Jump to content

Betta Splendens (μονομάχος)


Lsamaras

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να ζευγαρώσω BETTA SPLENDENS, μήπως ξέρει κάποιος να μου πει

πότε ακριβώς είναι έτοιμη η θηλυκιά για το πανέμορφο αυτό "παιχνίδι" τους;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να ζευγαρώσω BETTA SPLENDENS, μήπως ξέρει κάποιος να μου πει

πότε ακριβώς είναι έτοιμη η θηλυκιά για το πανέμορφο αυτό "παιχνίδι" τους;

Οπως καταλαβαινεις αν δεν εχεις εμπιρια, εξοπλησμο και εισαι σιγουρος γιαυτο που πας να κανεις μη το επιχειρισεις....

Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβαινεις αν δεν εχεις εμπιρια, εξοπλησμο και εισαι σιγουρος γιαυτο που πας να κανεις μη το επιχειρισεις....

Βεβαια χρειαζεται καποια βασικη εμπειρια στη συντηρηση ενος ενυδρειου πριν φτασει καποιος στο σημεια να κανει πιο δυσκολες αναπαραγωγες οπως του μονομαχου.

Σιγουρα κανεις δεν ξεκινησε εμπειρος στις αναπαραγωγες και σιγουρος γι'αυτο που κανει :)

Μπορει ομως να ειναι "διαβασμενος" και να εχει τον απαραιτητο εξοπλισμο :thumbup:

Διαβαζωντας τα αρθρα θα καταλαβει μονος του ποτε ειναι ετοιμος να το επιχειρησει :)

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία πιστεύω πως έχω σχετικά καλή μιας και διατηρώ 2 ενυδρεία εδώ και 4 χρόνια.

Κι επειδή που και πού μου έρχεται όρεξη να ασχοληθώ με κάτι διαφορετικό θέλω να κάνω αναπαραγωγή

Betta Splendens.

Έχω διαβάσει αρκετά καλά την Αναπαραγωγή Μονομάχων - A' Μέρος και Αναπαραγωγή Μονομάχων - Β' Μέρος, όπως κι ακόμη ένα άρθρο. Το ερώτημά μου είναι αν υπάρχει συγκεκριμένη χρονική στιγμή που είναι "έτοιμη" η θηλυκιά. (εκτός το σπυράκι κάτω από την κοιλιά, οι κάθετες γραμμές στο σώμα της πώς μοιάζουν; Είναι μαύρες:)

Θα σας ευχαριστούσα πολύ αν με βοηθούσατε για να μη κάνω κάνα λάθος όσον αφορά τη χρονική στιγμή που θα βουτήξει η όμορφη θηλυκιά μου στο ενυδρειάκι του μάγκα μου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...