Jump to content

ΝΕΑ ΣΚΑΛΑΡΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΡΟΦΗ


dzaras

Recommended Posts

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΣΚΑΛΑΡΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΣΥΝΙΘΙΣΑΝ ΤΟ ΝΕΟ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?ΤΟ ΕΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΑΣΗΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ.ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΛΛΗ ΤΡΟΦΗ?ΠΑΕΙ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΖΕΙ Η ΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ FLAKE FOOD "O.S.I"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με μικρούς χαρακτήρες.

Είσαι σίγουρος πως είναι ζευγάρι?Οταν λες απο συμπεριφορα οκ?Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για το ενυδρείο σου.Με 5 μερες ασητια δεν θα πεθάνει.Να δίνεις επίσης ποικιλία τροφών στα ψάρια σου,να μην μένεις μονο σε μια τροφή.

Link to comment
Share on other sites

κινουνται αρμονικα στο ενυδρειο και δεν βλεπω σημαδια ασθενειας.τωρα οσο αφορα για το αν ειναι ζευγαρι ετσι μου ειπε ο ιδιοκτητης φιλος του pet shop.το ενυδρειο ειναι 90λιτρα με χαλικακι βραχους και διακοσμητικ φυτα .εξωτερικο φιλτρο fluval 205.τοσα χρονια πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο βεβαια δεν ειχα ποτε σκαλαρια.θα δοκιμασω αλλη μαρκα flakes .το συγκεκριμενο ψαρι στην αρχη πηγαινε στην ακρη του ενυδρειου με κλειστη την ουρα του απο εχτες το βλεπω και κινειται αλλα εξακολουθει να δειλιαζει την ωρα της τροφης.το ταισμα το κανω μια φορα την ημερα .αλλα τωρα φοβαμαι το αλλο που τρωει διπλη μεριδα και βλεπω κοιλιτσα να φουσκωνει μη μου παθει κατι.

Link to comment
Share on other sites

κινουνται αρμονικα στο ενυδρειο και δεν βλεπω σημαδια ασθενειας.τωρα οσο αφορα για το αν ειναι ζευγαρι ετσι μου ειπε ο ιδιοκτητης φιλος του pet shop.το ενυδρειο ειναι 90λιτρα με χαλικακι βραχους και διακοσμητικ φυτα .εξωτερικο φιλτρο fluval 205.τοσα χρονια πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο βεβαια δεν ειχα ποτε σκαλαρια.θα δοκιμασω αλλη μαρκα flakes .το συγκεκριμενο ψαρι στην αρχη πηγαινε στην ακρη του ενυδρειου με κλειστη την ουρα του απο εχτες το βλεπω και κινειται αλλα εξακολουθει να δειλιαζει την ωρα της τροφης.το ταισμα το κανω μια φορα την ημερα .αλλα τωρα φοβαμαι το αλλο που τρωει διπλη μεριδα και βλεπω κοιλιτσα να φουσκωνει μη μου παθει κατι.

Ποσο μεγαλα ειναι τα ψαρια;

Ο φιλος ιδιοκτητης του pet shop,μηπως δεν ειναι φιλος αλλα απλα ενας καταστηματαρχης;;;;

Link to comment
Share on other sites

φιλος χρονια τωρα και καλο παιδι ζωοφιλος φανατικος αυτο δεν το συζητω οσο για το μεγεθος ειναι μικρα 2 με 2,5 ποντους μηκος

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το ότι είναι ζευγάρι εννούσε λογικά 2 ζωντανά,γιατι απο τόσο μικρά να είναι ζευγάρι λίγο δύσκολο πιστεύω,το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ...τα 2 απο τα 5 σκαλάρια μου πιστεύω πως δεν έχουν φάει ποτε εδώ και 4 μήνες :) μήπως τρώνε κάτι άλλο?αλλιως θα τα είχα χάσει αν δε τρώγαν,έτσι και εμένα,δειλιάζουν,περνάει η τροφή απο μπροστά τους και δέ τη τρώνε ;)

Link to comment
Share on other sites

.το συγκεκριμενο ψαρι στην αρχη πηγαινε στην ακρη του ενυδρειου με κλειστη την ουρα του απο εχτες το βλεπω και κινειται αλλα εξακολουθει να δειλιαζει την ωρα της τροφης.

Καλημέρα

Το ψάρι είναι προφανώς στρεσαρισμένο επειδή ακριβώς είναι μόνο δυο. Ο ένας έχει πάρει το πάνω χέρι. Επίσης από όσο μπορώ να δω τα σκαλάρια σου είναι διαφορετικών χρωματισμών κάτι που σημαίνει ότι θα υπάρχουν "κόντρες" (όχι απαραίτητα αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα). Δοκίμασε κάποια τροφή με σκόρδο που θα του ανοίξει την όρεξη, τάισε με κλειστό το φως, έλεγξε το σκαλαράκι για τυχον σημάδια ή κράμπες και απότομα τινάγματα. Επίσης ποιός από τους δύο δεν τρώει στην φωτό;

Έγινε επεξεργασία - DarkAngel
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...