Jump to content

Παπαγαλόψαρο χωρίς ουρά


vangelis

Recommended Posts

Γεια σας! Ανακάλυψα κι εγώ, όπως και πολύς άλλος κόσμος ότι τα παπαγαλόψαρα δεν ανήκουν στην φύση και είναι κατασκεύασμα του ανθρώπου... Είναι αίσχος να παίζουμε με τα ζώα και να δημιουργούμε ζωντανούς οργανισμούς που δεν είναι υγειείς και ζούνε με ατελές σώμα. Δυο από αυτά που είχα εγώ πεθάνανε επειδή είχαν αυγά και δεν μπορούσαν να τα ξεγεννήσουν και έσκασαν... Επίσης το ένα από τα δύο ήταν αρσενικό και παρόλα αυτά είχε γεμίσει αυγά... Επίσης ενα άλλο που αγόρασα που ήταν κόκκινο μου κίνησε το ενδιαφέρον το γεγονός ότι δεν είχε ουρά!!! Τότε ρωτόντας στα pet shop μου λέγανε ότι αυτό είναι πολυ σπάνιο και ότι πολλοί ψάχνουν να αγοράσουν ένα τέτοιο... Ψάχνοντας το έμαθα οτι αυτά τα ψάρια είναι κατασκευασμένα και μάλλον το δικό μου δεν τους πέτυχε... επίσης το κόκκινο χρώμα του ήταν αποτέλεσμα ορμωνών που του είχαν δώσει... μετα απο καιρό ξεφτυσε σιγα σιγα... Δυστυχώς το καημένο το ψάρακι αυτό ψόφησε πριν λιγο καιρό... Είναι ντροπή να παιζουμε με την φύση και πιστεύω ότι δεν μας εκδικείται άδικα... post-17667-1264984379_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...