Jump to content

Rio 125 γνωμες !


Recommended Posts

Σε τρεις βδομαδες περιπου πρωτα Ο Θεος θα εχω το ριο 125 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .Σκεφτομαι να βαλω ζωοτοκα (εκτος απο guppy) ξυφοφορους , μολλυ κτλ.Επισης λεω να βαλω γκουραμι οπως Colisa lalia αλλα και corydoras aenus.

Αμμο θα βαλω ασπρη carat 6 (ποια η γνωμη σας?)

ποια φυτα προτεινετε ? θα εχω παροχη C02 DIY

ποια ψαρια πρεπει να τοποθετηθουν πρωτα ?

ευχαριστω ! καθε συμβουλη δεκτη...

Έγινε επεξεργασία - aquaristas8
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 20 μέρες έχω το ίδιο ενυδρείο, με πλατυ και γαριδες. Εχω βάλει κ την ίδια άμμο που θέλεις να βάλεις.. ασπρη carat 6 :thaman:

Link to comment
Share on other sites

Σε τρεις βδομαδες περιπου πρωτα Ο Θεος θα εχω το ριο 125 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .Σκεφτομαι να βαλω ζωοτοκα (εκτος απο guppy) ξυφοφορους , μολλυ κτλ.Επισης λεω να βαλω γκουραμι οπως Colisa lalia αλλα και corydoras aenus.

Αμμο θα βαλω ασπρη carat 6 (ποια η γνωμη σας?)

ποια φυτα προτεινετε ? θα εχω παροχη C02 DIY

ποια ψαρια πρεπει να τοποθετηθουν πρωτα ?

ευχαριστω ! καθε συμβουλη δεκτη...

πολυ ωραιο ενυδρειο απο φυτα σου προτινω για αρχη anubia nana java moss κερατοφυλλο valisneria polysperma και σνεχιζεις τωρα για co2 μπορεις να φτιαξεις και diy αν ποιανουν τα χερια σου κανε μια αναζητηση στο forum επισης βαζε flourish excel κανει πολυ καλη δουλεια τωρα εγω θα προτινα να μην βαλεις gourami βαλε πλατυ ξυφοφορους molly guppy και θα βγει ενα πολυ καλο αποτελεσμα αλλα μην βιαστεις στρωσε το πρωτα μετρησεις καθημερινα ταιζε καθημερινα και μιλαμε εδω ειμαστε καλη επιτυχια σε οτι κανεις!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ξερω για το στρωσιμο θα μπουν ψαρια μονο οταν οι τιμες ειανι ιδανικες για αυτα.... :thaman:

καμια αλλη προταση ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...