Jump to content

Μετρημα ψαριων εντος ενυδρειου....


f1rm4

Recommended Posts

Λοιπον, πριν 15 μερες το ενυδρειο μου ηταν αρρωστουλικο με τα συμπτωματα να ξεκινουν απο τους ροδοστομους... Ειχαν ικκ 3-4 απο αυτους αλλα μετα απο τη θεραπεια που ακολουθησαμε ολα πηγαν καλα.

Το θεμα ειναι οτι οι ροδοστομοι ηταν 40... τους μετραω αρκετα συχνα αλλα οπως ξερετε 40 ροδοστομοι δεν μετριουνται και ευκολα :hysterical:

Τωρα τους βγαζω 25... την αλλη 28... αντε βαρια βαρια 30! λειπουν δλδ 10 ροδοστομοι.... :rolleyes:

Λεω: παει εφυγαν απο την τουτη ματαιη ζωη! :D

Κανω λοιπον μετρησεις να δω την αμμωνια πως παει και μου βγαζει 0 (υγρα τεστ API)

Τωρα τι γινετε δεν μπορω να καταλαβω... Πτωματα δεν βρισκω.... Αμμωνια δεν εχω.... Οι ροδοστομοι που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα κανονικά και τα ψαράκια μπορεί και να κρύβονται κάπου μέχρι να τους περάσει, φρόντισε το νερό να είναι όξινο όπως τους αρέσει, καλό φαγάκι και μην ανησυχείς. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να πεθαναν,δεν τα πηρες χαμπαρι και τα φυτα σου μαζι με τα βιολογικα υλικα του φιλτρου σου καταναλωσαν την αμμωνια και τα παραγωγα της και γι αυτο δεν μετρας αμμωνιες και αναρωτιεσαι που ειναι!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...