Jump to content

τι ψαρια?


Recommended Posts

Τα δυο πρώτα είδη που σου έγραψα παραπάνω τα βρίσκεις αρκετά εύκολα. Η ιδιαιτερότητά τους είναι η ανάγκη που έχουν για σκληρό νερό. Στα λίτρα σου εγώ θα έβαζα ένα ζευγάρι απο τα είδη που σου πρότεινα, με προτίμηση στα Brichardi μαζί με ένα χαρέμι 'Lamprologus' multifasciatus τα οποία μπορείς να δείς εδώ. Θα έχουνε πολύ χώρο και θα σου χαρίσουνε και απογόνους. Θα χρειαστείς αρκετές ασβεστολιθικές πέτρες που ανεβάζουν την σκληρότητα του νερού και αρκετά σαλιγκάρια στα οποία θα ζήσουν τα multifasciatus. Μπορείς να δείς εδώ πως στήνεται ένα ενυδρείο με Κιχλίδες.

Κανενα απο τα ειδη που ειπες δεν ταιριαζει με τα multi.Θα τα τσακισουν.

Ειδικα τα brichardi αν γεννησουν κιολας,θα εξαφανισουν τα παντα.

Με αρκετες πετρες θα μπορουσε να βαλει ενα ζευγαρακι julidochromis transcriptus.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως .... δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα; :P

Αυτό το post δεν προσέθεσε τίποτα στις γνώσεις μου, σε αντίθεση με το επόμενο που μου έδειξε πόσο λάθος έκανα. Ζητάω συγνώμη απο όποιον τυχόν παρέσυρα με την λάθος απάντησή μου.

Link to comment
Share on other sites

την εχετε κατα μπερδεψει την κοπελα.....οχι εκεινο ναι το αλλο... :P:ninja:

ας παρει ενα κοπαδι αγγελοψαρα που ειναι πολυ ανθεκτικα και πολυ ομορφα εγω εχω 2 τα βλεπω και τα χαιρομαι

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/scalar.htm

Έγινε επεξεργασία - johnb
Link to comment
Share on other sites

την εχετε κατα μπερδεψει την κοπελα.....οχι εκεινο ναι το αλλο... :ninja::blink:

ας παρει ενα κοπαδι αγγελοψαρα που ειναι πολυ ανθεκτικα και πολυ ομορφα εγω εχω 2 τα βλεπω και τα χαιρομαι

Αν ειδα καλα στο προφιλ σου ... δεν ειναι το μονο λαθος που εχεις κανει. Τα ψαρια τα βαζουμε ετσι ωστε να χαιρονται κι'αυτα .. οχι εμεις μονο.- :P

Link to comment
Share on other sites

την εχετε κατα μπερδεψει την κοπελα.....οχι εκεινο ναι το αλλο... :P:ninja:

ας παρει ενα κοπαδι αγγελοψαρα που ειναι πολυ ανθεκτικα και πολυ ομορφα εγω εχω 2 τα βλεπω και τα χαιρομαι

Και τωρα ερχεσαι να την μπερδεψεις ακομα περισσοτερο.

Τα αγγελοψαρα ειναι κοπαδοψαρα και δεν διατηρουνται δυο μονα τους εκτος κι αν ειναι διαπιιστωμενο ζευγαρι και βρισκονται σε ενυδρειο γεννηστρα, μονα τους για αναπαραγωγη.

Κανονικα θελουν ψηλο ενυδρειο 60+ εκ λογω πτερυγιων και δεν ειναι συμβτατα με neon κλπ tetras.

Link to comment
Share on other sites

την εχετε κατα μπερδεψει την κοπελα.....οχι εκεινο ναι το αλλο... :P:ninja:

ας παρει ενα κοπαδι αγγελοψαρα που ειναι πολυ ανθεκτικα και πολυ ομορφα εγω εχω 2 τα βλεπω και τα χαιρομαι

εγω τι ειπα ρε παιδια???δεν μιλησα να παρε 2!!!!! αλλα ενα κοπαδι .....

την κλωστη μην την κανετε τριχια..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να βρω εδω και ωρες ποσο μπορει να κοστιζουν τα ψαρια. που μπορω να δω κατι τετοιο? κοιταω κατι πολυ ομορφα και περιεργα χρυσοψαρα. αυτα τα βρισκεις ευκολα?και ποσο μπορει να κοστιζει ενα τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...