Jump to content

Ο κίνδυνος παραμονεύει…


Recommended Posts

Δεν ειπα οτι υπαρχει εδω.Ειρωνευτηκα το ειπα,για πες μας εσυ που εχει λευκο εδω? :ninja:

Το εγραψα πιο πανω στο Νικο (καταιγιδοτρουπερ) ... θελεις να μου ριξει κανα κεραυνιο ο Διας και επιμενεις να το γραψω δημοσια; :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Δεν ειπα οτι υπαρχει εδω.Ειρωνευτηκα το ειπα,για πες μας εσυ που εχει λευκο εδω? :P

Αμα βρεθουμε θα σου πω εγω Φωτη,και αν με παρεις τηλεφωνο πριν,θα σου δειξω και τις φωτογραφιες που τον εχουν κρεμασμενο σε ενα φορτηγακι γερανακι στην παραλια...................

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μιλαμε γενικα εκανα μια μικρη ερευνα...

ποιοι καρχαριες ζουν στα ελληνικα υδατα.... επικυνδινοι για τον ανθρωπο...

1. Tiger Shark

800px-Tiger_shark_distmap.png

2. Mako Shark

Isurus_oxyrinchus_distmap.png

3. Blue shark

Prionace_glauca_dis.png

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρεθουμε θα σου πω εγω Φωτη,και αν με παρεις τηλεφωνο πριν,θα σου δειξω και τις φωτογραφιες που τον εχουν κρεμασμενο σε ενα φορτηγακι γερανακι στην παραλια...................

Πες δεν εγεινε και τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι,το μπλε χαρακτηριζει τον πληθυσμο των ειδω που αναφερεις.............

Παλιοτερα Σταθη,ειχα ποσταρει εδω στο cafe ερευνα του National Geographic με χαρτη οπου ανεφερε με χρωμα τον πληθυσμο και την παρουσια του μεγαλου λευκου σε ολες σχεδον τις θαλασσες.....

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα πιο πανω στο Νικο (καταιγιδοτρουπερ) ... θελεις να μου ριξει κανα κεραυνιο ο Διας και επιμενεις να το γραψω δημοσια; :P

Αμα βρεθουμε θα σου πω εγω Φωτη,και αν με παρεις τηλεφωνο πριν,θα σου δειξω και τις φωτογραφιες που τον εχουν κρεμασμενο σε ενα φορτηγακι γερανακι στην παραλια...................

Μπορω να μαθω και εγω.... τι ειναι αυτα που λετε....

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι,το μπλε χαρακτηριζει τον πληθυσμο των ειδω που αναφερεις.............

Παλιοτερα Σταθη,ειχα ποσταρει εδω στο cafe ερευνα του National Geographic με χαρτη οπου ανεφερε με χρωμα τον πληθυσμο και την παρουσια του μεγαλου λευκου σε ολες σχεδον τις θαλασσες.....

Οπ!!! καλα δεν εψαξα καν για λευκο γιατι το θεωρουσα απιθανο να εχουμε στην ελλαδα... κιομως....

δειτε τον χαρτη....

Great_White_Shark_Distibution_map.png

Δεν ξανα κανω μπανιο... :P:ninja::blink:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως Σταθη,κανουμε μπανιο,και ψαροντουφεκο,τον ειδες εσυ ποτε σου; :P

Link to comment
Share on other sites

καλα αν εχουμε θα εχουμε 1 - 2και θα ειναι στα πολυ ανοιχτα...

μπορειτε να μου πητε παρακαλω τι ηταν αυτο που ειπατε για το φορτιγακι και το λευκο καρχαρια???

Link to comment
Share on other sites

καλα αν εχουμε θα εχουμε 1 - 2και θα ειναι στα πολυ ανοιχτα...

μπορειτε να μου πητε παρακαλω τι ηταν αυτο που ειπατε για το φορτιγακι και το λευκο καρχαρια???

Για καποιον που ειχαν πιασει σε μια παραλια καπου εδω κοντα....................... :P

Περισσοτερα απο κοντα...........

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην Αφρικη εφτασα λευκο δεν ειδα,αμα ειναι να μπω σε κανα κλουβι στην Σαλαμινα να δω κανεναν?

