Jump to content

Τι μου προτείνετε να βάλω;


Recommended Posts

Καλησπερα σας.στα 100λ εχω 5barbus tiger,3denisonni,2corydoras κ 2 σκαλαρια τα οποια οταν βρεθει το trigon 190 θα μετακομισουν.τι αλλο μπορω αν μπορω φυσικα να προσθεσω χωρις ναχω προβλημα με τα φυτα μου κ να μην ειναι ζωοτοκα.εχω σκεφτει κατι σε καρδιναλιους η' μελανοταινιες.εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις κοπαδιαστά ψάρια είναι πανέμορφα όταν κινούνται σε σχηματισμό :D

πχ νέον τετρα, black νέον

υ.γ δες και αυτά τα ψαράκια http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry385550

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

Κοπαδοψαρα θελω κ γω αλλα οχι νεον ειδικα τωρα με τα σκαλαρια μεσα.θαχω προβλημα.κατι αλλο σε κοπαδοψαρο που να μην γεννοβολανε,να μην πειραζουν ουρες κ να μην ειναι χορτοφαγα;;;

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις κοπαδιαστά ψάρια είναι πανέμορφα όταν κινούνται σε σχηματισμό :D

πχ νέον τετρα, black νέον

υ.γ δες και αυτά τα ψαράκια http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry385550

Όταν τα σκαλάρια μεγαλώσουν.... Μαμ Μαμ τα tetra...

Link to comment
Share on other sites

αα νόμιζα πρώτα θα βγάλεις τα σκαλαρια και μετά θα βάλεις τα ψάρια που θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα σκαλάρια μεγαλώσουν.... Μαμ Μαμ τα tetra...

ισως τα νεον με προυποθεσεις. τα black neon δεν τα πειραζουν!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τωρα που τα ειδα στο λινκ που εστειλες επαθα πλακα!!!πανεμορφα ειναι κ με τις παραμετρους που θελω!!!σευχαριστω!ελπιζω ναναι ευκολο να τα βρω σε μαγαζι!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθός τους, είναι μόλις 2-3 εκατοστά. Δεν θα έχουν πρόβλημα, όσο τα σκαλάρια θα παραμένουν μέσα στο ενυδρείο???

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα τα ψαρακια που αναφερθηκαν θα μπουν στο trigon ή ψαχνεις ψαρακια για το 100αρι οπου θα αδειασει?

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθός τους, είναι μόλις 2-3 εκατοστά. Δεν θα έχουν πρόβλημα, όσο τα σκαλάρια θα παραμένουν μέσα στο ενυδρείο???

εχω καμοια 40αρια black neon με 9 ενηλικα αλτουμς σε 450 λιτρα καθαρα. κανενα προβλημα εδω και κανα 3-4μηνο. θαμου πεις πως τα μετρας και ξερεις οτι δεν λειπει κανενα. οκ. αλλα μπηκαν σταδιακα και οταν ηταν λιγα τα μετραγα!! για τα νεον τετρα δεν ξερω να σου πω αλλα πολλα ακουγονται.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα δεν σκοπεύεις να επεξεργάζεσαι καθόλου το νερό σου. Για να σου δωθεί μια σωστή απάντηση, θα πρέπει να γνωρίζουμε τις τιμές νερου του ενυδρείου σου...

Link to comment
Share on other sites

εχω καμοια 40αρια black neon με 9 ενηλικα αλτουμς σε 450 λιτρα καθαρα. κανενα προβλημα εδω και κανα 3-4μηνο. θαμου πεις πως τα μετρας και ξερεις οτι δεν λειπει κανενα. οκ. αλλα μπηκαν σταδιακα και οταν ηταν λιγα τα μετραγα!! για τα νεον τετρα δεν ξερω να σου πω αλλα πολλα ακουγονται.

Ναι, αλλά εσύ έχεις 450 λίτρα, ο φίλος όμως έχει μόνο 100... :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά εσύ έχεις 450 λίτρα, ο φίλος όμως έχει μόνο 100... :D

ναι, αλλα ο φιλος σου δεν θα βαλει 8 σκαλαρια και 40 τετρα! να σημειωσω εδω οτι τα τετρα μπηκαν μετα απο τα σκαλαρια και τα σκαλαρια ηταν περιπου 12 μηνων τοτε.

δεν ξερω, πες του να κανει οτι νομιζεις εσυ καλυτερο. παντως η γνωμη μου ειναι οτι δεν θα εχει προβλημα. φυσικα αν τα black neon ειναι κοπαδι τουλαχιστον 10 ατομων και υπαρχουν και οι κρυψωνες. αυτο περισσοτερο για να αισθανονται ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

OK, αφου έχεις εμπειρία με το θέμα, θα έχεις δίκιο. Απλά εγώ είχα ακούσει, δεν έχω ο ίδιος εμπειρία με τα σκαλάρια! Πάω πάσο! :D

Link to comment
Share on other sites

Εαν οποιοδηποτε ψαρι ειναι συνεχως κρυμμενο για να μην γινει τροφη απο μεγαλυτερα,ουτε

αυτο ζει ανετα αλλα ουτε και ο κατοχος του ενυδρειου το απολαμβανει.

Link to comment
Share on other sites

Εαν οποιοδηποτε ψαρι ειναι συνεχως κρυμμενο για να μην γινει τροφη απο μεγαλυτερα,ουτε

αυτο ζει ανετα αλλα ουτε και ο κατοχος του ενυδρειου το απολαμβανει.

σωστα, αλλα οταν εχει κρυψωνες αισθανεται καλυτερα και ας ειναι μονο του. τα δικα μου παντως, αν νομιζεις κατι τετοιο, δεν κρυβονται!

Link to comment
Share on other sites

σωστα, αλλα οταν εχει κρυψωνες αισθανεται καλυτερα και ας ειναι μονο του. τα δικα μου παντως, αν νομιζεις κατι τετοιο, δεν κρυβονται!

Η τοποθετηση ειναι γενικη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...