Jump to content

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Θέλω την γνώμη σας αν ταιριάζουν σε ένα ενυδρείο 60 lit 1 μεγάλο κίτρινο γκουράμι 1 μεγάλο μπλε γκουράμι 1 μονομάχος 1 μικρό silver dollar 1 molly 2 μικρά albino γατόψαρα 1 μεγάλο αγγελόψαρο. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τον μονομαχο και τα albino γατοψαρα(corydoras) ολα τα αλλα ειναι ψαρια που ειναι προτιμοτερο να μπουν σε μεγαλυτερο ενυδρειο.

Τα ψαρια που επελεξες παλι ειναι πολλα θα ελεγα για ενα 60λιτρο,το λεω λογο μεγεθους ψαριων.

Βεβαια η επιλογη ειναι δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω οτι για τα λιτρα σου με τα 2 γκουραμακια ενα σκαλαρακι (θα το παρεις απο πολυ μικρο ) και ενα κοπαδακι σμηνοψαρα θα εισαι μια χαρα .... και αμα θες βαζεις και εναν μικρο pleco :)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά τα γκουράμι και το σκαλάρι είναι μεγάλα. Τι κοπαδάκι μου προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Ροδοστομους , αρλεκινους .... τα γνωστα ... νεον δεν μπορεις να βαλεις λογο Σκαλαριου ... :)

Link to comment
Share on other sites

Τι θα έλεγες για 3 clown

Link to comment
Share on other sites

Σε 60 λτ ?? :thumbdown::thumbup: Ουτε ενα δε μπενει ... Μη ξεχναμε οτι το ψαρι σε ενα ενυδρειο μπορει να φτασει τους 18 ποντους :):D:lol:

Πιστευω οτι ειναι ενα πολυ παρεξηγημενο ψαρι διοτι πολυ το προτινουνε σε αυτα τα λιτρα ενω δε κανει .... Το μεγεθος του στη φυση μπορει να φτασει τους 30 ποντους ....

Βεβαια παντα η επιλογη ειναι δικη σου !!

ΠΑΝΤΑ φιλικα, Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!Φιλε θα συμφωνησω και εγω με τους προηγουμενους και θα σου προτεινα να επιλεξεις να μην στοκαρεις το ενυδρειο σου γιατι μονο μπελαδες μπορει να σου φερει!Αλλωστε και τα ψαρια δεν νιωθουν καλα σε ενα υπερφορτωμενο ενυδρειο.Οσο για τα clown θα με βρεις συμφωνο με την γνωμη του φιλου dartman1980.Καλη συνεχεια και πες μας,αν θες, τι επελεξες τελικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα σας ενημερώσω σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...