Jump to content

Φιλτρο!!!


Recommended Posts

Μονο με πιστωτικη καρτα πληρωνεις ή εχει και αλλον τροπο???? :):P

δεν ειπαμε ψαξιμο και διαβασμα?

ολα ετοιμα τα θελεις μου φενεται.

παρε τους ενα τηλεφωνο αν εχεις αποριες.

πληρωνεις και με αντικαταβολη...

ΔΙΑΛΕΞΕ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μονο με πιστωτικη καρτα πληρωνεις ή εχει και αλλον τροπο???? :angry2::thumbup:

πατα και κανενα κουμπακι στη σελιδα.

Πανω στη μπλε μπαρα λεει "Πληρωμες/Μεταφορες" http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=policy

:):P

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ Παιδια αυτο το φιλτρο θα παρω τελικα απο το amazonios.gr! Ευχαριστω παρα πολυ για την κατανοηση και τα sites που μου δειξατε!! :):P:angry2::thumbup::thumbup::hysterical:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω επισης και κατι αλλο επειδη θελω να τα παραγγειλω τωρα! :)! Πρεπει να εχω λογαριασμο στο petcumulus και στο amazonios για να παραγγειλω???? ή τα βαζω στο καλαθι και μετα τους παιρνω τηλεφωνο για να εγκρίνουν την παραγγελία??? Ευχαριστω!!!

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για να πάρεις απάντηση στο ερώτημα αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για να πάρεις απάντηση στο ερώτημα αυτό

Ok το βρηκα στο petcumulus(αν το εγραψα σωστα!) δεν θελει να γινεις μελος! Ενω στο amazonios θελει! Αλλα σιγα το πραγμα!!!! :):P:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και για το eheim aquaball με sparybar

:):P:angry2::thumbup::thumbup::hysterical: ?????????????????????????????????????????????? Ειναι καλύτερο??

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου eheim aquaball δεν ειχε spraybar αλλα τζιφαρακι στην εξοδο του φιλτρου(συστημα venturi)

γιατι δεν δινεις μια κ καλη κοντα στα 45ευρω να παρεις ενα αξιοπιστο εξωτερικο φιλτρο?

κ εγω με aquaball ξεκινησα αλλα τα εσωτερικα θελουν τακτικοτατη συντηρηση κ οσο κ προσεκτικα να το ξεκολλησεις απο τις βεντουζες καποια ποσοτητα ''μπιχλας'' θα φευγει απο την σιτα του φιλτρου κ θα σου κανει το νερακι χαλια παλι...

(απαραιτητη προυποθεση για το εξωτερικο ειναι να μπορεις να περασεις τα μαρκουτσια,να εχεις δηλ χωρο στο καπακι.)

Έγινε επεξεργασία - mpompiras
Link to comment
Share on other sites

διαστασεις ενυδρειου?

διακοσμηση?

ψαρια?

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=34282&hl= :)

Link to comment
Share on other sites

το ξερω...εγω ηδη το εχω αναβαθμισει :)

απλα αυτο ειχα παλιοτερα κ ψιλομπουκωνε ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

διαστασεις ενυδρειου?

διακοσμηση?

ψαρια?

Λοιπον διαστασεις! 60Χ42Χ31 ( μηκος-υψος-πλατος) και φυτα δεν εχω κανενα ζωντανο(ακομα) και ψαρια εχω guppies + neon( που θα φυγουν συντομα!! ) και εναν γλυφτη (που θα φυγει και αυτος συντομα! ) και θα μεινουν μεσα τα guppies και θα προστεθουν platties!!! :):P

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου eheim aquaball δεν ειχε spraybar αλλα τζιφαρακι στην εξοδο του φιλτρου(συστημα venturi)

γιατι δεν δινεις μια κ καλη κοντα στα 45ευρω να παρεις ενα αξιοπιστο εξωτερικο φιλτρο?

κ εγω με aquaball ξεκινησα αλλα τα εσωτερικα θελουν τακτικοτατη συντηρηση κ οσο κ προσεκτικα να το ξεκολλησεις απο τις βεντουζες καποια ποσοτητα ''μπιχλας'' θα φευγει απο την σιτα του φιλτρου κ θα σου κανει το νερακι χαλια παλι...

(απαραιτητη προυποθεση για το εξωτερικο ειναι να μπορεις να περασεις τα μαρκουτσια,να εχεις δηλ χωρο στο καπακι.)

Δεν ξερω για εξωτερικο! Με βολευει παρα πολυ το εσωτερικο και επειδη δεν εχω και πολυ χώρο και διοτι ειναι πιο ωραιο αισθητικα(κατα την γνωμη μου!) :):P:angry2:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον διαστασεις! 60Χ43Χ31 ( μηκος-υψος-πλατος) και φυτα δεν εχω κανενα ζωντανο(ακομα) και ψαρια εχω guppies + neon( που θα φυγουν συντομα!! ) και εναν γλυφτη (που θα φυγει και αυτος συντομα! ) και θα μεινουν μεσα τα guppies και θα προστεθουν platties!!! :):P

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο το ενυδρειο καταλληλα φιλτρα κατα την αποψη μου θα ηταν:

ενα εξωτερικο eheim 2211 με διπλα βανακια και βιολογικα υλικα (οχι μονο σφουγγαρια)

ή ενα eheim ecco pro 2032 (αυτο ερχεται κομπλε απο μαμα)

ή ενα eheim professionel 2222 (εκδοση που περιεχει και τα υλικα)

Περιμενε και για αλλες προτασεις σε αλλες μαρκες φιλτρων καθως εγω εχω ελαχιστη εμπειρια απο φιλτρα εκτος eheim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γρηγορα help!!! Επειδη τωρα παραγγελνω τα υλικα του φιλτρου(τελικα κατεληξα στο eheim 2010) το ενυδρειακο βαμβακι ειναι το polypad?? και ποιο απο ολα να παρω? το compact to standard ή to jumbo??? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω στο petculumus εχει και http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1831 αυτο... τι να παρω .. αυτο ή http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=1185 αυτο???? παιδια help λιγο γρηγορα γιατι βιαζομαι!!!! help help help!!!

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν συνεχισεις ετσι δεν νομιζω να σε ξαναβοηθησει κανενας!ειναι κουραστικο αυτο το help ολη την ωρα.

χαλαρωσε λιγο!!! :)

ΑΥΤΟ να παρεις που ειναι χυμα και θα σε βολεψει καλητερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...