Jump to content

Juwel Vs Ocean Sun


Recommended Posts

για ποσα λιτρα μιλαμε , γιατι χρηση μιλαμε ? και μεχρι ποιο κοστος θελεις να φτασεις μηπως και στα λεφτα που διαθετης μπορεις να παρεις τιποτα καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πειτε πιο απο τα δύο ενυδρεία θα προτιμούσατε και γιατι? οπως καταλαβαίνετε ειμαι σε δείλημα!

Στο τίτλο αναφέρεις Luwel μήπως έιναι Juwel ; ή κάνω λάθος ;

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή λύση θα ήταν και τα anubias στα pet city, δεν ξέρω αν τα έχεις δει,πάντως είναι αρκετά οικονομικά.Αλλά χωρίς φίλτρο! http://www.petcity.gr/pages/index.php?page...=el&petID=3

Link to comment
Share on other sites

Και το juwel να πάρεις που είναι πολύ καλό, θα χρειαστείς και εξωτερικό φίλτρο! Άρα και τα anubias που σου πρότεινα είναι πολύ καλής ποιότητας! Και μόνο το τζάμι να δεις πόσο χοντρό είναι θα καταλάβεις! Σκέψου το πάντως καλά και κάνε μια καλή έρευνα αγοράς πριν αποφασίσεις οριστικά!

Link to comment
Share on other sites

Ψαρουκλα οταν αγοραζεις ενυδρειο κοιταζεις το παχος του τζαμιου η την συνολικη εικονα του ενυδρειου; Εχεις διαβασει ποτε να σπασει τζαμι απο Juwel που εχουν το πιο λεπτο τζαμι;

Σωκρατη δεν ηταν μονο το Luwel λαθος, ουτε Ocean Son υπαρχει, το σωστο ειναι Ocean Sun, καταλαβαμε την ερωτηση.

Για μενα ενυδρειο με καμπυλες στις γωνιες ειναι απαραδεκτο. Θα κοιταζα τα Juwel, Anubias και Elite. Τα δυο τελευταια ειναι αντιγραφα του πρωτου.

Link to comment
Share on other sites

juwel φιλε μου γιατι ειναι made in germany, πολυ καλης ποιοτητας και με πολυ καλο εσωτερικο φιλτρο.θα χρειαστεις παντως και ενα καλο εξωτερικο για να εισαι κομπλε.προσοχη στην εγγηυση που θα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

juwel φιλε μου γιατι ειναι made in germany, πολυ καλης ποιοτητας και με πολυ καλο εσωτερικο φιλτρο.θα χρειαστεις παντως και ενα καλο εξωτερικο για να εισαι κομπλε.προσοχη στην εγγηυση που θα εχουν.

Για να τα λεμε ολα ομως, αντλια και θερμαντηρας ειναι made in italy ;)

(για αυτο και εχουν παραπονα καπιοι με αυτα)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Anubias 450 λίτρα 150Χ50Χ60. Έχω ένα ίδιο και ρώτησα προχτές τιμή γιατί θα πάρω ένα ίδιο Τρίτη ή Τετάρτη και η τιμή έχει πέσει στα 460 Ευρώ. ;):D:)

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω Anubias 450 λίτρα 150Χ50Χ60. Έχω ένα ίδιο και ρώτησα προχτές τιμή γιατί θα πάρω ένα ίδιο Τρίτη ή Τετάρτη και η τιμή έχει πέσει στα 460 Ευρώ. ;):D:)

το juwel ειναι juwel αλλα και αυτη ειναι πολυ καλη προταση

Link to comment
Share on other sites

Με το επιπλο τοσο;

Ναί. Τελική τιμή. ;):D:)

Link to comment
Share on other sites

Για να τα λεμε ολα ομως, αντλια και θερμαντηρας ειναι made in italy ;)

(για αυτο και εχουν παραπονα καπιοι με αυτα)

που το λεει αυτο ρε σπυρο?εχω το κουτι της αντλιας μπροστα μου και δεν γραφει πουθενα made in italy.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει κανενα εγοστασιο η juwel στην ιταλια και τα παραγει εκει?

αυτο δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

οκ.στην δικη μου που ειναι 600 λιτρα γραφει germany επανω της.στις αλλες δεν ξερω προφανως κατι περοσοτερο θα ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...