Jump to content

τι ψαρια μπορω να βαλω μεσα?


Recommended Posts

hi,

ειμαι καινουριος και δεν ηξερα που ακριβως να το αναρτισω αυτω το θεμα..

εχω ενα juwel 60 λιτρων και θελω λιγη βοηθεια για το τι μπρορει να ζειση μεσα (ανετα)

αυριο θα παρω το πρωτο ψαρι που θα ειναι ενας μονομαχος (αρσενικος)

μετα δυσκολευομε λιγο στο αν γινετε να μπουν ενα κοπαδακι (2-3) απο μικρα γατοψαρακια (που να παραμεινουν γατοψαρακια) και οχι να γινουν 20 εκατοστα και επεισης θελω και 7 neon tetra

ρωτισεις..

ολα αυτα σιμβιωνουν μαζι???

θα ζουν ανετα?

3 υπαρχουν κατι γατοψαρα που εχει ενας γοιτονας που ειναι 10-12 εκατοστα και ειναι μαυρο

αλλα δεν θημαμε ονομα παπας νομιζω η κατι τετοιο

thx.

Link to comment
Share on other sites

Να μην πάρεις μονομάχο καθώς είναι κατά κανόνα μοναχικό ψάρι, καλύτερα περίμενε μέχρι να αποφασίσεις για όλα τα ψάρια που θα μπουν και μετά ξεκίνα να αγοράσεις.

Το ενυδρείο έχει στρωθεί? Έχεις μετρήσει με τεστάκια? Τι εξοπλισμό διαθέτει?

Link to comment
Share on other sites

Να μην πάρεις μονομάχο καθώς είναι κατά κανόνα μοναχικό ψάρι, καλύτερα περίμενε μέχρι να αποφασίσεις για όλα τα ψάρια που θα μπουν και μετά ξεκίνα να αγοράσεις.

Το ενυδρείο έχει στρωθεί? Έχεις μετρήσει με τεστάκια? Τι εξοπλισμό διαθέτει?

δεν εχω κανει καποιο τεστακι

αλλα το ενυδρειο λυτουργει μια μερα μονο με νερο το φιλτρο του και τον θερμοστατι του

εχο αποφασιση για τα ψαρια που θελω ειναι αυτα τα 3 που αναφερω ποιο πανω

το ξερω οτι ο μονομαχος ειναι μοναχικο ψαρι αλλα αρεσει πολυ στην μικρη μου αδερφη!

και εμενα μου αρεσουν τα γατοψαρα επεισης της αρεσουν τα αγγελοψαρα αυτα συνδιαζοντε με γατοψαρακια?

επεις τωρα καπου διαβασα οτι τα γατοψαρα χρειαζοντε αμμο! εγω εχω χαλαζια κιτρινο πρεπει να αλλαξω??

Link to comment
Share on other sites

Ηρέμησε και ξεκίνα διάβασμα. :) Καλοπροέραιτα πάντα απλά το έχουμε πάθει όλοι στην αρχή της ενασχόλησής μας με το χόμπυ και συνήθως τα αποτελέσματα δεν είναι τα καλύτερα.

Θυμίσου, θα αναλάβεις τη ζωή κάποιων ψαριών που έχουν περάσει πολλά σε εκτροφεία, χοντρέμπορες, ταξίδια και πετσόπ με μόνη τύχη έναν καλό χομπίστα που θα τους προσφέρει αξιοπρεπείς συνθήκες, μέσα σε αυτές είναι το σωστό νερό, ο σωστός όγκος και οι σωστοί συγκάτοικοι, ενημερώσου για αυτά και είμαι σίγουρος οτι θα βρεις πολλά όμορφα ψαράκια εκτός του μονομάχου που ακόμα δεν έχει δει η μικρή σου αδερφή.

Ξεκίνα από εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...