Jump to content

60 λιτρα


Recommended Posts

εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρων της juwel εχω μεσα 9 γαριδες 16 νεον 2 κορι και εναν γλειφτη μικρο και πηρα τωρα εναν μονομαχο...θα εχω προβλημα με τις γαριδες?ειδα σε ενα θεμα οτι γραφετε πως τρωει γαριδες ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

o μονομαχος δεν κανει με αλλα ψαρια...

ειναι καλυτερα να απομακρυνθει...

αλλα περιμενε για τους εμπειροτερους

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να δωσεις τον μονομαχο πισω η να τον βαλεις σε αλλο ενυδρειο ξεχωριστα γιατι αλλιος θα θρηνησουμε ψαρακια.η αλλιως φτιαξε πολλες κρυψωνες

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να δωσεις τον μονομαχο πισω η να τον βαλεις σε αλλο ενυδρειο ξεχωριστα γιατι αλλιος θα θρηνησουμε ψαρακια.η αλλιως φτιαξε πολλες κρυψωνες

το σωστο ειναι να ειναι μονος ο μονομαχος

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικές πληροφορίες για τους μονομάχους θα βρεις εδώ.

Βέβαια το κάθε ψάρι έχει διαφορετικό χαρακτήρα αλλά κατά γενικό κανόνα το πιθανότερο είναι να δημιουργηθεί πρόβλημα και ειδικά σε 60 λίτρα. :D

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Link to comment
Share on other sites

ωχ οκ παιδια θα τον δωσω αν και μεχρι τωρα δεν τον βλεπω να πειραζει κανενα ψαρακι...επειδι θελω να δωσω τα 16 νεον και θελω να παρω γκαπυ ποσα μου προτεινετε να παρω?τα γκαπυ πειραζουν τις γαριδες?ευχαριστω για τις συμβουες σας παιδια να στε καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα.Βάλε και μερικά σαλιγκάρια αν θες.

Η αναλογία είναι 1 αρσενικό προς 3 θηλυκά (χαρέμι).Σκέψου οτι θα έχεις και γέννες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα.Βάλε και μερικά σαλιγκάρια αν θες.

Η αναλογία είναι 1 αρσενικό προς 3 θηλυκά (χαρέμι).Σκέψου οτι θα έχεις και γέννες...

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω οσα εχω τωρα νεον δηλαδη 16 γκαπυ?δεν εχω προβλημα με τις γεννες αν μου γεννησουν θα τα δινω σε pet shop.εχω βαλει ενα κλοουν για να μου φαει κατι σαλιγκαρια που εχω μεσα στο ενυδρειο μου απο φυτα τα ξενα σαλιγκαρια που λεμε....

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις 16 guppy θα γεννησουν και θα γινει χαμος μονο αμα βαλεις λιγοτερα οποτε πιστευω οτι ειναι καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις 16 guppy θα γεννησουν και θα γινει χαμος μονο αμα βαλεις λιγοτερα οποτε πιστευω οτι ειναι καλυτερα.

μα και να γεννησουν θα τα δινω συνεχεια δεν υπαρχει προβλημα θα παιρνω και λεφτα η τροφες τσαμπα να μην βαλω 15 γκαπυ ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς με τον κλόουν θα έχεις θέμα γιατί μεγαλώνει πολύ και είναι κοπαδόψαρο. Clown Loach

Βρες άλλο τρόπο να περιορίσεις τα ανεπιθύμητα σαλιγκάρια αν και καλό θα είναι να υπάρχουν γιατί μόνο καλό κάνουν σε ένα ενυδρείο. Π.χ. παγίδες,anentome helena (σαλιγκάρια που τρώνε τα υπόλοιπα) ή τα βγάζεις με το χέρι.Όχι χρήση χημικών όμως!

Όσον αφορά τα Guppy δεν μπορείς να βάλεις τόσα πολλά σε 60 λίτρα. Guppy

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου νικο....

Αν θελεις να βαλεισ γκαπυ....

Τοτε πρεπει να βγαλεις ολα τα παραπανω....

Και τα κορυ... και τον πλεκο...

Και να αφησεις μονο τις γαριδες.... red cherry υποθετω ειναι....

Ο λόγος ειναι οτι οι συνθηκες ειναι διαφορετικες των γκαπυ με τα παραπανω ψαρια.... καθως επισης και ο κλουν...

Link to comment
Share on other sites

ωχ οκ παιδια θα τον δωσω αν και μεχρι τωρα δεν τον βλεπω να πειραζει κανενα ψαρακι...επειδι θελω να δωσω τα 16 νεον και θελω να παρω γκαπυ ποσα μου προτεινετε να παρω?τα γκαπυ πειραζουν τις γαριδες?ευχαριστω για τις συμβουες σας παιδια να στε καλα

Link to comment
Share on other sites

Ωπ!Σωστά...Και αυτά που λέει ο

Nikoloutso. :D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως με ένα χαρεμάκι 1 αρσ 3 θυλ θα είσαι οκ για αρχή. Μην ξεχνας πως γεννάνε σαν τρελλά , οπότε πολύ γρήγορα δεν θα ξες τι να τα κάνεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω πως με ένα χαρεμάκι 1 αρσ 3 θυλ θα είσαι οκ για αρχή. Μην ξεχνας πως γεννάνε σαν τρελλά , οπότε πολύ γρήγορα δεν θα ξες τι να τα κάνεις !!!!

παντου βλεπω πλεκο σε ενυδρεια οτι ψαρια και να εχουν και εγω εχω μικρο πλεκο που δεν μεγαλωνει....επισης σε καποια βιβλια της εταιρειας σερα ειχε δυο προφιλ για ενυδρεια και ψαρακια που ταιριαζουν και ειχε κορυ με γκαπυ οσους εχω ρωτησει μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα...θα δω τι θα κανω σας ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

τον κλοουν τον πηρα για κανεναν μηνα και θα τον δωσω σε εναν φιλο μου που εχει και αλλους μεσα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...