Jump to content

Ο κίνδυνος παραμονεύει…


Recommended Posts

Οκ κι εγω βουταω,ειδικα Σαλαμινα,σκυλοι υπαρχουν,σαπουναδες υπαρχουν και λευκοι ακομη με πεισατε υπαρχουν αλλα οχι να τον ειδες κι ολας.... :ninja:

Τωρα αυτο ΔΕΝ το καταλαβα!!!! :blink: Ενημερωτικα στα Κανακια .... εχω δει και γαλαζιο ... σε βοηθαει; :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τωρα αυτο ΔΕΝ το καταλαβα!!!! :ninja: Ενημερωτικα στα Κανακια .... εχω δει και γαλαζιο ... σε βοηθαει; :P

Σε τι βαθος?

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερει για φωτογραφια ... υπαρχει απο αγωνα στο Τολο (πριν το '90) ενας γκριζος 2,5 μετρα περιπου (το ψαρι αναγκαστηκαν να το χτυπησουν γιατι εγινε επικινδυνο). Ο ιδιος ανθρωπος κινηματογραφησε και λευκο (υπαρχει σε DVD σε σκηνες με κυνηγι τονων) και ειναι προσωπικος φιλος μου .... το DVD πωλειται στο εμποριο. Πολυ κοντα στην περιοχη αυτη ειχα την συναντηση και εγω. Απ'οσα εμαθα πρεπει να ειναι 4-5 ψαρια στον χωρο.- :ninja:

Υ.Γ. Για τον venom Ειπα πρωτη συμετοχη και οχι οτι τον ειδα τοτε.- :P

Link to comment
Share on other sites

Μας πεισατε...

Δεν σας πιστευω κυριε :P:ninja:

Παιδια,μην γελατε.Και οπως εχω ξαναπει,αν δεν εχετε προσωπικη αποψη μην απαντατε και μην αμφισβητειτε.

Εχει καποιο λογο ο Νικος να πει ψεμματα;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι βαθος?

Σταματαω εδω την κουβεντα.- :P

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενδιαφερει για φωτογραφια ... υπαρχει απο αγωνα στο Τολο (πριν το '90) ενας γκριζος 2,5 μετρα περιπου (το ψαρι αναγκαστηκαν να το χτυπησουν γιατι εγινε επικινδυνο). Ο ιδιος ανθρωπος κινηματογραφησε και λευκο (υπαρχει σε DVD σε σκηνες με κυνηγι τονων) και ειναι προσωπικος φιλος μου .... το DVD πωλειται στο εμποριο. Πολυ κοντα στην περιοχη αυτη ειχα την συναντηση και εγω. Απ'οσα εμαθα πρεπει να ειναι 4-5 ψαρια στον χωρο.- :ninja:

Υ.Γ. Για τον venom Ειπα πρωτη συμετοχη και οχι οτι τον ειδα τοτε.- :P

Να διορθωσω....στη συγκεκριμενη τοποθεσια...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μην γελατε.Και οπως εχω ξαναπει,αν δεν εχετε προσωπικη αποψη μην απαντατε και μην αμφισβητειτε.

Εχει καποιο λογο ο Νικος να πει ψεμματα;

Στρατο το Νικο δεν τον ξερω προσωπικα... και λογο της ηλικιας του αλλα και γενικα χαρακτηρα στο φορουμ δεν εχω κανενα λογο να μη τον πιστεψω... απλα αυτα τα ψαρια τα εβλεπα απο πιτσιρικας σε κασετες της νασιοναλ τζεογκραφικ....και τωρα μου λετε υπαρχουν στην ελλαδα... οποτε μενω λιγο με ανοιχτο το στομα... :P:ninja:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Και μια λεπτομερεια.......ετσι για να τον γνωρισετε οταν τον δειτε. :P

Η διαφορα του με αυτον που ζει εκτος Μεσογειου,ειναι οτι δεν διαθετει τις μαυρες ακρες στο κατω μερος των πλευρικων πτερυγιων.Ειναι καταλευκος. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στρατο το Νικο δεν τον ξερω προσωπικα... και λογο ηλικιας αλλα και γενικα χαρακτηρα στο φορουμ δεν εχω κανενα λογο να μη τον πιστεψω... απλα αυτα τα ψαρια τα εβλεπα απο πιτσιρικας σε κασετες της νασιοναλ τζεογκραφικ....και τωρα μου λετε υπαρχουν στην ελλαδα... οποτε μενω λιγο με ανοιχτο το στομα... :P:ninja:

Σταθη,οι κλιματικες αλλαγες,ειναι τοσο τεραστιες,και γινονταν πολυ πριν τις παρουμε εμεις χαμπαρι.

