Jump to content

συσκοτειση


Recommended Posts

καλημερα παιδια και καλη ανασταση!! φευγω για τριημερο σημερα(καλα να περασω-που λεει ο λογος εχω ταυτοχρονα πολυ διαβασμα) αλλα εχω ξεχασει να αγορασω χρονοδιακοπτη για το φως!πειραζει να το αφησω 3 μερες σβηστο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και καλη ανασταση!! φευγω για τριημερο σημερα(καλα να περασω-που λεει ο λογος εχω ταυτοχρονα πολυ διαβασμα) αλλα εχω ξεχασει να αγορασω χρονοδιακοπτη για το φως!πειραζει να το αφησω 3 μερες σβηστο?

Μικρε....

Νομιζω οι 3 μερες συσκοτηση ειναι το οριο του αποδεχτου....

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πειραζει, αν και θα ηταν καλυτερο για να μη κοκαλωσουν τα φυτα, να εκανες σταδειακη μειωση του φωτος την τελευταια εβδομαδα.

Τουλαχιστον οταν επιστρεψεις μη τα αναψεςι κατ'ευθειαν σε φουλ φωτοπεριοδο. Αναψε πχ 3 ωρες την πρωτη μερα και βαζε μισω ωρα την ημερα μεχρι να φτασει στις 8(?) ωρες.

ΥΓ Ουτε ταιστρα.

Κανε νηστεια 3 μερες. Χωρις φως θα πεσει και ο μεταβολισμος τους και δεν θα καταλαβουν τιποτα τα ψαρια.

Δεν θα εχεις και ρυπους στο ενυδρειο που τα φυτα δεν θα μπορουν να καταναλωνουν χωρις φως και φωτοσυνθεση.

Link to comment
Share on other sites

οκ γυρισα σημερα(χρηστος ανεστη!! ) και ειναι ολα μια χαρα..ευχαριστω αλλα θα κανονισω να βαλω χρονοδιακοπτη αλλη φορα.. :)

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Ουτε ταιστρα.

Κανε νηστεια 3 μερες. Χωρις φως θα πεσει και ο μεταβολισμος τους και δεν θα καταλαβουν τιποτα τα ψαρια.

Δεν θα εχεις και ρυπους στο ενυδρειο που τα φυτα δεν θα μπορουν να καταναλωνουν χωρις φως και φωτοσυνθεση.

Αυτό δεν το γνώριζα... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...