Jump to content

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ,

ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΤΡΙΣΔΙΑΣΤΑΤΑ BACKGROUNDS

BACK TO NATURE? WWW.BACKTONATURE.SE

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΓΗ? ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΧΡΗΣΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει κατι τετοιο . Δε κρυβω οτι ειδα το λινκ που αναφερεις και πραγματικα εντυπωσιαστικα . Γνωριζει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο σε δικο μας πετσοπ στην Αθηνα ... ?

Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ :

GREECE

Aquatica

328 Vouliagmenis Ave.

Athens 17342

Greece

Tel.: 9918156 & 9955095

Fax: 9951033.

E-mail: aquatica@otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει κατι τετοιο . Δε κρυβω οτι ειδα το λινκ που αναφερεις και πραγματικα εντυπωσιαστικα . Γνωριζει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο σε δικο μας πετσοπ στην Αθηνα ... ?

23980[/snapback]

Θα τα βρείς στο κατάστημα Υδρόγειος στην Καλλιθέα.

Βέβαια λάβετε υπόψιν ότι κάτι τέτοιο σε έτοιμο ενυδρείο κόβει μπόλικα λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη απο τα 200 ποσα θα μου κοψει περιπου ? ειναι πολυ σημαντικο μειωνεκτημα αυτο !!

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα μοντέλο στο AQUATICA (MONO ΧΟΝΔΡΙΚΗ ΠΩΛΗΣΗ) και προκειται για τρισδιάστατη κατασκευή από πολυουρεθάνη πάχους περίπου 1cm οπότε δεν κόβει ακριβώς λίτρα νερού αλλά λίτρα χώρου από τα ψάρια. Πίσω από την κατασκευή αυτή μπορεί κανείς να βάλει την αντίσταση, το φίλτρο κλπ. Ενδεικτικές τιμές υπάρχουν και στο AQUARISTIC.NET.

Η εταιρία εγγυάται για την ποιότητα, το θέμα είναι εάν κάποιος το έχει βάλει και έχει μεινει ευχαριστημένος.

Ευχαριστω για την άμεση ανταπόκρισή σας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα, ειναι οντως πολυ ομορφα τα δειγματα που εχει στο site ομως ειναι λιγο τσιμπημενα.... anyway εγω προσωπικα πριν 2 μερες ελαβα ενα δωρο παρομοιο με αυτα που εχει το site. ειναι τησ juwel (δεν ειναι τοσο ομορφα σαν της back to nature αλλα ειναι ομορφα κι αυτα) δεν εχω αξιωθει να τα τοποθετησω ακομα, αλλα ελπιζω σημερα να τα καταφερω οποτε θα σας πω εντυπωσεις και αν μπορεσω θα ανεβασω και καμια φωτο να μου πειτε τη γνωμη σας. εχω ομως μια απορια επειδη θα μπει σιλικονη για να κολησουν στην πλατη του ενυδρειου ποσο καιρο χρειαζεται η σιλικονη για να στεγνωσει?

Link to comment
Share on other sites

Για χαρά φίλε chnarakis,

Φαντάζομαι πως εννοείς αυτά τα σκούρα καφέ ανάγλυφα της Juwel. Εάν είναι αυτά, τα έχω βάλει και εγώ στο δικό μου και δίνουν ένα ωραίο αποτέλεσμα. Αυτό που πρέπει να προσέξεις στο κόλλημα είναι να μην λυπηθείς τη σιλικόνη. Εγώ έκανα τα εξής λάθη : 1.Έβαλα σχετικά λίγη κόλλα (δεν υπολόγισα την άνοση του νερού με το φελιζόλ) και σε διάσπαρτα σημεία στην πλάτη τους. 2.Τα άφησα μόνο 3 ημέρες να κολλήσουν 3. Χρησιμοποίησα τα pipes των φίλτρων για να τα πιέζουν χωρίς προστασία για το τζάμι από την άλλη πλευρά.Το αποτέλεσμα όλων αυτών ήταν να ξεκολλήσει σε ορισμένα σημεία μετά από 1-2 ημέρες, στα σημεία που δεν είχε κόλλα να περνάνε και να κρύβονται από πίσω οι μονομάχοι και οι γαρίδες (Μη ρωτάς πως τα έβγαζα έξω :thumbup: ) και μερικά μικρά σημάδια στο τζάμι από τις κόντρες.

Ελπίζω αυτή η μικρή «εξομολόγηση» να προλάβει εσένα και άλλους φίλους μας από τα ίδια λάθη.

Το αποτέλεσμα πάντως είναι πολύ ωραίο (μάλλον εμένα μου αρέσει είναι σωστότερη έκφραση) . :o

ΥΓ Υπάρχει η άποψη ότι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με ancistrus επειδή μπορεί να ανέβουν και να φάνε μικρά κομμάτια. Εγώ έχω δύο περίπου 15εκ. Και δεν έχω πρόβλημα. Λάβε το πάντως και αυτό υπ’ όψη σου.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση φιλε Σαριδακη,

εγω μεσα εχω κιχλιδες Αφρικης, οποτε συμφωνα με την εμπειρια σου πρεπει να βαλω αρκετη σιλικονη και να το αφησω πανω απο τρεις μερες για να στεγνωσει?

θα μπορουσες να βαλεις μια φωτο να το χαζεψουμε????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...