Jump to content

ερωτηση...


Recommended Posts

καλησπερα και παλι παιδια..οπως βλεπετε στην φωτογραφια εχω βαλει στην συγγεκριμενη γυαλα τον μονομαχο και 3 μονομαχινες μιας και δεν ταιριαζαν στο ενυδρειο με τα αλλα ψαρια και επισης σαν γενιστρα...πηρα και ενα θερμοστατη και το φιλτρακι του και τωρα θα το κανω φυτεμενο...επειδη ειναι μια κλασικη γυαλα και εχει ενα απλο καπακι θελω να κανω μετατρωπη για να βαλω λαμπα...η απορια μου ειναι αν υπαρχει λαμπα και βασεις λαμπας για αυτην την γυαλα που οι διαστασεις της ειναι 35χ25χ20..(ενοειται πως η γυαλα ειναι προσωρινη και με την πρωτη ευκαιρια θα αντικατασταθει με μεγαλητερη)...ευχαριστω!

post-8167-1257864643_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καποιο φωτιστικό υπ'οψη μου αλλα αφού σκοπεύεις να αλλαξεις την γυάλα νομίζω πως δεν αξίζει να αγοράσεις φωτιστικό, που συχνά μπορεί να κάνει όσο η γυάλα....

Τελικά τις θυληκές που τις βρήκες; Εκεί που σου είπα;

Link to comment
Share on other sites

στο mega pet τελικα..αλλα μπορει και να παρει και ενα μηνα μεχρι να παρω κατι μεγαλητερο...οποτε δεν εχω να χασω και τιποτα απο το να το φτιαξω...θα το εχω και για καβαντζα...

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε σε ηλεκτρολογικά για λαμπτήρα pl ή αλλιώς "λάμπα δίπινη"

Επίσης χώρισε τις θηλυκές από τον αρσενικό και αν τσακώνονται χώρισε και τις θηλυκές.

Link to comment
Share on other sites

Α!και παιδια αν εχει κανεις κατι μεγαλητερο που περισσευει ας παρει αυτην την γυαλα και να δωσω και κανενα 30 αρι να παρω το δικο του...ας ειναι και αδειο χωρις φιλτρα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ο αρσενικος ειχε μονο μια θυλικια την μεγαλη που την ειχε στο κυνηγι αλλα πλεον εχει γινει τσαμπουκαλου...και απο την στιγμη που εβαλα και τις δυο μικρες ο αρσενικος δεν κανει πολλες μαγιες..πλεον ειναι αρμονικα μεσα..

Link to comment
Share on other sites

ο αρσενικος ειχε μονο μια θυλικια την μεγαλη που την ειχε στο κυνηγι αλλα πλεον εχει γινει τσαμπουκαλου...και απο την στιγμη που εβαλα και τις δυο μικρες ο αρσενικος δεν κανει πολλες μαγιες..πλεον ειναι αρμονικα μεσα..

Πάντως έχε το νου σου για να γλιτώσεις τα χειρότερα... :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...