Jump to content

Nandopsis Salvini


mink

Recommended Posts

Τα salvini κατα τη γνωμη μου ειναι τα πιο επιθετικα μικρα ψαρακια που υπαρχουν. Μπορουν να τα βγαλουν

περα, σχεδον, με οτιδηποτε.Ειναι πανεμορφα κ ολο ψαχνουν για μπελαδες. Εχω χασει αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Τα salvini κατα τη γνωμη μου ειναι τα πιο επιθετικα μικρα ψαρακια που υπαρχουν. Μπορουν να τα βγαλουν

περα, σχεδον, με οτιδηποτε.Ειναι πανεμορφα κ ολο ψαχνουν για μπελαδες. Εχω χασει αρκετα...

εχεις κρατησεις ποτε red devil ανω των 25 εκατοστων :(? εκει να δεις επιθετικοτητα , δεν ζει ψαρι μαζι του ουτε στολιδια τιποτα , δαγκωνε το τζαμι αμα κοντευα και αμα εβαζα χερι μεσα ..... :(

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα red devil. Η επιθετικοτητα τους διαφερει αρκετα απο ζωο σε ζωο.Γενικα ομως ειναι απο τα

πιο αγρια, ειδικα τα αρσενικα. Θελουν πολυ χωρο για να νοιωσουν ανετα. Αν εχεις ενα τεραστιο ενυδρειο

τοτε ειναι αρκετα ησυχα. Παντος γουσταρουν κανα καβγαδακι που κ που.

LAMBIATUM OR CITRINELUM μικρη η διαφορα , στη συμπεριφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έιχα ένα τέτοιο salvini! Ειναι πανέμορφο ψάρι και έχει πλάκα η προσωπικότητα του... Το τρεμαν ακομη και τα παπαγαλοψαρα.... δεν αφηνε κανενα αλλο να φάει... Eβγαζε το κεφαλι του και παραμονευε σαν κατασκοπος και οποιος περνουσε του επιτίθονταν... Ειχα δει μάλιστα ένα ντοκυμαντερ που ενα τέτοιο salvini περνουσε αναμεσα σε πιρανχας και δεν το πειραζανε... Το μεγαλο γελιο ειναι ότι έχω ένα πλακόστωμο που είχε μεγαλώσει με πολυ επιθετικα ψάρια και τώρα αν τον πλησιασει καποιο πολυ το χτυπαει και έχει γινει πολυ μάγκας! O pleko τους κάνει με τις πλεξουδες ολους μεσα... :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - vangelis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα, πριν κανένα μήνα αγόρασα ένα Salvini, από εκεί που το πήρα όλα ήταν άχρωμα, οπότε διάλεξα ένα κ υπέθεσα οτι θα απόκτηση το κίτρινο χρώμα όταν ενηλικιωθεί, ξερει κανένας πότε αποκτούν το κίτρινο χρώμα? Μου είπε ο πετσοπας ότι τα θηλυκά είναι άχρωμα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει αυτό γιαυτό το είδος στις βιβλιογραφίες βλέπω τα ζευγάρια να έχουν το ίδιο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...