Jump to content

Τεστάκια Jbl


tsoum

Recommended Posts

Πήγα σήμερα να αγοράσv τεστάκια νερού. Αυτός μου πρότεινε τα στικάκια της JBL που είναι 5 σε 1 (pH, GCH , GH, NO2 ως 20mg/l , NO3 ws 200mg/l). Δεν τα έχω αγοράσει ακόμα αλλα θα το κάνω σύντομα. Έχει και κάποια της Esha.

Δεν σχολιάζω το γεγονός οτι ενώ είναι 20€ μου τα είπε 22€ και δεν γραφει τιμές προιόντος επάνω...

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μερικα τα χρειαζεσαι ουτος η αλλος οποτε τι να κανουμε μπορης να αγορασης πεχομετρικο χαρτι απο φαρμακια νομιζω αν δεν θες να αγορασης αυτα που σου εχουνε προτινη?

ας μηλισουνε οι εμπιροτεροι σε αυτο μιας και εγω ξεκιναω τορα και απλος σου λεω οτι εχω μαθη

Link to comment
Share on other sites

Καλα το άλλο τρελο. Στο aquaristic.net τα βρήκα αυτά τα τεστάκια στην μισή τιμή, όπως και τα αντιστοιχα της tetra, οπότε για την ώρα δεν τα αγοράζω απο αυτόν και θα τα παραγγείλω απο εκει, ότι παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το άλλο τρελο. Στο aquaristic.net τα βρήκα αυτά τα τεστάκια στην μισή τιμή, όπως και τα αντιστοιχα της tetra, οπότε για την ώρα δεν τα αγοράζω απο αυτόν και θα τα παραγγείλω απο εκει, ότι παραγγείλω.
Yπολογισε και τα μεταφορικα, κοιτα και στο ebay, κοιτα και σε αλλα πετσοπ.

Προτιμησε τα υγρα APi. εχουν 5πλασια τιμη αλλα κρατανε χρονια.

Προσεχε την ημερομηνια ληξης (γενικα οτι και να παρεις)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=24892

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι ευχαριστημένος απο τα τεστάκια της εν λόγο εταιρίας οσο αφορά την χρηστικότιτα τους, με την σερα εχουν μικρή εως καθόλου αποκληση αλλά η σέρα δεν είναι η πλέον αξιοπιστη εταιρία στα τεστακια της...

αυτα τα λιγα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...