Jump to content

δειτε τι κανουν στα Pangasius !!!!!!


Recommended Posts

Δεν χρειαζεται να το χοντραινουμε..

Τα πανγκασιους ειναι ψαρια που εκτρεφονται και πωλουνται σε κατεψηγμενα φιλετα ακομα και στη χωρα μας.

Το οτι ειναι και ψαρια που πωλουνται για ενυδρεια λεει απο μονο του πολλα..

Οταν ποσταρουμε κατι που ισως φανει σοκαριστικο σε καποιους, καλο ειναι να προειδοποιουμε με καποιον τροπο.

Με αηδιασατε πρωι-πρωι!

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε dragonld ανουσια με σκληρες εικονες τα βιντεο που σηκωσες.

Εμενα μου χαλασαν τη διαθεση,και καλο ειναι να μην ανεβαζουμε τετοιου ειδους εικονες.

Η δημοσιευση σου διαγραφηκε.

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε dragonld ανουσια με σκληρες εικονες τα βιντεο που σηκωσες.

Εμενα μου χαλασαν τη διαθεση,και καλο ειναι να μην ανεβαζουμε τετοιου ειδους εικονες.

Η δημοσιευση σου διαγραφηκε.

Με την ιδια λογικη και εμενα με σοκαρει το video με τα pangasius...

Ο σκοπος της δημοσιευσης των βιντεο ηταν για να δουμε οτι το ιδιο ακριβως γινετε και σε ενα σφαγειο με κοτες,γουρουνια,μοσχαρια κτλ κτλ κτλ

Δεν ηταν για να σας φτοιαξω τη διαθεση...

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογικη και εμενα με σοκαρει το video με τα pangasius...

Ο σκοπος της δημοσιευσης των βιντεο ηταν για να δουμε οτι το ιδιο ακριβως γινετε και σε ενα σφαγειο με κοτες,γουρουνια,μοσχαρια κτλ κτλ κτλ

Δεν ηταν για να σας φτοιαξω τη διαθεση...

Οι εικονες διαφερουν.

Παρ'ολα αυτα αν νομιζεις οτι σε αδικω,μπορεις να εκφρασεις τα παραπονα σου στους πιο πανω απο μενα section και admin

Link to comment
Share on other sites

Οι εικονες διαφερουν.

Παρ'ολα αυτα αν νομιζεις οτι σε αδικω,μπορεις να εκφρασεις τα παραπονα σου στους πιο πανω απο μενα section και admin

Δεν τιθετε θεμα αδικιας,απλα ηθελα να τονισω οτι αν τα ψαρια εχουμε συνηθισει να τα βλεπουμε στα ενυδρεια και μας σοκαρει το γεγονος οτι καποιοι τα τρωνε,γιατι δεν μας σοκαρουν και οι κοτες τα κουνελια και τα γουρουνια;

Kαι εκεινα με το ιδιο και χειροτερο τροπο φτανουν στο πιατο μας.

Ο Καλιμανης δεν διαφερει καθολου απο τον Μιμικο και τον Βοκτας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθετε θεμα αδικιας,απλα ηθελα να τονισω οτι αν τα ψαρια εχουμε συνηθισει να τα βλεπουμε στα ενυδρεια και μας σοκαρει το γεγονος οτι καποιοι τα τρωνε,γιατι δεν μας σοκαρουν και οι κοτες τα κουνελια και τα γουρουνια;

Kαι εκεινα με το ιδιο και χειροτερο τροπο φτανουν στο πιατο μας.

Ο Καλιμανης δεν διαφερει καθολου απο τον Μιμικο και τον Βοκτας.

Δεν διαφωνω με αυτα που λες.

Επειδη δεν θελουν ομως ολοι να τα βλεπουν,θα μπορουσες να βαλεις μια προειδοποιηση οτι οι εικονες ειναι <<καπως>>............

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω με αυτα που λες.

Επειδη δεν θελουν ομως ολοι να τα βλεπουν,θα μπορουσες να βαλεις μια προειδοποιηση οτι οι εικονες ειναι <<καπως>>............

