικονη μαυρη ειναι.

μετα πως το ξαναβαζω? με σιλικονη? γιατι δεν εχει πιασιμο να βαλω βεντουζες

Link to comment
Share on other sites

εγω που το εβγαλα δεν το ξαναεβαλα για να σου πω.

κοιτα λιγο το θεμα του φιλου karaman

ισως ζητατε το ιδιο πραγμα.

αν και θα επρεπε να στο προτεινει αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κωστα δεν στο προτεινα γιατι δεν αναφερεις πουθενα οτι θελεις να το καθαρισεις.

Αληθεια για ποιο λογω θελεις να το βγαλεις?Εγω δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με το εσωτερικο φιλτρο της Juwel και ειμαι στην αναζητηση ενος εξωτερικου φιλτρου.Μολις αποφασισω ποιο θα παρω και μολις το βαλω θα το ξηλωσω το εσωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το ξηλωσω για να το καθαρισω. το πηρα μεταχιρισμενο γλυκου και θα γινει θαλασσινο.

επίσης ενδεχεται να φτιαξω σαμπ οποτε νομιζω πως μπορει να μπει εκει καλυτερα. επισης εχω παρει εξωτερικο το eheim ecco pro 2032

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το ξηλωσω για να το καθαρισω. το πηρα μεταχιρισμενο γλυκου και θα γινει θαλασσινο.

επίσης ενδεχεται να φτιαξω σαμπ οποτε νομιζω πως μπορει να μπει εκει καλυτερα. επισης εχω παρει εξωτερικο το eheim ecco pro 2032

Επειδη δεν γνωριζω πολλα για θαλασσινα ενυδρεια καλυτερα θα ηταν να σου πουν αυτοι που ασχολουνται αν θα χρεαστει να το ξηλωσεις η να το αφησεις ωστε να εχεις την καλυτερη κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...