Jump to content

βρες και πες


Recommended Posts

δημητρη εισαι ο ειδικος σε αυτη την κατηγορια.....πονταρω τα λεφτα μου σε εσενα! σου λεει κατι ο αραπης στη φωτο? ευπροσδεκτες και οι αποψεις απο ολους σας! το πληρωσα 35 ευρω μαλλον κοροιδο με πιασανε................ε? μπορουμε να του βρουμε κανα ταιρι να δωσουμε και στους υπολοιπους? αν γεννησουνε φυσικα! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

δημητρη εισαι ο ειδικος σε αυτη την κατηγορια.....πονταρω τα λεφτα μου σε εσενα! σου λεει κατι ο αραπης στη φωτο?  ευπροσδεκτες και οι αποψεις απο ολους σας! το πληρωσα 35 ευρω μαλλον κοροιδο με πιασανε................ε? μπορουμε να του βρουμε κανα ταιρι να δωσουμε και στους υπολοιπους? αν γεννησουνε φυσικα! ευχαριστω!

29940[/snapback]

Με πολύ ΜΕΓΑΛΗ επιφύλαξη πρέπει να είναι/προέρχεται από τον Ancistrus Μaracasae.

Έχω εδώ και καιρό ίδιο ψάρι αλλά δέν έχω καταλήξει....Πάντως για να του βρούμε ζευγάρι είναι δύσκολο....Και όπως φαίνεται ο δικός σου είναι κορίτσι!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμένα μου θυμήζει τις πεκόλτιες που έχω ρε Μήτσο?

Ιδιο είναι ειδικά στις φωτογραφίες που φαίνετε από επάνω.

Για Ancistrus Μaracasae το βλέπω πολύ δύσκολο λόγο μορφολογίας του κεφαλιού.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμένα μου θυμήζει τις πεκόλτιες που έχω ρε Μήτσο?

Ιδιο είναι ειδικά στις φωτογραφίες που φαίνετε από επάνω.

Για Ancistrus Μaracasae το βλέπω πολύ δύσκολο λόγο μορφολογίας του κεφαλιού.

29984[/snapback]

Γιάννη σε καμία περίπτωση δέν είναι Peckoltia για πολλούς λόγους.

1ον έχω δεί το εν λόγο ψάρι από κοντά.Η μορφολογία του δέν έχει καμία σχέση με την Peckoltia Ucayalensis που έχεις.

2ον έχω ίδιο και όπως και του νικήτα έχει μικρά bristles στο κεφάλι πραγμα που αποκλείει το γένος Peckoltia.

3ον άν μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο Νικήτας το ψάρι έχει ξεθωριασμένες κουκίδες στο σώμα του όπως και ο Maracasae.

Η άποψη μου είναι ότι είναι διασταύρωση δύο διαφορετικών ειδών και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ο Maracasae να είναι ένα από αυτά. :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Yes Master :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γνώσεις κατάλληλες σχετικά, γι αυτό θα ρωτήσω κι εγώ:

Θα μπορούσε να είναι Liposarcus pardalis ?

http://www.aquanet.de/zierfischlexikon/zie...10125724853.asp

Μοιάζει πολύ με τον δικό μου, ο οποίος είναι ίδιος αλλά πιο ανοικτόχρωμος, λόγω του ότι είναι αλμπίνο.

Έγώ πάντως, ακόμα έχω απορία. Και για το είδος και για το φύλο...

(JDP, τελικά σχεδόν ίδια είναι αυτά τα ψάρια: Liposarcus pardalis alpino & Glyptoperichthys gibbiceps alpino. Και στον αριθμό των ακτίνων απ' ότι βλέπω στις φωτό...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω γνώσεις κατάλληλες σχετικά, γι αυτό θα ρωτήσω κι εγώ:

Θα μπορούσε να είναι Liposarcus pardalis ?

http://www.aquanet.de/zierfischlexikon/zie...10125724853.asp

Μοιάζει πολύ με τον δικό μου, ο οποίος είναι ίδιος αλλά πιο ανοικτόχρωμος, λόγω του ότι είναι αλμπίνο.

Έγώ πάντως, ακόμα έχω απορία. Και για το είδος και για το φύλο...

(JDP, τελικά σχεδόν ίδια είναι αυτά τα ψάρια: Liposarcus pardalis alpino & Glyptoperichthys gibbiceps alpino. Και στον αριθμό των ακτίνων απ' ότι βλέπω στις φωτό...)

29996[/snapback]

Όχι Ντίνο το εν λόγο ψάρι δέν έχει σχέση με Liposarcus :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Yes Master  :lmao:

29995[/snapback]

Δέν είμαι Master.Απλά βλαμμένος! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. δημητρη οντως εχεις κατι ασπρες τελιτσες στο σωμα του που φαινονται σαν ξεθωριασμενες....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...