Jump to content

Γεννα απο σκαλαρια τις συμβουλές σας


Recommended Posts

Τι να πω ρε παιδιά πρίν απο ένα χρόνο ξεκίνησα ενα 60lt με ζωοτόκα λίγο πρίν φύγω για διακοπές γέννησαν και έτρεχα και δεν έφτανα να δω τι θα κάνω τα μωρά, τώρα πάλι λίγο πρίν φύγω σύνέβει πάλι το απροσδόκητο γεγονός σκαλάρια μόλις ενός μήνα στο ενυδρείο μου και το ενυδρείο να τρέχει απο τον Απρίλιο του 2009 να έχω πάλι γέννα και να δω τι θα κάνω καθώς απο ωοτόκα δεν ξέρω και πολλά. Έχω αγχωθεί λόγω καλοκαιριού και διακοπών.

Χρειάζεται να προσέξω κάτι ιδιαίτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, τα αυγά δε θα μείνουν και πολύ στο ενυδρείο, αφού υπάρχουν και άλλα ψάρια! Μπορεί να τα φάνε και οι ίδιοι οι γονείς μόλις σβήσουν τα φώτα, αφού δεν θα μπορούν να τα προστατέψουν...Το μόνο σίγουρο είναι ότι αφού έχεις ζευγάρι που γεννά, θα έχεις και πάλι γέννες...Διάβασε λοιπόν και οργανώσου και επιστρέφοντας από τις διακοπές, αν σε ενδιαφέρει απομόνωσέ τα, φτιάξε κατάλληλες συνθήκες και...καλούς απογόνους!

Ένα πολύ καλό άρθρο θα βρεις εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=13671 :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχες δικιο το παλεψα βαζοντας φωτακι αλλα το πρωι πρωτιμησαν αυγοταραχο αντι για φλεικς

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...