Jump to content

ρευμα στο νερο


Recommended Posts

με χτυπαει το ρευμα οταν βαζω το χερι στο ενυδρειο , απο τι ειναι και τι πρεπει να κανω, τα ψαρια θα εχουν προβλημα ?( φαινονται μια χαρα ) μονο που καποιες φορες γινονται μπλε και διαγραφετε ο σκελετος τους :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

με χτυπαει το ρευμα οταν βαζω το χερι στο ενυδρειο , απο τι ειναι και τι πρεπει να κανω, τα ψαρια θα εχουν προβλημα ?( φαινονται μια χαρα ) μονο που καποιες φορες γινονται μπλε και διαγραφετε ο σκελετος τους :buttrock:

παιζει να εχει προβλημα ο θερμοστατης σου .Γενικοτερα να εχεις μια διαρροη ρευματος μεσα στο ενυδρειο σου ....

Καλυτερα να μην γελας και να το δεις λιγο ποιο σοβαρα το πραγμα .

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

με χτυπαει το ρευμα οταν βαζω το χερι στο ενυδρειο , απο τι ειναι και τι πρεπει να κανω, τα ψαρια θα εχουν προβλημα ?( φαινονται μια χαρα ) μονο που καποιες φορες γινονται μπλε και διαγραφετε ο σκελετος τους :buttrock:

άρχισε να ξηλώνεις μια μια πρίζες μέχρι να βρεις τη συσκευή που στην "κάνει" ! Και καλύτερα μην βάζεις χέρια μέσα δοκίμαζε με κατσαβίδι! :blush:

ΥΓ. Τα ψαράκια σου δεν παθαίνουν τίποτα γιατί δεν είναι γειωμένα πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

με χτυπαει το ρευμα οταν βαζω το χερι στο ενυδρειο , απο τι ειναι και τι πρεπει να κανω, τα ψαρια θα εχουν προβλημα ?( φαινονται μια χαρα ) μονο που καποιες φορες γινονται μπλε και διαγραφετε ο σκελετος τους :buttrock:

θες γειωση εχεις διαροη και πιθανον και αμμωνια αν ειχες σαλιγκαρια εστω λαθρεπιβατες ή και αλλοι οργανισμοι, πεθαναν και γεμιζεις αμμωνια. δεν ξερω τιποτα αλλο και αυτα τα ειχα διαβασει σε μια συζητηση. θα σου πουν οι εμπειροι

Link to comment
Share on other sites

η αντλια του φυλτρου ειναι να παω να την αλλαξω ε?

το apple snail δεν εχει πεθανει παντος

Link to comment
Share on other sites

η αντλια του φυλτρου ειναι να παω να την αλλαξω ε?

το apple snail δεν εχει πεθανει παντος

ναι... και πάρε κάποια επώνυμη αυτή τη φορά! Πες μας και από περιέργεια ποιά αντλία είναι να ξέρουμε :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ειναι η μαμισια του ριο 180 :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

ειναι η μαμισια του ριο 180 :blush:

Επειδη θα δεις οτι ΔΕ σε συμφερει...

Παρε ενα εξωτερικο φιλτρο και βαλτο να τραβαει εκει που ηταν η εσωτερική αντλία. :buttrock:

Εκτος αν εχει εγγύηση!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι η μαμισια του ριο 180 :buttrock:

πρεπει να εχω καπου φυλαγμενη μια απο το ριο 240 που ειχα , εαν την θες στη στελνω με εξοδα δικα σου .

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

εχω εγγυηση , αν δεν την θες ομως την περνω , ποσο θα μου ερθει?

Link to comment
Share on other sites

εχω εγγυηση , αν δεν την θες ομως την περνω , ποσο θα μου ερθει?

αφου εχει εγγυηση εισαι κομπλε , ασε μην την χρειαστει κανενας αλλος :D

Link to comment
Share on other sites

πηγα στον πετ σοπ και μου λεει δεν το καλυπτει γτ υπεθερμανθηκε( δικο μου λαθος ) λεει απο τι καλυπτει δλδ η εγγυηση ?

Έγινε επεξεργασία - eja
Link to comment
Share on other sites

πηγα στον πετ σοπ και μου λεει δεν το καλυπτει γτ υπεθερμανθηκε( δικο μου λαθος ) λεει απο τι καλυπτει δλδ η εγγυηση ?

τι υπεθερμανθηκε λεει ρε? Κυκλοφορητης ειναι οχι θερμοστατης .....

Link to comment
Share on other sites

ναι λεει γτ το αφησα χωρις νερο η ειχαν βουλωσει λεει τα σφουγγαρια και δεν περναγε πολυ νερο αστα να πανε , οποτε ποσο θα μου ερθει να μου την στειλεις?

Link to comment
Share on other sites

ναι λεει γτ το αφησα χωρις νερο η ειχαν βουλωσει λεει τα σφουγγαρια και δεν περναγε πολυ νερο αστα να πανε , οποτε ποσο θα μου ερθει να μου την στειλεις?

οτι νανε σου λεει ο πετσοπας .....

Αφου το ενυδρειο δουλευε πως εμεινε χωρις νερο

Οσο και να ειναι βουλωμενα τα σφουγγαρια η αντλια δεν ζεστενεται απο τι στιγμη που ολο το υπολοιπο νερου του ενυδρειου λειτουργει σαν ''ψυκτης'' της αντλιας .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...