Jump to content

Αναζητηση νεου ενυδρειου..


Recommended Posts

Γεια σας παλουκαρια!!!

Θελω να κανω ενα δισκοενυδρειο αλλα δυστηχως τα λιτρα μου(170)ειναι σχεδον απαγορευτηκα οποτε ειμαι στην αναζητηση νεου ενυδρειου και θα ηθελα την γνωμη σας για δυο ενυδρεια που ειδα και μου αρεσαν για να μην κανω καμια πατατα παλι.

To ενα ειναι αυτο http://www.juwel-aquarium.de/en/rio.htm?cat=8

και το αλλο που μου αρεσε ποιο πολυ ειναι αυτο

http://www.amazonios.gr/product_info...oducts_id=1630

Και αν εχετε τιποτα καλητερο η καποιο μαγαζι στην θεσσαλονικη που να φτιαχνει ενυδρεια να μου υποδειξεται θα σας ειμουν υποχρεος!!!

Περημενω με αγωνια...

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο λινκ του αμαζονιου δεν λειτουργει

Αυτο ειναι το δευτερο http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=387

Απο Θεσσαλονικη ειμαι,Κορδελιο

Έγινε επεξεργασία - Giannis_4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και τα Akva Stabil

Αυτα ειναι μονο παραγγελια απο εξωτερικο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι μονο παραγγελια απο εξωτερικο?

Ναι αλλά είναι κορυφαία και ακριβά. Εκπληκτική ποιότητα κρυστάλλου, άψογο design και εργονομία, συστήματα φωτισμού με Ανατολή-Δύση και πολλά άλλα. Εξαρτάται πάντα από τα πόσα χρήματα διαθέτεις και αν σου αρέσει το design της Akva Stabil. Για εμένα είναι κορυφαία μαζί με εκείνα του Amano (ADA).

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι σε θεση ξοδεψεις 900€ παρε αυτο

ο αμαζωνιος ποσο το δινει??

1047 γραφει το σαιτ του αμζονιου

Link to comment
Share on other sites

πριν κανεις οτιδηποτε σκεψου και τα εξοδα αφου παρεις το ενυδρειο μετο επιπλο του!! γιατι περα απο τισ λαμπες φιλτρα που εχει χρειαζονται και πολλα αλλα!!

ριξε καμια ματια και στις δικες μας αγγελιες!!

Link to comment
Share on other sites

πριν κανεις οτιδηποτε σκεψου και τα εξοδα αφου παρεις το ενυδρειο μετο επιπλο του!! γιατι περα απο τισ λαμπες φιλτρα που εχει χρειαζονται και πολλα αλλα!!

ριξε καμια ματια και στις δικες μας αγγελιες!!

Το μονο που θα χρειαστω αμεσα πιστευω ειναι η αμμος και τα ξυλα.

Τα υπολοιπα μικροπραγματα θα τα παρω στην πορεια.

Η οποιαδηποτε συμβουλη ειναι χρησιμη...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε τόσα λίτρα θα προτιμούσα ιδιοκατασκευή

Ετσι θα εξοικονομούσα αρκετά χρήματα αλλά ταυτόχρονα θα το προσάρμοζα στις διαστάσεις που θέλω ακριβώς (με την προυπόθεση πάντα ότι ο χώρος που θα το τοποθετήσω μου ανήκει και δεν τον νοικιάζω). Γυαλί υψηλής ποιότητας, φωτιστικό σύστημα όπως πρέπει και ταιριάζει από εργονομικής και αισθητικής άποψης, βάση σύμφωνα με τα προσωπικά μου γούστα (και όχι της Juvel, Mp κτλ). Το κυριότερο σε αυτή την επιλογή Γιάννη είναι η εργονομία και οι ανάγκες των συγκεκριμένων ψαριών πρώτον και το μπατζετ δεύτερον (η ανάποδα).

Link to comment
Share on other sites

το ειδος που θελεις να ασχοληθεις δεν ειναι και το πιο ευκολο!(δισκοι)

για το συγκεκριμενο ενυδρειο μονο για αμμο και ξυλα θελεις τουλαχιστον 100€+++

δεν βαζω τα ψαρια !!!! καθως και υγρα τεστ που θα χρειαστουν σιγουρα για μην εχεις απωλειες και κλαις τους δισκους καθως και φυτα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε τόσα λίτρα θα προτιμούσα ιδιοκατασκευή

Ετσι θα εξοικονομούσα αρκετά χρήματα αλλά ταυτόχρονα θα το προσάρμοζα στις διαστάσεις που θέλω ακριβώς (με την προυπόθεση πάντα ότι ο χώρος που θα το τοποθετήσω μου ανήκει και δεν τον νοικιάζω). Γυαλί υψηλής ποιότητας, φωτιστικό σύστημα όπως πρέπει και ταιριάζει από εργονομικής και αισθητικής άποψης, βάση σύμφωνα με τα προσωπικά μου γούστα (και όχι της Juvel, Mp κτλ). Το κυριότερο σε αυτή την επιλογή Γιάννη είναι η εργονομία και οι ανάγκες των συγκεκριμένων ψαριών πρώτον και το μπατζετ δεύτερον (η ανάποδα).

:):D:closedeyes:

το Juwel ειναι Juwel αλλα αν το μπατζετ ειναι για boyu τι να κανεις????

Link to comment
Share on other sites

juwel φιλε μου θα επαιρνα στη θεση σου.και το vision ειναι πιο νταζαινατο και δειχνει μεγαλυτερο βαθος. και ειναι made in germany.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω παιδια για τις γνωμες σας αλλα οσο καθομαι και το σκεφτομαι μου φαίνεται ποιο λογικη και φτηνή η αποψη του Dark για ιδιοκατασκευη μιας που θα μπορεσω να δοσω περισσοτερο υψος και πλατος και θα κανω και το subaki μου...χωρις ομως να εχω καμια εμπειρία απο κατι τετοιο αλλα δοξα τον θεο πιανουν τα χερια μου και πιστευω θα τα καταφερω.Ετσι λεω πως και χρηματα θα γλιτώσω και παραπανω λιτρα θα εχω.

Ουφ...εχει πονεσει το κεφαλι μου να σκεφτομαι τοσες μερες,για πολυ μπερδεμα σας λεω...!!!! :):D:closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...