Jump to content

καμια προταση για αγορα αμμου???


Recommended Posts

Γιωργο.... τι υψος εχει η αμμος στο ενυδρειο??

Εχεις δοκιμασει να τη σκαψεις σε ενα σημειο μεχρι να πιασεις πατο?

Μλεχρι 5 πόντους και από κάτω είναι 5κάθαρη, η βρωμιά είναι ελαφρύτερη και στα σκαψίματα-ξεριζώματα κάθεται από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και γω χρησιμοποιώ την γκριζολευκή χαλαζιακή του "Ερμή" χωρίς κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα μου αρέσει περισότερο ακόμα και από carat που έχω σε άλλο ενυδρείο γιατί είναι πιο βαριά και δεν πάει παντού με το παραμικρό. Μοναδικό μειονέκτημα ότι θέλει καλό πλύσιμο, αλλά αυτό το κάνεις μια φορά μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και γω χρησιμοποιώ την γκριζολευκή χαλαζιακή του "Ερμή" χωρίς κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα μου αρέσει περισότερο ακόμα και από carat που έχω σε άλλο ενυδρείο γιατί είναι πιο βαριά και δεν πάει παντού με το παραμικρό. Μοναδικό μειονέκτημα ότι θέλει καλό πλύσιμο, αλλά αυτό το κάνεις μια φορά μόνο...

Αν την αναταραξεις εσυ ή καποιο ψαρι σε ποση ωρα καθαριζει το τοπιο?

Link to comment
Share on other sites

Αν την αναταραξεις εσυ ή καποιο ψαρι σε ποση ωρα καθαριζει το τοπιο?

κατευθείαν... να σημειωθεί βέβαια ότι έχω ρίξει τρελό πλύσιμο (πολλές ώρες)... Στο άλλο μου ενυδρείο με την καράτ μόλις κάποιο ψάρι την αναταράξει μπορεί να μη θολώνει το νερό καθόλου αλλά πάει ΠΑΝΤΟΥ και όταν λέμε παντού παντού! Ενω του ερμή είναι λίγο πιο χοντρή και ότι και να γίνει δε σηκώνετε πάνω από 10-20 πόντους σε ύψος και πέφτει αμέσως...

ΥΓ. Μοναδικό μειονέκτημα στην άμμο του ερμή βρίσκω το τρελό πλύσιμο και το χρώμα. Κατα τα άλλα δαγκωτό ερμή (είναι και τσάμπα)

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη γκριζωπή που είναι σαν πούδρα? Αυτή έχω και κάθεται όπως λες αμέσως αλλά είναι πολύ πιο λεπτή από την carat.

Πρέπει να φέρουμε και από τις 2 και να τις μετρήσουμε... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τη γκριζωπή που είναι σαν πούδρα? Αυτή έχω και κάθεται όπως λες αμέσως αλλά είναι πολύ πιο λεπτή από την carat.

Πρέπει να φέρουμε και από τις 2 και να τις μετρήσουμε... :wacko:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

και απο οικονομικης αποψης το αμμοχαλικο ποσο παει?? και απο θεμα χρωματος? ειναι λευκο? η καφετι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος (και χωρις πολυ πλυσιμο) με μπεζ αμμοχαλικο aquatica γυρω στο 0.5mm

με τιμη 23 ευρω το 25κιλο (αγορα 11/2007)

th_Pc200002.jpg

To ιδιο και με RWS μπεζ 0.8-1.2mm 10 κιλα 12.80 (αγορα 7/2009)

th_P7190051b.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον το αμμοχαλικο, αν κ εχω στο μυαλο μου κατι πιο λεπτοκοκο.. θα το κοιταξω ομως! αν κ μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον η γκριζοπη αμμος του ερμη που λενε τα παιδια παραπανω! εχουμε καμια φοτο απο αυτη παιδια???

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον το αμμοχαλικο, αν κ εχω στο μυαλο μου κατι πιο λεπτοκοκο.. θα το κοιταξω ομως! αν κ μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον η γκριζοπη αμμος του ερμη που λενε τα παιδια παραπανω! εχουμε καμια φοτο απο αυτη παιδια???

δες εδώ

αριστερά η γκριζωπή δεξιά η καφετί που έχει ο ερμής...

Link to comment
Share on other sites

γκρι θελω!! warhawk εχεις??

έχω πολύ λίγο από την γκρι... όσο είχε περισέψει από το δικό μου ενυδρείο... δε νομιζω να σου φτάσει, καμια 12ρια κιλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...