Εχεις δικιο απλα ηταν λιγο περασμενη η ωρα που μπηκε το θεμα,βλεποντας λοιπον το βιντεο με τα pangasius και κοιτοντας διπλα απο την οθονη στα 30cm 2 pangasius να κολυμπανε και εμενα μου ηρθε <<καπως>> :D

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο απλα ηταν λιγο περασμενη η ωρα που μπηκε το θεμα,βλεποντας λοιπον το βιντεο με τα pangasius και κοιτοντας διπλα απο την οθονη στα 30cm 2 pangasius να κολυμπανε και εμενα μου ηρθε <<καπως>> :D

Ας επικεντρωθουμε στις ομορφες εικονες λοιπον :D

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστεβω οτι και η δυο εχερε δικαιο...αλλα οσον αφορα το βιντεο..στο βιετναμ δ εχουν να φανε και οι περισσοτεροι απο αυτους δ εχουν καν δει ενυδρειο στη ζωη τουσ.

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην οι εικονες δεν ηταν και τοσο σοκαριστικες !! οι συνθηκες της εταιριας ηταν τοσο αψογες που θα τις ζηλευε ο καλιμανης και καθε καλημανης. και τελος καποιοι βιετναμεζοι εχουν ενυδρεια και μαλιστα βραβευμενα σε παγκοσμιους διαγονισμους !!!! ειναι πολυ πιο μπροστα απο εμας τους ελληνες στο αθλημα (αυτο χωρις να θελω να υποτιμησω την καθε προσπαθια που κανει καθε ενας μας!!)

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχην οι εικονες δεν ηταν και τοσο σοκαριστικες !! οι συνθηκες της εταιριας ηταν τοσο αψογες που θα τις ζηλευε ο καλιμανης και καθε καλημανης. και τελος καποιοι βιετναμεζοι εχουν ενυδρεια και μαλιστα βραβευμενα σε παγκοσμιους διαγονισμους !!!! ειναι πολυ πιο μπροστα απο εμας τους ελληνες στο αθλημα (αυτο χωρις να θελω να υποτιμησω την καθε προσπαθια που κανει καθε ενας μας!!)

Αυτο που λες φιλε μου ειναι τελειως υποκειμενικο :D

Δεν εχουν ολοι τα ματια τα δικα σου η τα δικα μου.

Γι'αυτο το λογο εγραψα πως καλο θα ηταν να υπαρχει μια προειδοποιηση πριν.

Οσο για το οτι ειμαστε πισω στο θεμα του ενυδρειου,να προσθεσω οτι μακαρι να ήμασταν μονο εκει πισω.............

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αντίθετη άποψη με τους προλαλήσαντες. και αυτά μέσα στη ζωή είναι και αυτές εικόνες είναι και απλά οποιος θέλει να σταματήσει να ζει μέσα στο bubble του μπορεί να τις δει. το θέμα αν μας αρέσει η όχι είναι άλλο. το ίδιο λένε και οι ινδοί που βλέπουν τους έλληνες, τους γερμανού, τους ολλανδούς η οποιονδήποτε άλλο να σφάζει και να τρώει το ιερό τους zoo. η μήπως έχω άδικο. ο καθένας έχει την κουλτούρα του και τις συνήθειες του.

όσο για το σοκαριστικό: μονο εγώ έχω πάει για ψάρεμα στη ζωή μου και δεν σοκαρίστηκα?????

Έγινε επεξεργασία - koulos
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες φιλε μου ειναι τελειως υποκειμενικο :D

Δεν εχουν ολοι τα ματια τα δικα σου η τα δικα μου.

Γι'αυτο το λογο εγραψα πως καλο θα ηταν να υπαρχει μια προειδοποιηση πριν.

Οσο για το οτι ειμαστε πισω στο θεμα του ενυδρειου,να προσθεσω οτι μακαρι να ήμασταν μονο εκει πισω.............

Οσον αφορα την προειδοποιηση ,σωστος !! :D

αλλα για το οσα εχω δει εγω παλι οχι !!

Τι ειναι ποιο αποκρουστικο αυτο που ειδαμε ή να βλεπεις καποιον να φτιαχνει κοκορετσακι (μιας και το πασχα ηταν πριν λιγο καιρο και καποιοι απο εμας το τρωνε και σημερα βλεπε πρωτομαγια !)

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την προειδοποιηση ,σωστος !! :D

αλλα για το οσα εχω δει εγω παλι οχι !!

Τι ειναι ποιο αποκρουστικο αυτο που ειδαμε ή να βλεπεις καποιον να φτιαχνει κοκορετσακι (μιας και το πασχα ηταν πριν λιγο καιρο και καποιοι απο εμας το τρωνε και σημερα βλεπε πρωτομαγια !)

