Jump to content

ΝΕΟΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

Μου φέρανε δώρο ένα μικρό ενυδρείο περίπου στα 25 λίτρα με θερμοστάτη, βυθιζόμενο φίλτρο και με ένα ψαράκι (απο ότι έψαξα είναι guppy).Μου άρεσε πάρα πολύ και θέλω να ασχοληθώ σοβαρά.Μπήκα τελικά στο διαδύκτιο να δώ τι πρέπει να κάνω και είδα το τι χρειάζεται. Δυστηχώς δεν είχε στρωθεί το ενυδρείο και σε ενα κατάστημα μου είπαν οτι δέν πειράζει και τόσο αρκεί να το ταίζω πολύ λίγο στην αρχή και να ρίχνω και βακτήρια καθε μέρα για περίπου 5 μέρες.Το θέμα μου είναι οτι το ψαράκι μου δεν είναι πολύ ζωήρο και εγω στεναχωριέμαι πάρα πολύ.Ποιά είναι η γνώμη σάς;

υπόψιν απο οτι διάβασα θέλουν μεγαλύτερο χώρο και σκέφτομαι για μεγαλύτερο ενυδρείο αλλά όχι τραγική διαφορά λόγο έλειψης χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,καλώς ήλθες στο χόμπυ!Θα προτρέψω να πραγματοποιήσεις την σκέψη σου για μεγαλύτερο ενυδρείο,τα 25 λίτρα είναι απαγορευτικά για γκάπυ.Δες εδώ πληροφορίες

http://www.aquazone.gr/index.php?ind=fishp...ew&iden=577

Τα 25 λίτρα θα τα έκανα γαριδοενυδρείο.Καλό διαβασμα :D

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου γκάπυ τις περισότερες ώρες είναι στον βύθο σε μία γωνία και σπάνια κολυμπάει ψηλά.Μήπως έχει κάτι; τί μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω πάρει τα τέστ ακόμα ( πρίν 2 μέρες μου το φέρανε ) και εχθές ανακάλυψα το τι έπρεπε κανονικά να κάνω.Απλά δείχνεί άτονο.

Link to comment
Share on other sites

Τι μέγεθος θα χρειαστώ για να φιλοξενήσει 4-5 γκάπυ;

Θα σου έλεγα 50+ λίτρα.Οσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο φυσικά.απο την στιγμή που σκέφτεσαιγια καινούργιο,πάρε όσο οτ δυνατό μεγαλύτερο

Δέν έχω πάρει τα τέστ ακόμα ( πρίν 2 μέρες μου το φέρανε ) και εχθές ανακάλυψα το τι έπρεπε κανονικά να κάνω.Απλά δείχνεί άτονο.

Χωρίς φώτο και στοιχεία του ενυδρείου(δες και τις πληροφορίες στην φόρμα εκτός απο τις μετρήσεις) απλά θα μαντευουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέβασα φωτό γιατί δεν πρόλαβα... Δυστηχώς δεν έζησε το ψαράκι... Πάντος αγόρασα νέο ενυδρείο 60λιτρο

και θα το στήσω απο το μηδέν... Ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον απο όλους..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...