Jump to content

αξιωποιηση του 40λιτρου


Recommended Posts

:( καλημερα σε ολους εχω δυο ενυδρεια ενα 120 λιτρα και ενα 40 λιτρα και τα δυο τρεχουν. το μεγαλο 2 χρονια, και εχω 4 σκαλαρια. και το μικρο εχω βαλει ενα σκαλαρι μικρο στο οποιο απο τοτε που το πηρε ο ξαδελφος μου δεν εχει μεγαλωσει.το ειχα βαλει στο μεγαλο ενυδρειο αλλα το τσιμπαγανε τα αλλα ολη την ωρα και ετσι εδω και κανα διμηνο το εχω βαλει στο μικρο και ειναι μια χαρα.θελω να κανω ανακαινιση στο μικρο το 40 λιτρο. και οι σκεψεις μου ηταν να βαλω ενα μονομαχο μονο του η δεν ξερω αμα μπορω να βαλω μαζι κατι αλλο.η αμα μπορουσα να το εκανα θαλασσινο?βεβαια σκευτομαι για γλυκο νερο γιατι για θαλασσινο θα ειναι πολυ δυσκολο πιστευω. ευχαριστω... :(
Link to comment
Share on other sites

Σωστα σκευτεσαι..Πρωτων το θαλασσινο θελει πολυ καλη εμπειρια και ειδικα σε αυτα τα λιτρα για να πετυχει..Βαλε εναν μονομαχο και καμια γαριδουλα... :(

Link to comment
Share on other sites

η 4 αρσενικα guppy..

προτιμο για μονομαχο με καμια γαριδουλα.θα πρεπει να φτιαξω κρυψωνες?να βαλω αληθινα φυτα και κανα κοματι ξυλο?κανεναν γλυφτη οπως το μεγαλο ενυδρειο η δεν χρειαζεται καθολου. :(

Link to comment
Share on other sites

40 λιτρα παντως θα καναν ενα πολυ ομορφο nano reef...αλλα λογο του πολυ μικρου μεγεθους θελεις πολυ εμπιρια και χρονο...

οποτε οτι σου ειπαν τα παιδια... ή ζωοτοκα ή μονομαχο...

επισεις μονο γαριδοενυδρειο... με πολλα φυτα και ενα snail...

ακομα και ΜΟΝΟ με ενα χρυσοψαρο. δλδ ενυδρειο κρύου νερου...

εχεις πολλες και καλες επιλογες..ευχομαι να διαλεξεις το καλυτερο..

καλη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

:(καλημερα σε ολους εχω δυο ενυδρεια ενα 120 λιτρα και ενα 40 λιτρα και τα δυο τρεχουν. το μεγαλο 2 χρονια, και εχω 4 σκαλαρια. και το μικρο εχω βαλει ενα σκαλαρι μικρο στο οποιο απο τοτε που το πηρε ο ξαδελφος μου δεν εχει μεγαλωσει.το ειχα βαλει στο μεγαλο ενυδρειο αλλα το τσιμπαγανε τα αλλα ολη την ωρα και ετσι εδω και κανα διμηνο το εχω βαλει στο μικρο και ειναι μια χαρα.θελω να κανω ανακαινιση στο μικρο το 40 λιτρο. και οι σκεψεις μου ηταν να βαλω ενα μονομαχο μονο του η δεν ξερω αμα μπορω να βαλω μαζι κατι αλλο.η αμα μπορουσα να το εκανα θαλασσινο?βεβαια σκευτομαι για γλυκο νερο γιατι για θαλασσινο θα ειναι πολυ δυσκολο πιστευω. ευχαριστω... :(

1. τα σκαλαρια θελουν πανω απο 250-300 λιτρα για να ζησουν σωστα... και ενυδρεια με μεγαλο υψος...

2. τα σκαλαρια πανε σε κοπαδακια 4+ ατομα... Μεγαλο λαθος να εχεις ενα μονο του και κυριως σε 40 λιτρα.

φιλε μου πρεπει να κοιταξεις να φτιαξεις πρωτα τα ενυδρεια σου και μετα να κανεις ανακαινιση.....

κριμα ειναι τα ψαρακια... :(:blush:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

:( ευχαριστω παιδια να ειστε καλα.μολις το φτιαξω θα στειλω φωτο.και αμα αποφασισω καποια στιγμη να φτιαξω το 120 με θαλασσινο θα σας πω γιατι θα χρειαστω ενισχυσεις...... :(
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι απεικονιζει η φωτογραφια σου..??Την κοιταω τοση ωρα και δεν εχω καταλαβει..:(

2 α/φη Sukhoi (ή MiG 29) το ένα κανονικά και το άλλο ανάστροφα.

Είναι τρελοί αυτοί οι πιλότοι. :(

Link to comment
Share on other sites

προτιμο για μονομαχο με καμια γαριδουλα.θα πρεπει να φτιαξω κρυψωνες?να βαλω αληθινα φυτα και κανα κοματι ξυλο?κανεναν γλυφτη οπως το μεγαλο ενυδρειο η δεν χρειαζεται καθολου. :(

λυφτη, δλδ πλεκο σε αυτα τα λιτρα... σε καμια περιπτωση.

Βαλε σαλιγκαρια για καθαριστες!

2 α/φη Sukhoi (ή MiG 29) το ένα κανονικά και το άλλο ανάστροφα.

Είναι τρελοί αυτοί οι πιλότοι. :(

Απο προσωπικη εμπειρια θα έλεγα οτι ειναι μονταζ!

Δλδ το ενα τπεταει κανονικά η αναποδα και το αλλο ειναι με mirror.

:(

Τουλαχιστον αυτο διακρινω σε τοσο μικρη φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια θα έλεγα οτι ειναι μονταζ!

πετας και εσυ ρε θυρίο; :(:(

Link to comment
Share on other sites

2 α/φη Sukhoi (ή MiG 29) το ένα κανονικά και το άλλο ανάστροφα.

Είναι τρελοί αυτοί οι πιλότοι. :blush:

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

πετας και εσυ ρε θυρίο; :(:(

my bro και ενας συναδελφος του συμφορουμητης. :(

Υ.Γ. Θα ειμαι ΠΑφο 21-23 Οκτωβριου και γενικά κυπρο 20-24/10

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...