Jump to content

ειναι συμβατα τα ψαρια μου?


paul24

Recommended Posts

Καλησπερα σας! Με λενε παυλο και εχω ενα ενυδρειο 90λιτρα! εχω μεσα 19 ψαρακια σχετικα μικρα σε μεγεθος οπως 2 αγκελοψαρα, 4 καρχαριακια, 2 guppy 2 xηρες 2 ινδιανους 1 κοκκινοματη, 1 δολαριο, 2 ζεβρακια, 1 κλοουν, 1 μονομαχο και ενα χρισοψαρο! ειναι συμβατα? εγω φωβαμαι για τον μονομαχο.... ποσα ακομα ψαρια μπορω να βαλω? ποια μου προτεινεται? μαρεσουν τα πολυχρωμα...... ευχαριστω!!!!

Έγινε επεξεργασία - paul24
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να φύγουν σχεδόν όλα, το χρυσόψαρο που έχεις θέλει μόνο του 30 λίτρα στα 90 λίτρα βάλε μερικά γκαπυ τα αλλά ψάρια δεν χωράνε βάλε μερικά γκαπυ και νέον

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατί σε τόσα λίτρα τι άλλο χωράει να δώσει τα άλλα ψάρια εκτός από τα γκαπυ γιατί θα του γεννούν και το ενυδρείο θα γεμίσει και αν θέλει ας βάλει ένα κοπάδι νέον

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια! τα ψαρια ειναι μικρα και σχετικα ειναι πολυ ανετα μεσα, πιστευω οτι 5 με 6 ψαρια μπορω να βαλω ακομα! με γενες δεν σκοπευω να ασχοληθω ακομα. επειδη guppy εχω, θελω να μου πειτε για καποια αλλα ψαρια, ομορφα και ηρεμα σαν τα αγκελοψαρα! ο μονομαχος ειναι επικυνδινος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Με λενε παυλο και εχω ενα ενυδρειο 90λιτρα! εχω μεσα 19 ψαρακια σχετικα μικρα σε μεγεθος οπως 2 αγκελοψαρα, 4 καρχαριακια, 2 guppy 2 xηρες 2 ινδιανους 1 κοκκινοματη, 1 δολαριο, 2 ζεβρακια, 1 κλοουν, 1 μονομαχο και ενα χρισοψαρο! ειναι συμβατα? εγω φωβαμαι για τον μονομαχο.... ποσα ακομα ψαρια μπορω να βαλω? ποια μου προτεινεται? μαρεσουν τα πολυχρωμα...... ευχαριστω!!!!

Τα ψάρια που γράφεις δεν κάνουν για το ενυδρείο σου εκτός από τα guppy,τα ινδιανάκια,τις ζέβρες και τις χήρες.Διάλεξε κάτι απ όλα αυτά και κάντα κοπάδι

Link to comment
Share on other sites

δεν μετράει το μέγεθος του ψαριού αλλά τα λίτρα που θέλει το καθένα

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανουν? αφου σε μεγεθος εναι μικρα και ειναι ανετα μεσα....

Σου απάντησε ο chriss κ επίσης κάποια από τα ψάρια σου που λες εσυ τώρα μικρά γίνονται τεράστια

Link to comment
Share on other sites

με την ενοια που το λετε εσεις για να εχεις 15 ψαρια πρεπει να εχεις 500 λιτρα ενυδρειο. ποια απο τα ψαρια μου μεγαλωνουν πολυ?

Link to comment
Share on other sites

με την ενοια που το λετε εσεις για να εχεις 15 ψαρια πρεπει να εχεις 500 λιτρα ενυδρειο. ποια απο τα ψαρια μου μεγαλωνουν πολυ?

Αγγελόψαρα,καρχαρίες,δολλάρια,κλόουν.Πάνε στο Photo Index,ψάξε τα ψάρια με την ησυχία σου και δες τις απιτήσεις τους

Link to comment
Share on other sites

ενταξει θα τα δω! αν ειναι ετσι θα βγαλω απο μεσα τα καρχαριακια και τις χειρες και το δολαριο, τα αλλα μαρεσουν αφανταστα δεν τα διωχνω με τιποτα! πειτε μου αλλα μικρα ψαρακια ηρεμα και ωραια και μια τελευταια ερωτιση απο φαρμακα βιταμινες και τροφη εμπιστευωμαι την tetra ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

από φάρμακα βιταμίνες και τροφή εμπιστεύομαι την tetra είναι καλή?
και η tetra είναι πολύ καλή εταιρεία, πάρε ένα κοπάδι neon tetra ή black neon είναι πολύ ωραία Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

ενταξει θα τα δω! αν ειναι ετσι θα βγαλω απο μεσα τα καρχαριακια και τις χειρες και το δολαριο, τα αλλα μαρεσουν αφανταστα δεν τα διωχνω με τιποτα! πειτε μου αλλα μικρα ψαρακια ηρεμα και ωραια και μια τελευταια ερωτιση απο φαρμακα βιταμινες και τροφη εμπιστευωμαι την tetra ειναι καλη?

Τα άλλα σου αρέσουν αφάνταστα αλλά έχε υπόψη ότι τα δημιουργείς άθλιες συνθήκες διαβίωσης.Ψάρια που είναι κοπαδιαστά δεν μπορείς να έχεις λιγότερα από 6.Όσο για τον κλόουν που θέλεις να αφήσεις μέσα ζει κ αυτός σε κοπάδι και πάει σε ενυδρείο 350l +

Φάρμακα γιατί?Την tetra την εμπιστεύομαι κ εγώ.όσο για βιταμίνες sera fishtamin, seachem Fresh Trace

Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα σου αρέσουν αφάνταστα αλλά έχε υπόψη ότι τα δημιουργείς άθλιες συνθήκες διαβίωσης.Ψάρια που είναι κοπαδιαστά δεν μπορείς να έχεις λιγότερα από 6.Όσο για τον κλόουν που θέλεις να αφήσεις μέσα ζει κ αυτός σε κοπάδι και πάει σε ενυδρείο 350l +

Φάρμακα γιατί?Την tetra την εμπιστεύομαι κ εγώ.όσο για βιταμίνες sera fishtamin, seachem Fresh Trace

Οταν λεω για φαρμακα εννοω μετρητες, αντιχλωριο, ph και nitrate.....

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω για φαρμακα εννοω μετρητες, αντιχλωριο, ph και nitrate.....

Μετρητές API

Αντιχλώριο Seachem Prime

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις συμβουλες θα διαβασω και θα δω τι θα κανω! μπορει και να τα κρατησω και να αλλαξω ενυδρειο! μπορειτε να μου γραψετε τα ονοματα των ψαριων μου στα αγγλικα! και παλι ευχαριστω για ολλα....!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...