Jump to content

ειναι αυγα?? η με γελουν τα ματια μου??!!


kristina

Recommended Posts

γεια σας αυτη τη στιγμη βλεπω πανω στο φιλτρο κολημενα πολλααααααααααααααααα ασπρα στρογγυλλα σαν ασπρεσ μπαλιτσεσ βλεπω 2 αγγελοψαρα να πηγαινοερχονται νευρικα να διωχνουν τα υπολοιπα ψαρια κ να κολλανε το σωματουσ πανω στα ασπρα πραγματακια. ειναι αυγα η μηπως ειναι καμια αρρωστια??? please help!!!τι να κανω να αγορασω γενιστρα?? λετε να ειμαι γιαγια????? :hysterical::ooh2:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας αυτη τη στιγμη βλεπω πανω στο φιλτρο κολημενα πολλααααααααααααααααα ασπρα στρογγυλλα σαν ασπρεσ μπαλιτσεσ βλεπω 2 αγγελοψαρα να πηγαινοερχονται νευρικα να διωχνουν τα υπολοιπα ψαρια κ να κολλανε το σωματουσ πανω στα ασπρα πραγματακια. ειναι αυγα η μηπως ειναι καμια αρρωστια??? please help!!!τι να κανω να αγορασω γενιστρα?? λετε να ειμαι γιαγια????? :hysterical::ooh2:

Λογικά γέννησαν, βάλε φωτό αν μπορείς να τα δούμε και εμείς, να σου ζήσουν! Τώρα για τις υπόλοιπες διαδικασίες καλύτερα να σου πουν οι εμπειρότεροι στις γέννες γιατί εγώ δεν έχω παρόμοιες εμπειρίες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε πληροφορίες του ενυδρείου σου και φωτογραφίες. Πόσα λίτρα, συγκάτοικοι και αν έχεις μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μου εχουν τελειωσει τα φαρμακα για μετρησει. ειναι 240 λιτρα με πολλα φυτα 3 μεγαλα αγγελοψαρα 2 μικρα 10 molly 5γλυφτες 5 περιματοφαγουσ 1 δολλαριο 6 κλοουν κ 10 ακομα διαφορα μικρα. Διχτθ δεν υπηρχε πουθενα που ρωτησα μηπως εχει κανεισ περισευουμενο? ηλιουπολη μενω? αλλιως θα παω να αγορασω αυτο πλαστικο που βαζουμε στα μπαλκονια.....

Link to comment
Share on other sites

γραφω γρηγορα συγνωμη για την ορθογραφια αλλα εχω ανχωθει τωρα οπως φαινεται γονιμοποιουν τα αυγα. ποσο καιρο θελουν για να βγουν τα ψαρακια?? Υπαρχει πιθανοτητα οι γονεισ να φανε τα ιδια τα μικρα τουσ?? τωρα παντως που τα βλεπω απλα κολλανε το σωματουσ πανω στα αυγα.. ποτε να διωξω τουσ γονεισ? οταν σκασουν τα αυγα??

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα γρηγορα καποιεσ εικονεσ να σασ δειξω..επισης το εχω παραμεληση λιγο το ενυδρειο μου ..1 φυτο που εχει σαπισει να το βγαλω κανει κακο στα αυγα? η να το αφησω κ να κοψω απλα τα σαπισμενα φυλλα?? ειναι γρηγορεσ φωτογραφιεσ καποισ δεν εχουν βγει καλεσ. πειτε μου τι να κανω !! θελω να μου ζησουν λιγα τουλαχιστον!!

post-1907-1259697853_thumb.jpg

post-1907-1259697893_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ακομη..

post-1907-1259698021_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ακομη..

post-1907-1259698131_thumb.jpg

post-1907-1259698168_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:hysterical:

post-1907-1259698225_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτεσ ηταν.. :hysterical:

post-1907-1259698314_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - kristina
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος να πανικοβάλεσε. Αυγα είναι. εαν θέλεις ομως να τα κρατήσεις θα πρέπει να αγωράσεις ξεχωριστό ενυδρείο! υπαρχουν πολλα στοματα για να ταίσεις με τα μωρά που θα βγουν!

Link to comment
Share on other sites

εχω και αλλο ενυδρειο ποτε τα μεταφερω?? οταν βγουν απο τα αυγα η τωρα??? μαζι με τουσ γονεισ η χωριστα. δωστε μου αν γινεται ποιο πολλεσ πληροφοριεσ..

Link to comment
Share on other sites

κανε μια ερευνα στην κατηγορια κιχλιδες αμερικης. θα βρεις πολλες πληροφοριες. εμενα αυτην την στιγμή ειναι 10 ημερων τα μικρά και παμε καλα!!! δεν μπορώ να σου δωσω πληροφοριες ομως γιατί είναι η πρωτη μου φορα και δεν ξερω εαν τα πραγματα που ακολουθώ είναι τα σωστα...Δεν εχω χωρισει τα μικρά παντως απο τους γονείς, ουτε τα αλλαξα χώρο! εχω κρατίσει σταθερές τιμές στο ενυδρείο και τα ψαρακια μου χορτάτα για να μην μπένουν σε πειρασμο! :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - tsagos
Link to comment
Share on other sites

μου εχουν τελειωσει τα φαρμακα για μετρησει. ειναι 240 λιτρα με πολλα φυτα 3 μεγαλα αγγελοψαρα 2 μικρα 10 molly 5γλυφτες 5 περιματοφαγουσ 1 δολλαριο 6 κλοουν κ 10 ακομα διαφορα μικρα. Διχτθ δεν υπηρχε πουθενα που ρωτησα μηπως εχει κανεισ περισευουμενο? ηλιουπολη μενω? αλλιως θα παω να αγορασω αυτο πλαστικο που βαζουμε στα μπαλκονια.....

Να σου ζήσουν!Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι,αφού ξεκίνησαν θα ακολουθήσουν πολλές γέννες!

Ομως ο αριθμός των ψαριών σου ειναι υπερβολικός για αυτά τα λίτρα....

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το ακόλουθο λινκ,θα βρεις πολλές πληροφορίες

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...=13671&st=0

Θα πρέπει κατα την γνώμη μου να μειώσεις τον αριθμό των ψαριών σου,είναι υπερβολικός και δεν απαιτούν όλα τις ίδιες παραμέτρους νερου.Οσο για τους ''περιματοφαγουσ'' υποθέτω πως εννοείς αυτά τα ψάρια

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=793

:hysterical:

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...