Jump to content

Κιχλιδες Αμερικης


Nash

Recommended Posts

1)100x42(πλατος)x52(υψος) και ειναι με καπακι.190 λιτρα της ''Wave'' (ιταλικο)

2)Νερο βρυσης θα βαζω.

3)Φιλτρο βιλογικο μεγαλης ικανοτητας φιλτρανσης Black Box 400.Ενδεικνυται για ενυδρεια απο 100 εως 400 λιτρα και στο εσωτερικο του μπορει να δεχθει αντλια, θερμαντηρα και υλικα φιλτρανσης.Δυναμη αντλιας στο maximum.Το φιλτρο εχει σφουγγαρια και μεσα σε δυχτακι μαυρες μπαλες οπου θα κανουν αποικια τα βακτηρια απο οσο ξερω.

4)Θα ειναι με πετρες και φυτα(ψευτικα)

5)θερμοστατης 125 watt

6)Ψαρια:1 pleco,1 Silver dollar (δεν τα εχω προσθεσει ακομα γιατι ακομα βρισκεται σε κατασταση στρωσιματος)

Για αρχη θα ηθελα να μαθω αν γινεται οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με το δολλαριο.Και αν οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με cory.

Έγινε επεξεργασία - Nash
Link to comment
Share on other sites

... Για αρχη θα ηθελα να μαθω αν γινεται οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με το δολλαριο.Και αν οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με cory.
Ποιες κιχλιδες?

Το δολλαριο δεν ζει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

.....

6)Ψαρια:1 pleco,1 Silver dollar (δεν τα εχω προσθεσει ακομα γιατι ακομα βρισκεται σε κατασταση στρωσιματος)

Για αρχη θα ηθελα να μαθω αν γινεται οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με το δολλαριο.Και αν οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με cory.

Και που τα εχεις τα ψαρια??? :(

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι το δολλαριο δεν ζει μονο του για αυτο σας ρωταω τι κιχλιδες να βαλω αν κανει να βαλω φυσικα.....τα εχω στο μικρο ενυδρειο οχι στα 21 λιτρα...σε ενα των 50 ενος φιλου..δεν το χρησιμοποιουσε και μου το δανεισε..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, τα δολλαρια ειναι τετρα που γινονται ομως 12-15 εκ οπως ειπαμε στο αλλο θεμα σου, αν τα βαλεις σε σωστο αριθμο ατομων πανω απο 5-6, δεν θα εχεις και πολθ χωρο σε ενυδρειο 190 λιτρων και για αμερικανες κιχλιδες μεγαλου μεγεθους. Ισως για ενα ζευγος festivus http://www.theaquariumwiki.com/Mesonauta_festivus

Ψαξε για βυθοψαρα μικρο ή μεσαιου μεγεθους και παρομοιων αναγκων σε παραμετρους νερου.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ααα οκ...να ρωτησω μηπως υπαρχουν νανοκιχλιδες αμερικης...γιατι εχω μπερδευτει λιγο με αυτες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ωραια τα ενυδρεια!!θα μπορουσα να βαλω λοιπον νανοκιχλιδες με δολλαρια?

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου δεν ειναι μεγαλο, αλλα δεν ειναι κ εντελως μικρο.Εγω θα εβαζα ενα ζευγαρι μικρες αμερικανες. CONVICT, FIREMOUTH, RAINBOW, PORTIE, KEYHOLE ακομα κ SALVINI αλλα με λιγο προσοχη

λογο επιθετικοτητας.Πιστευω οτι με 3 δολαρια θα ειναι μια χαρα.Βαλε ομως ενα εξωτερικο φιλτρο κ για καλυτερη αποδοση κ για εξηκονομηση χωρου.Για διακοσμηση κανε μια μεγαλουτσικη συνθεση στο κεντρο η

2 μικροτερες στις ακρες

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο σου δεν ειναι μεγαλο, αλλα δεν ειναι κ εντελως μικρο.Εγω θα εβαζα ενα ζευγαρι μικρες αμερικανες. CONVICT, FIREMOUTH, RAINBOW, PORTIE, KEYHOLE ακομα κ SALVINI αλλα με λιγο προσοχη

λογο επιθετικοτητας.Πιστευω οτι με 3 δολαρια θα ειναι μια χαρα.Βαλε ομως ενα εξωτερικο φιλτρο κ για καλυτερη αποδοση κ για εξηκονομηση χωρου.Για διακοσμηση κανε μια μεγαλουτσικη συνθεση στο κεντρο η

2 μικροτερες στις ακρες

φαουλ :) , salvini με silver dollar δεν ειανι και η καλυτερη ιδεα ασε που ειναι μικρα τα λιτρα για τοσα ψαρεια που προτεινεις

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

ωραια θα κοιταξω καποιες απο τις κιχκιδες που ειπε ο φιλος πιο πανω...ευχαριστω

Έγινε επεξεργασία - Nash
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...