Jump to content

Ποσοτητα τροφης


tr3loGiannis

Recommended Posts

ποση ποσοτητα απο φυλλαρακια να δινω σε 2 μετριου μεγεθους σκαλαρια? ξερω οτι πρεπει να καταναλωνεται σε 2' αλλα τα ατιμα οσο τους ριχνω το τρωνε και αμα ριξω και επιπλεον παλι το τρωνε! και μου φαινεται πολυ...

και ποσες φορες την ημερα....εχω και 1 πλεκο κ ετσι ταϊζω και 1 φορα το βραδυ

επισης αν ξερετε ποιες τροφες να προτιμισω για τα ψαρια μου..

post-16544-1264937918_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεις την κοιλιά να αρχίζει να φουσκώνει είναι αρκετό για ένα γεύμα, μπορείς να επαναλάβεις άλλες 2 φορές μέσα στη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεις την κοιλιά να αρχίζει να φουσκώνει είναι αρκετό για ένα γεύμα, μπορείς να επαναλάβεις άλλες 2 φορές μέσα στη μέρα.

ευχαριστω πολυ,,και 1 φορα την βδομαδα να τα αφηνω νηστικα???

α!δε μου προτεινες τροφουλες....... :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - tr3loGiannis
Link to comment
Share on other sites

Αν θές να τους κάνεις και μια και δυο μέρες νηστεία που και που, καλό τους κάνει.

Όσο για τροφές επώνυμες, όχι ληγμένες και αν περάσουν 3 μήνες ανοιγμένες και είναι αφάγωτες πέταμα αυστηρά, την έχω πάθει και έχω μάθει.

Αν θες εκτός από τις ξηρές τροφές να τους δίνεις μερικές φορές την εβδομάδα και κατεψυγμένες νωπές, ψιλό κρίλ, αρτέμια, cyclops, bloodworms, λάρβες κουνουπιού και άλλες πρωτεϊνούχες.

Μπορείς να δοκιμάσεις σε μικρές ποσότητες και αραιά κάποια φρούτα όπως πορτοκάλι, μπανάνα, μάγκο και άλλα μαλακά.

Στις ξηρές αν θες πάρε και σπιρουλίνη σε νιφάδες για να τρώνε και κάτι πιο φυτικό να ξεμπουκώνει το αντεράκι τους σαρακοστή φάση. :bowdown:

Γενικά να σκέφτεσαι σαν ψάρι ( :bowdown: ) για να καταλάβεις τι να κάνεις για το καλό τους, τι πρέπει να τρώει ένας άνθρωπος για να είναι υγιής? Φρέσκα τρόφιμα, καλή ποιότητα και ποικιλία.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...