Jump to content

βρομικο ενυδρειο


Recommended Posts

:blush: καλησπερα και απο μενα εχω μια ερωτηση για οποιον ξερει .εχω ενα μονομαχο σε ενα ενυδριο 8λιτρων του αλλαζω το νερο καθε εβδομαδα δωξα τον θεο τον εχω ενα χρονο τωρα και ολα πανε καλα αλλα το τελευταιο καιρο παρατηρησα το εξησ μολισ αλλαξω το νερο μετα απο κανα δυο μερεσ το πολλη εμφανιζοντε στην επιφανεια του νερου κατι κοματακια διαφανα που επιπλεουν και θαμπονει ολλη η επιφανεια του ενυδριου μηπωσ ξερετε να μου πειτε τι μπορει να ειναι αυτα?μπορει να ειναι απο το φιλτρο?και κατι ακομα με ποιον τρτοπο θα καθαρισω τον πατο του ενυδριου?
Link to comment
Share on other sites

:blush: καλησπερα και απο μενα εχω μια ερωτηση για οποιον ξερει .εχω ενα μονομαχο σε ενα ενυδριο 8λιτρων του αλλαζω το νερο καθε εβδομαδα δωξα τον θεο τον εχω ενα χρονο τωρα και ολα πανε καλα αλλα το τελευταιο καιρο παρατηρησα το εξησ μολισ αλλαξω το νερο μετα απο κανα δυο μερεσ το πολλη εμφανιζοντε στην επιφανεια του νερου κατι κοματακια διαφανα που επιπλεουν και θαμπονει ολλη η επιφανεια του ενυδριου μηπωσ ξερετε να μου πειτε τι μπορει να ειναι αυτα?μπορει να ειναι απο το φιλτρο?και κατι ακομα με ποιον τρτοπο θα καθαρισω τον πατο του ενυδριου?

1ον) Είναι σε λάθος κατηγορία το θέμα σου.

2ον) Τα λίτρα είναι πολύ λιγα για τον μονομάχο σου.

3ον) Τι εννοείς διαφανα κομματάκια; Σαν γλίτσα; Βάλε το φίλτρο σου λίγο πιο ψιλά για να αναταράσσει την επιφάνεια.

4ον) Το βυθό τον καθαρίζεις με μια σκούπα βυθου οπως αυτή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μοιαζει με κατι απο αυτα ?

IMG_2292.JPG

IMG_2293.JPG

ναι ειναι ακριβωσ σαν αυτα που μου διχνεισ στην φοτο σου. απο τι δημειουργιτε αυτο κανω κατι λαθοσ εγω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να βάλεις το φίλτρο σου πιο ψηλα για να κουνιέται η επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ με περισσοτερα στοιχεια πανω σε αυτο Σπυρο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...