Jump to content

Παρακαλώ βοηθήστε με!


Recommended Posts

ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ..

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΥ ΣΤΗΣΙΜΟ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΙΣΚΟΥΣ.. ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑ!

ΕΧΟ ΒΑΛΕΙ ΥΠΟΣΤΡΟΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΑΠΟ ΠΑΝΟ 2 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΧΑΛΙΚΑΚΙ ΑΣΠΡΟ

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΡΟ ΑΠΟ ΠΑΝΟ ΝΑ ΒΑΛΟ ΚΑΙ ΑΜΜΟ? ΠΟΣΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑ?

Η ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΜΜΟ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΑΛΙΚΙ?

THANKS.

Link to comment
Share on other sites

Ναί όπως το λες είναι ή αμμο θα βάλεις ή χαλίκι δεν πάνε και τα δύο μαζί , άσε που η άμμος εκ των πραγμάτων θα διεισδύσει στα κενά που αφήνουν μεταξύ τους τα χαλίκια και δεν θα μπορέσεις να την κάνεις στρώμα. Τέλος αν βάλεις και φυτά δεν θα σου συνιστούσα την άμμο διότι δεν θα αναπνέουν σωστά η ρίζες των φυτών σου. Το καλύτερο απ' όλα πιστεύω πως είναι το ψιλό χαλίκι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι της άποψης ότι στα μπροστινά τμήματα του πάτου κάνοντας ένα χώρισμα μπορεί να να φτιάξει μερικές περιοχές βάζοντας άμμο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧΑΛΙΚΙ ΠΟΥ ΕΧΟ ΒΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ.

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΑΤΟ . ΕΧΟ ΤΟ TRIGON 190 ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΟ . ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΝΕ ΤΑ ΦΥΤΑ - ΝΕΡΟ ΚΤΛ. ?

ΘΑ ΒΑΛΟ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧΑΛΙΚΙ ΠΟΥ ΕΧΟ ΒΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΠΡΟ ΑΠΛΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ.

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΩΤΕΙΝΟ ΚΑΤΟ . ΕΧΟ ΤΟ TRIGON 190 ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΜΠΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΟ . ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΝΕ ΤΑ ΦΥΤΑ - ΝΕΡΟ ΚΤΛ. ?

ΘΑ ΒΑΛΟ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.

24781[/snapback]

Οι δίσκοι δε θα συμπαθήσουν το λευκό χαλίκι. Αντανακλά το φώς και φωτίζει πολύ το ενυδρείο. Και οι δίσκοι δε συμπαθούν το πολύ φώς. Καλύτερα νομίζω να βάλεις ένα πιο σκούρο (και πιο φυσικό) χαλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...