Jump to content

σαλιγκαρια


Recommended Posts

εχω180αρι με 4 comet goldfish & 4aple snaile τα σαλιιγαρια εδο κια εναμισι μινα που ειναι μεσα στο ενιδριο δεν εχο δει ουτε μια γενα τοξερω ειμαι ανιπομοκος αλλα γιατι γιατι δεν γενανε.

Γιαφτο σκεφτομε να εγορασο ενα σαλιγκαρι γκαστρομενο δεν κσερω αν γινετε και αν πουλανε αλλα αν πουλανε ιπαρχι πι8ανοτιτα να ειναι αροστααλολα πιτεμουτ διλαδι αν βρω να παρω τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Γκαστρωμένα σαλιγκάρια κατατσεκαρισμένα δυστυχώς δεν κυκλοφορούν στο εμπόριο οπότε απλά κάνεις υπομονή, επίσης να ξέρεις οτι τα μικρά κινδυνεύουν από τα χρυσόψαρα ιδίως αν έχουν μεγάλο μέγεθος.

Και μια θερμή παράκληση, πρόσεξε λίγο τα γραφόμενα σου να είναι πιο ευανάγνωστα. :P

Link to comment
Share on other sites

τα χρυσοπσαρα ειναι περιπππου8 εκ αλλα μπορι και να τα φαναι και μια εροτισι αν λεω αααννν μ γενισουν 8α εχουν το καβουκι τους πως γενιουντε κατεφ8ιαν με το καβουκι?

Α και κατι αλλα για ορ8ογραφια δεν μπορω να κανο κατι εχο δισλεκσια.

Αλλα καταλαβα τι ενοισ οτι ειναι λιγο ακαταλαβιστικα αφτα που γραφο ασπουμε (το υ το γραφω θ) κατι τετιο δεν ενοις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω σε τι θερμοκρασιες κρατας τα χρυσοψαρα σου αλλα πρεπει να ξερεις πως τα Apple Snail γεννανε σε συγκεκριμενες θερμοκρασιες.... :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δύο apple snails από το Μάρτιο που ήταν μια σταλιά και τώρα έχουνε μεγαλώσει πάρα πολύ. Χρυσόψαρο δεν έχω μέσα, το θερμοστάτη τον έχω στους 26 και έχουν γεννήσει 5 φορές μεγάλη μάζα αυγών.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα παω καλα με τισ εγκαταστασισ αλλα 8α το πω στον αδερφο μ να το κανει (αααννν δεν βααριετε που8α βαριετε).

(θελο να μ πιτε πως ανεβαζω φοτογραφιες για να σας διξο το ενιδριο μ και τα ψαρακια μ).

ααα διλαδι στους βα8μους που το εχω δεν γενανε με τιποτα και αν ανεβασω τους βα8μους 8α ψοφισουνε τα ψαρακια μ και δεν το 8ελω αυτο σε καμια περιπτοση αρα να μιν περιμενο γενα????

Link to comment
Share on other sites

Ki εγω ημουν ανυπόμονος... και τωρα γεννανε ασταματητα!!!

Πάντως.. εαν νοιωσουν ανετα και βρισκονται σε ειδανικές συνθηκες.. θα γεννανε!!! Υπομονη!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...