:P

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα πιο πανω στο Νικο (καταιγιδοτρουπερ) ... θελεις να μου ριξει κανα κεραυνιο ο Διας και επιμενεις να το γραψω δημοσια; :P

Δηλαδη εσυ εχεις δει μεσα στην θαλασσα?

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως Σταθη,κανουμε μπανιο,και ψαροντουφεκο,τον ειδες εσυ ποτε σου; :P

Εγω αν τον ειδα ... μετραει; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια στην Αφρικη εφτασα λευκο δεν ειδα,αμα ειναι να μπω σε κανα κλουβι στην Σαλαμινα να δω κανεναν?

:P

Σε ποιο μερος στην Αφρικη πηγες;Στο Gansbai πηγες;

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν τον ειδα ... μετραει; :P

εγω δεν σε πιστευω....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μερος στην Αφρικη πηγες;Στο Gansbai πηγες;

Cape town,δεν θυμασε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν τον ειδα ... μετραει; :blink:

Τι καρχαρια ειδες????

γιατι και εγω ειδα μια φορα γαλεο και μια γατο... αλλα αυτα ειναι σαν μεγαλοι μπακαλιαροι...δεν ειναι καρχαριες.... :P:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι καρχαρια ειδες????

γιατι και εγω ειδα μια φορα γαλεο και μια γατο... αλλα αυτα ειναι σαν μεγαλοι μπακαλιαροι...δεν ειναι καρχαριες.... :P:ninja:

:blink::blink::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ εχεις δει μεσα στην θαλασσα?

Κανω ψαροτουφεκο απο ... οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ... πρωτη συμετοχη σε αγωνα ... το 1991 .... λες να τον ειδα σε ντοκυμαντερ; Οσο για τη Σαλαμινα ... εχει αρκετα ειδη.- :P

Link to comment
Share on other sites

Τι καρχαρια ειδες????

γιατι και εγω ειδα μια φορα γαλεο και μια γατο... αλλα αυτα ειναι σαν μεγαλοι μπακαλιαροι...δεν ειναι καρχαριες.... :P:ninja:

Τι υψος εχεις ..... για να σου γραψω περιπου σε εκατοστα το μεγεθος της ουρας του (του λευκου μονο);

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Κανω ψαροτουφεκο απο ... οσο θυμαμαι τον εαυτο μου ... πρωτη συμετοχη σε αγωνα ... το 1991 .... λες να τον ειδα σε ντοκυμαντερ; Οσο για τη Σαλαμινα ... εχει αρκετα ειδη.- :P

Οκ κι εγω βουταω,ειδικα Σαλαμινα,σκυλοι υπαρχουν,σαπουναδες υπαρχουν και λευκοι ακομη με πεισατε υπαρχουν αλλα οχι να τον ειδες κι ολας.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι υψος εχεις ..... για να σου γραψω περιπου σε εκατοστα το μεγεθος της ουρας του (του λευκου μονο);

:P

:ninja::blink::blink:

μιλας σοβαρα..... !? εχεις καμια φωτο???? κατι???? εγω σκοπευα να παω αυστραλια για καταδηση με λευκο... αν ειναι ετσι μη μπαινω σε εξοδα... :hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

:P:ninja::blink:

μιλας σοβαρα..... !? εχεις καμια φωτο???? κατι???? εγω σκοπευα να παω αυστραλια για καταδηση με λευκο... αν ειναι ετσι μη μπαινω σε εξοδα... :blink::hysterical::hysterical:

φωτο σε ωρα ψαρεντουφεκου και το 1991?δυσκολα Σταθη...

Link to comment
Share on other sites

αφου λεει βλεπει συνεχεια.... καλα αν δν δω φωτογραφια δν μπορω να πιστεψω τπτ απο αυτα.... κανω παρεα με ψαρα (65 ετων παρακαλω) απο τα νεα ροδα χαλκιδικης με μεγαλη τρατα στα 50 χρονια που ζει απο αυτη την δουλεια εκτως γατο κ γαλεο δεν εχει δει αλλο καρχαρια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...