Jump to content

να τρομάζουν τόσο ώστε να μου πεθάνουν???


Recommended Posts

καλημέρα σας,

επειδή περνάμε συνέχεια μπροστά απο το ενυδρείο, τα ψαράκια μου τρομάζουν πολύ....

τρέχουν σαν παλαβά και πάνε κάτω/πίσω απο τις πετρες/ξύλα.

Να φανταστείται απο την τρομάρα τους, ετσι όπως πάνε να κρυφτούν, σηκώνουν και διάφορα από τον βυθό!!! Σηκώνουν σκόνη δηλαδή!!!!

Υπάρχει περίπτωση να στρεσαριστουν και τελικά να μου πεθάνουν???

Υ.Γ σας βάζω μια φώτο που δείχνει το σημείο. Εχει τραβηχτεί απο την κουζίνα. Και όπως βλέπεται για να πάμε στο σαλόνι περνάμε συνέχεια απο μπροστά. Ευτυχώς που τις περισσότερες ώρες της μέρας λείπουμε.

post-16016-1263121610_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με τα ψαράκια μου (Platy). Με το που πέρναγε κάποιος μπροστά από το ενυδρείο. ακόμα και στο 1 μέτρο "τρέχανε να κρυφτούν" και βρήκα ένα κολπάκι που τα έκανε να συνηθίσουν.

Τώρα όταν με βλέπουν να περνάω, πάνε αμέσως στην επιφάνεια του νερού και κάνουν σαν τρελά :P:lmao::lmao:

Ακόμα και πριν προλάβει να πέσει τροφή εμφανίζονται από παντού!!!!

Όταν θέλω να τα ταΐσω χτυπάω ελαφρά το στόμιο από το κουτάκι στο τζάμι ώστε να πέφτει 1-1 φυλλαράκι τροφής.

(Όχι δυνατά γιατί στρεσάρονται και μπορεί να σου πέσει απότομα μεγάλη ποσότητα τροφής :hysterical::bigemo_harabe_net-163::bigemo_harabe_net-163: )

)

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό. Από αυτό το video εμπνεύστηκα ;):hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...