Jump to content

Παροχή Co2


Recommended Posts

Απο σημερα βρισκεται σε λειτουργια DIY CO2, το ερωτημα ειναι υπαρχουν επιπτωσεις στη ψαροσυνθεση?δεν εχω τεστ μετρησης οποτε δεν γνωριζω να πω τιμες. Το θεμα ειναι οτι ενα Balloon molly που εχω ετσι ξαφνικα αρρωστησε (ειναι αναποδα κτλ) χωρις να δωσει ενδειξεις ατονιας κτλ. Βεβαια το ιδιο λογω του οτι εχω δυο αρσενικα σημερα ολη μερα βρισκοταν σε εντονη κοντρα με το αλλο.Πρωτη φορα συνεβει κατι τετοιο τοσο πολυ. Μπορει να τραυματιστηκε???τυχαιο γεγονος ή πιθανη αιτια το CO2?

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι τυχαιο.ειδες τιποτε το περιεργο,πχ θολουρα....?η διαχυση και η παραγωγη του διοξειδιου δειχνουν να δουλευουν σωστα....?

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδια ειναι λιγο επειγον αν μπορει καποιος εμπειρος να απαντησει για να δρασω αμεσα αν ειναι να σταματησω την παροχη μην γινουν χειροτερα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

το Ph επεσε απο 7.5 σε 6.5..............σταματησα τη παροχη ανοιξα τις αεραντλιες για οξυγονωση.εκανα καποιες αναζητησεις διαβασα και εμαθα ευτυχως.

Mod note

Η βρισια σβηστηκε,αλλα απο δω και μπρος να εισαι προσεκτικος στο τι γραφεις.

Φιλοξενουνται στο χωρο μας και μικρες ηλικιες.

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

προσεχε λιγο περισσοτερο σε παρακαλω το λεξιλογιο σου εδω μεσα. :):D:closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι τυχαιο.ειδες τιποτε το περιεργο,πχ θολουρα....?η διαχυση και η παραγωγη του διοξειδιου δειχνουν να δουλευουν σωστα....?

δουλευει κανονικα γινεται διαχυση θολουρα οχι δεν ειδα.

Link to comment
Share on other sites

δουλευει κανονικα γινεται διαχυση θολουρα οχι δεν ειδα.

κανε καλου κακου μια αλλαγη νερου,αλλα δεν νομιζω να εχεις προβλημα..... :)
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...