Jump to content

ερώτηση για Guppy


Recommended Posts

πώς μπορώ να καταλάβω πότε τα guppy είναι έγκυος ?

και μιας είναι πολύ οι αρχάριοι σαν εμένα που έχουν guppy καλό θα ήταν να μπουν αυτές οι πληροφορίες στο προφίλ του ψαριού γιατί δεν τις έχει...

Link to comment
Share on other sites

καλη ερωτηση και εγω το ιδιο προβλημα εχω... εμενα ολες εγκυος μου φαινονται....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η παρατήρηση!Ένα ακόμη λιθαράκι θα προστεθεί...Σ'ευχαριστούμε!

H εγκυμοσύνη στα Guppy όπως και σε άλλα ζωοτόκα διακρίνεται από τη φουσκωμένη κοιλιά και τη χαρακτηριστική μαύρη τριγωνική περιοχή στο πίσω μέρος της κοιλιάς.Το ψάρι βέβαια πρέπει να είναι ώριμο.

Στην πορεία της εγκυμοσύνης θα παρατηρείτε όλο και μεγαλύτερο φούσκωμα στην κοιλιά και πιο έντονο το μαύρο τρίγωνο.Δώστε προσοχή όμως να μην προέρχεται από υπερβολικό τάισμα ή ασθένεια.Σε τέτοια περίπτωση πρήζεται περισσότερο στο πρόσθιο μέρος της κοιλιάς και όχι κοντά στην ουρά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η παρατήρηση!Ένα ακόμη λιθαράκι θα προστεθεί...Σ'ευχαριστούμε!

H εγκυμοσύνη στα Guppy όπως και σε άλλα ζωοτόκα διακρίνεται από τη φουσκωμένη κοιλιά και τη χαρακτηριστική μαύρη τριγωνική περιοχή στο πίσω μέρος της κοιλιάς.Το ψάρι βέβαια πρέπει να είναι ώριμο.

Στην πορεία της εγκυμοσύνης θα παρατηρείτε όλο και μεγαλύτερο φούσκωμα στην κοιλιά και πιο έντονο το μαύρο τρίγωνο.Δώστε προσοχή όμως να μην προέρχεται από υπερβολικό τάισμα ή ασθένεια.Σε τέτοια περίπτωση πρήζεται περισσότερο στο πρόσθιο μέρος της κοιλιάς και όχι κοντά στην ουρά.

πολυ κατατοπιστικο και αν σας βρισκεται και καμια φωτο θα ειναι τελειο... ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...ost&id=3100

;)

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...ost&id=3100 εδω εχει πολλα για τα γκαμπι!!!!αυτο που ρωτησες μπορεις να τ καταλαβεις μονο με τν χρονο που οπως ειπαν πιο πανω κανουν ενα φουσκομα κ ενα τριγονακι!!!!να ξερεις οτι καθε μηνα θα εχεις γεννα αλλα λιγα θα ειναι αυτα που θα αντεξου!!!εγω εχω γεννες καθε μηνα απο την μερα που εβαλα γκαμπι!!!!εγω εχω μονο 10 μικρα γιατι τα υπολιπα τα εδωσα πριν λιγες μερες!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη πριν κλείσουν τα φώτα... ;)

P5178243.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη πριν κλείσουν τα φώτα... ;)

P5178243.jpg

αυτη πχ ειναι φουλ εξτρα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη πριν κλείσουν τα φώτα... ;)

P5178243.jpg

ωραια! 4 γκαμπινες μου ετσι και ειναι και πιο φουσκομενες... καλα γεννητουρια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...