Μονο αυτο να αναλογιστεις,και τα τοσα αλλα ειδη που εχουν κανει την εμφανιση τους στις θαλασσες μας,ειναι ενας ακομα λογος για να κρατησεις μια πισινη....................

ΥΓ: Δε μιλαω προσωπικα για σενα,αλλα για ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

Στρατο το Νικο δεν τον ξερω προσωπικα... και λογο της ηλικιας του αλλα και γενικα χαρακτηρα στο φορουμ δεν εχω κανενα λογο να μη τον πιστεψω... απλα αυτα τα ψαρια τα εβλεπα απο πιτσιρικας σε κασετες της νασιοναλ τζεογκραφικ....και τωρα μου λετε υπαρχουν στην ελλαδα... οποτε μενω λιγο με ανοιχτο το στομα... :blink::blink:

:hysterical::hysterical:

Και εγω σε ταινιες τρομου να ορμανε σε ανυποψιαστους λουομενους σε παραλιες της Αυστραλιας :hysterical:

Δεν πιστευω να με παρεξηγησατε :ninja:

:P

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον να υπαρχουν....

Εδω ο Πατερας μου εχει δει 2-3 φορες Φαλαινες Belunga....

Επεισης ο συνχωρεμενος ο Παππους μου εχει δει Φαλαινα Φυσητηρα....

Ενα απο τα πολυ περιεργα ψαρια το οποιο εχω συναντησει και εγω ειναι το Φεγγαροψαρο και το εχω δει πολλες φορες αλλα μονο σε ενα μερος...

Link to comment
Share on other sites

Σταματαω εδω την κουβεντα.- :P

O λογος?επειδη σε ρωτησα σε τι βαθος?

Link to comment
Share on other sites

Τι υψος εχεις ..... για να σου γραψω περιπου σε εκατοστα το μεγεθος της ουρας του (του λευκου μονο);

:P

Τι σχεση εχει αυτο το ποστ με το παρακατω ποστ και το κουιζ? :ninja:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry252863

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Beware of the Great White................

Επαναλαμβανω οτι διαφωνω με τα μυδιασματα και τον χλευασμο στο συγκεκριμενο ζητημα.

Δηλαδη οι αναφορες των επιστημονων δεν πειθουν;;;;Πρεπει να βρεθειτε μπροστα του για να πειστειτε οτι υπαρχει στις θαλασσες μας;

http://www.lesvosblogs.gr/%CE%A4%CE%BF_%CE...%AC%CE%B4%CE%B1!

Link to comment
Share on other sites

Beware of the Great White................

Επαναλαμβανω οτι διαφωνω με τα μυδιασματα και τον χλευασμο στο συγκεκριμενο ζητημα.

Εγω παντως δεν διαφωνω.

Ξερω οτι ειχαμε και αρκετους θανατους απο λευκους στην ελλαδα.

Ειχε γραφτει και αλλο τοπικ πιο παλια που τα αναφερε.

Link to comment
Share on other sites

http://www.naxosdiving.com/content/view/95/147/lang,el/

Εδω μπορειτε να βρειτε μια εμπεριστατωμενη ερευνα και μελετη για το καποια χρονια πριν..............

Link to comment
Share on other sites

Στρατο... γιατι μας το κανεις τωρα αυτο... καλα πηγαιναμε καθε καλοκαιρι για μπανιο στην θαλασσα... θελεις να το σταματησουμε.... :P:ninja::blink:

Link to comment
Share on other sites

Στρατο... γιατι μας το κανεις τωρα αυτο... καλα πηγαιναμε καθε καλοκαιρι για μπανιο στην θαλασσα... θελεις να το σταματησουμε.... :P:ninja::blink:

Και ενα περιεργο πραγμα ρε παιδι μου..........στις επιθεσεις ανα τον κοσμο βλεπεις επιζωντες. Ολες οι επιθεσεις στον Ελλαδικο χωρο ειναι θανατηφορες....................ανεξηγητο................

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...