Jump to content

Platus εγκυος


Recommended Posts

γεια σας και παλι :D ......ηθελα να ροτισω......ενα platus εγκυος καθε ποτε πρεπει να το ταιζω???? :D

post-19395-1272564297_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πιστευω να εχεις καταλαβει γιατι δεν σου εχουν απαντηση ακομα.......... :bowdown::ninja::D:D:thumbup::o:o:wacko:

Link to comment
Share on other sites

βλεπω φιλε οτι εισαι καινουργιος.καλως ηρθες στο aquazone

οπως καθε φορα που ταιζες πριν ηταν εγκυος ετσι και τωρα.δεν αλαζει κατι.δεν ξερω ποσες φορες βεβαια δινεις εσυ εγω δινω 3 φορες την μερα οσο να φανε σε 1 - 2 λεπτα ολα τα ψαρια που εχεις στο ενυδρειο σου.καλη γεννα με το καλο και οταν σου γενησει να εχεις κρυψωνες να κριφτουν καπου τα μικρα σου μην σου τα φανε αλλα ψαρια εαν εχεις μεσα στο ενυδρειο.παρε τροφη για μικρα η τριβε την ειδη υπαρχουσα που εχεις γιατι τα μωρα δεν μπορουν να φανε ολοκληρα κοματια,(δεν γνωριζω τι τροφη δινεις)θερμοκρασια σταθερη δεν πειραζεις τιποτα απολυτως.να εχεις καθαρο φρεσκο νερακι κανοντας της απαραιτητες αλαγες νερου,και τελος.ασε την φυση να πραξη μονη της.οτι αλλο χρειαστεις καθοδον σε ενημερωνουμε παλη.

Link to comment
Share on other sites

οκ.....ευχαριστο φιλε......επειτελους ενα ατομο που μου λεει τη να κανω......αλλα δεν ξερω κατι ακομα.....

εχω βαλει μια φωτο......μου ειπαν μολις φουσκοσι να το βαλω στην γενιστρα......

εγω νομιζο πως ειναι φουσκομενω.....και το εχω βαλει μεσα......καλα εκανα???

Link to comment
Share on other sites

οκ.....ευχαριστο φιλε......επειτελους ενα ατομο που μου λεει τη να κανω......αλλα δεν ξερω κατι ακομα.....

εχω βαλει μια φωτο......μου ειπαν μολις φουσκοσι να το βαλω στην γενιστρα......

εγω νομιζο πως ειναι φουσκομενω.....και το εχω βαλει μεσα......καλα εκανα???

Δεν σε βρισκω και πολυ σωστο..

Εγω εχω χασει το χρονο μου να σου γραψω τι να κανεις και δεν το κανεις.

Ποιος σου φταιει?

Αν δεν διαβασεις μονος σου μην περιμενεις και πολλα να σου ερθουν ετοιμα απο τις ερωτησεις που θα κανεις...

Ψαξε και ερευνησε το φορουμ, αυτη ειναι η καλητερη συμβουλη που μπορω να σου δωσω..ακομα και ενα ασχετο με το δικο σου θεμα, θα σου μαθει πολλα και θα μπεις στο κλιμα..

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφια σου οπως βλεπεις ειναι λιγο θολη.αλλα απο οτι μπορω να δω εχει λιγο ακομη δεν ειναι πολλη μαυρη απο κατω εαν ετσι δειχνη σωστα η φωτο σου.τωρα γενιστρα ποτε δεν εβαλα σε ενυδρεια μου,λενε εδω ολοι εαν διαβασεις οτι ψιλοζοριζεται το ψαρι σε τοσο μικρο χωρο.αλλος βαζει οντως το ψαρι σε γενηστρα.η δικη μου καθαρα γνωμη μιας και εχω ειδη παρα πολλες γεννες απο τετοια ψαρακια ειναι οτι εαν δεν εχεις δευτερο ενυδρειο και υπαρχη με αλλα ψαρια μεσα η θυλικια σου βαλε μερικα φυτα οπως κερατοφυλο,το οποιο βοηθαει παρα πολυ στα μικρα που θα ερθουν.ασε το ψαρι να γεννησει οπως στην φυση.οταν θα ερθη η ωρα του θα παει καπου και θα γεννησει τοτε τα μικρα θελουν σπιτι να κρυφτουν οποτε με κερατοφυλλο εισαι καλα εαν βεβαια εχεις και αλλα πυκνα φυτα ακομη καλυτερα.ταιζεις κανονικα τα μικρα με τριμενη τροφη και τα μεγαλα με οτι ταιζες.εαν δεν εχεις αληθινα φυτα και εχεις πλαστικα εως να βαλεις αληθινα που στο προτεινω θα κρυβοντε εκει.βαλε 2-3 μαζι να πυκνωσουν και θα σου κρυβοντε εκει.εαν βαλεις αγγελια θα δεις ποσοι θα σε βοηθισουν για κερατοφυλλο.δεν θελει τιποτα,μην φοβασαι εαν εχεις ψευτικα φυτα ολοι καπως πρεπει να ξεκινησουμε εαν δεν ξερουμε και δεν εχουμε καποιους να μας βοηθισουν.μπορω να σου δωσω και εγω μολις κλαδεψω.η γνωμη μου ασε το ψαρι μεσα στο ενυδρειο να γενησει και δωσε κρυψωνες στα μικρα.δεν θα σου φανε τιποτα μην φοβασαι.σωστες συνθικες νερου και ολα θα ειναι τζαμι.καλη συνεχεια σου ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

και οταν μπορεσεις αγορασε τεστ νερου.αυτα πρεπει οποσδηποτε να υπαρχουν στο ενυδρειο σου.υπαρχουν πολλα στην αγορα.συμφωνα με τα λεφτα που θες να δωσεις παρε και τα αναλογα.προσεξε οχι στικ αλλα υγρα.μαρκες αξιοπιστες πολλες.ειδικα με τα μωρα εαν ταιζεις συχνοτερα μπορει χωρις να το καταλαβεις να σου χαλασει το νερο(αμωνια κτλ)οποτε θα τα χρειαστεις.η θερμοκρασια των ψαριων σου ειναι 25-26 βαθμοι.εγω τοσο τα εχω δηλαδη στα ενυδρεια μου τα συγκεκριμενα ψαρια.εαν τα εχεις μεσα με αλλα και μεγαλυτερα ψαρια προσεχε θα σου φανε τα μικρα γληγορα.οποτε προσεχε αυτες της κινησεις σου.

σωστο νερο

κρυψωνες

αγορα υγρων τεστ

προερετικα τροφη για μωρα εαν δεν εχεις προβλημα οικονομικο(2-3 ευρω)

και οχι διαφορετικα ψαρια μαζι(αλλες συνθικες)

και αγγελια για κερατοφυλλο,η και αλλα ευκολα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

οκ...θα παω απο δευτερα να δω......και αμα ειναι θα αγορασω.......

μου προτινεις εσυ τιποτα καλο???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...