Jump to content

ΓΕΝΝΑ Oscar


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Εχω ενα ζευγαρι oscar σε ενα ενυδριο 200L (γνωριζω πως τα λιτρα δεν ειναι αρκετα αλλα μεχρι εκει εφτανε η τσεπη μου :( ) ειναι μονα τους μεσα στο ενυδριο,και εχουν απλοσει τα αβγα σε μια μεγαλη πλατιά πετρα.....

ειχα ειδη 2 αποτυχημενες γεννες(δηλαδη φαγανε τα αβγα τους.. :( )

τι μου προτεινετε να κανω?? να βγαλω την πετρα, και να την βαλλω σε ενα 5L ενυδριο που εχω μεχρι να εκκολαφθουν, ή να την αφησω μεσα και οτι γινει??

φιλικα GREEN TERR0R :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Εχω ενα ζευγαρι oscar σε ενα ενυδριο 200L (γνωριζω πως τα λιτρα δεν ειναι αρκετα αλλα μεχρι εκει εφτανε η τσεπη μου :( ) ειναι μονα τους μεσα στο ενυδριο,και εχουν απλοσει τα αβγα σε μια μεγαλη πλατιά πετρα.....

ειχα ειδη 2 αποτυχημενες γεννες(δηλαδη φαγανε τα αβγα τους.. :blush: )

τι μου προτεινετε να κανω?? να βγαλω την πετρα, και να την βαλλω σε ενα 5L ενυδριο που εχω μεχρι να εκκολαφθουν, ή να την αφησω μεσα και οτι γινει??

φιλικα GREEN TERR0R :(

1) Από την στιγμή που η τσέπη σου έφτανε ως εκεί, γιατί πήρες όσκαρ?

2) Και αν εκκολαφθούν τα αυγά τί θα τα κάνεις? Ξέρεις τί ενυδρείο χρειάζεται για να κάνεις αναπαραγωγή όσκαρ?

Δεν σου κάνω επίθεση... Απλά θέλω να σε βάλω λίγο στη διαδικασία να σκεφτείς τί έχεις κάνει μέχρι τώρα και μέχρι που μπορείς να φτάσεις :(

Link to comment
Share on other sites

1) Από την στιγμή που η τσέπη σου έφτανε ως εκεί, γιατί πήρες όσκαρ?

2) Και αν εκκολαφθούν τα αυγά τί θα τα κάνεις? Ξέρεις τί ενυδρείο χρειάζεται για να κάνεις αναπαραγωγή όσκαρ?

Δεν σου κάνω επίθεση... Απλά θέλω να σε βάλω λίγο στη διαδικασία να σκεφτείς τί έχεις κάνει μέχρι τώρα και μέχρι που μπορείς να φτάσεις :(

Φιλε δυστυχως εχει δικιο :(

Link to comment
Share on other sites

τα oscar τα πιρα πριν πολυ καιρο....αλλα κανεις δεν μου ειπε οτι γινονται ετσι.....επεσα σε βλακα καταστηματαρχη και μου λεει πως κανουν αυτα τα ψαρια για 200L .......

Tελος παντον..... τι μου προτινεις να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Αν τις προηγούμενες 2 φορες έφαγαν τα αβγά τους τώρα τι θα τα εμποδίσει; :( Δοκίμασε και την δεύτερη λύση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν τις προηγούμενες 2 φορες έφαγαν τα αβγά τους τώρα τι θα τα εμποδίσει; :( Δοκίμασε και την δεύτερη λύση σου.

Του προτεινα να τα αφησει ετσι επειδη δε θα μπορει να τα φροντισει οπως πρεπει..

Εκτος αν παρει αλλΑ ενυδρεια η αν βρει να τα δωσει..

Link to comment
Share on other sites

η χαρα καθε φιλου του ενυδρειου ειναι να γινει πατερας...

στην περιπτωση σου ομως δυσκολο πραγμα.

περιμενε τους εμπειροτερους και παιδια που ασχολουνται με αυτα τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα πρέπει να ξέρεις οτι τα ψάρια θέλουν 300+ λίτρα ειδικά για ζευγάρι και ειδικά για να μεγαλώσουν και μικρά, πέραν αυτού όμως δεν σημαίνει οτι θα τρώνε κάθε φορά τα αυγά τους, τα ψάρια εκτροφής θέλουν μερικές προσπάθειες μέχρι να μάθουν.

Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!

8Α ΣΑΣ ΚΡΑΤΙΣΩ ΕΝΗΜΕΡΟΥΣ :rasp:

:):D:thumbup::angry2:

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΙΣΑ ΜΕ ΤΟ ACCOUNT ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ!!!

GREEN TERR0R

Link to comment
Share on other sites

τα oscar τα πιρα πριν πολυ καιρο....αλλα κανεις δεν μου ειπε οτι γινονται ετσι.....επεσα σε βλακα καταστηματαρχη και μου λεει πως κανουν αυτα τα ψαρια για 200L .......

Tελος παντον..... τι μου προτινεις να κανω??

Να τα δωσεις σε καποιον που εχει μεγαλο ενυδρειο ή να τα πας πισω στον καλο καταστηματαρχη και να σου δωσει ψαρια καταλληλα για το ενυδρειο ΚΑΙ για το νερο του.

Ολα τα αλλα ειναι απλα διακιολογιες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...