είναι απλά θέμα πολιτισμών και υποκειμενικότητας το όριο του αποκρουστικού

Link to comment
Share on other sites

ε,ενταξει,ας μην ειμαστε και υπερβολικοι..σιγα το αποκρουστικο θεαμα.περισσευει η υποκρισια στην εποχη μας.ουτε θεμα πολιτισμου,ουτε θεμα πνευματικης καλλιεργειας ειναι.και τα κοτοπουλα και τα αρνια και τα μοσχαρια(συμπαθεστατα ζωα ολα) τα σφαζουν και τα τρωμε.δεν ειναι λιγα τα ψαρια που εμεις εχουμε στα ενυδρεια μας και οι ντοπιοι τα θεωρουν μεζεδες.ενδεικτικα τα πιρανχας,οι μποτια μακρανκαθα και πολλα αλλα... και εγω ψαρευω φανατικα τα καλοκαιρια,δεν νομιζω οτι δεν ειμαι ενυδρειοφιλος..ετερον εκατερον.εκτος αν ενας δισκος η ενας τανγκ εχει περισσοτερα δικαιωματα στην ζωη απο μια τσιπουρα η μια σφυριδα..(σλρουπ)

Έγινε επεξεργασία - haros
Link to comment
Share on other sites

Αποκρουστικο δεν θεωρηθηκε το βιντεο με τα pangasius,αποκρουστικα θεωρηθηκαν τα βιντεο που εβαλα οπου σφαζανε κοτες,αρνια και γουρουνια.

Ο σκοπος που εβαλα τα βιντεο δεν ηταν για να αηδιασουν οσοι τα δουν αλλα για κατσουμε μερικοι να σκεφτουν τι εχουν περασει τα ζωα που τρωμε καθημερινα και γιατι θα επρεπε να μας φενετε τοσο παραξενο οταν οι "κακοι" φιλιπινεζοι το κανουν στα pangasius, και δεν δινουμε σημασια στα ψαρια και τα κρεατα που τρωμε καθημερινα εμεις οι "καλοι".

Τελικα τι φταιει το αν ειδαμε η οχι τι περασε το ζωντανο πριν φτασει στο πιατο μας;

H οτι εχουμε ακριβως το ιδιο αποτελεσμα ακομα και αν μας βολευει να κανουμε τα στραβα ματια.

Το pangasius κατα τη γνωμη μου ειναι ενα πολυ ωραιο ψαρι,που αν του δωσεις τον καταλληλο χωρο σε διαστασεις και οχι σε λιτρα, ισως περασει πολυ καλυτερα απο το να γινει φιλετο,ειτε λεγετε Καλιμανης ειτε λεγετε Φιλιπινεζος αυτος που θα το κανει.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

ε,ενταξει,ας μην ειμαστε και υπερβολικοι..σιγα το αποκρουστικο θεαμα.περισσευει η υποκρισια στην εποχη μας.ουτε θεμα πολιτισμου,ουτε θεμα πνευματικης καλλιεργειας ειναι.και τα κοτοπουλα και τα αρνια και τα μοσχαρια(συμπαθεστατα ζωα ολα) τα σφαζουν και τα τρωμε.δεν ειναι λιγα τα ψαρια που εμεις εχουμε στα ενυδρεια μας και οι ντοπιοι τα θεωρουν μεζεδες.ενδεικτικα τα πιρανχας,οι μποτια μακρανκαθα και πολλα αλλα... και εγω ψαρευω φανατικα τα καλοκαιρια,δεν νομιζω οτι δεν ειμαι ενυδρειοφιλος..ετερον εκατερον.εκτος αν ενας δισκος η ενας τανγκ εχει περισσοτερα δικαιωματα στην ζωη απο μια τσιπουρα η μια σφυριδα..(σλρουπ)

πες τα χαρε!!! :D

αν δεν φαμε κρεατακι το μυαλουδακι θα παψει να μεγαλωνει... για αυτο αλλως τε μεγαλωσε χα0χα0χα0χ0α γιατι ειμαστε παμφαγα :thumbup:

εγω παντως τρωω απ ολλα :bowdown: και οταν η θανατωση γινεται για διατροφικους λογους δεν με ενοχλει

παρα μονο οταν γινεται για παιχνιδι... αυτο ειναι αληθνα ντροπη :D

(αμα σας πω ποσο σοβαρο προβλημα εχω με 22 ξιφοφορακια δεν θα με πιστεψετε... χα0α0χ0αχ) δεν βρισκω να τα δωσω και στο τελος θα κανω την μπανιερα ενυδρειο χα00α0χα0χ0αχ0α0χα0

τα λυπαμαι να τα χασω

Έγινε επεξεργασία - ΓιωργοςΚ1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...