Jump to content

Ξυλο κληματαριας


Recommended Posts

Καλησπερα!εχει τοποθετησει καποιος απο εσας ξυλο απο κληματαρια στο ενυδρειο του;Θα ηθελα να μαθω τις εμπειριες σας! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγω εχω 2 μεγαλα ξυλα στο ενα ενυδρειο μου και αλλα δυο σε ωραια σχεδια στο πιο μικρο. τα εβρασα, τα στεγνωσα τα καθαρισα, τα μουλιασα και σε νερο με αντιχλωριο, ακομα και βακτηρια εριξα για να πιασουν και βιολογια... τα τρυπησα κιολας για να γινουν σαν φωλιες και το αποτελεσμα μου αρεσε πολυ. σε 1 εβδομαδα αφου ειχαν πετρα για να βουλιαζουν, βουλιαξαν μονα τους... στην αρχη εβγαλαν μια διαυγη μουχλα και ομολογο πως θορυβυθικα αρκετα. ομως δεν επηρεαζει τα ψαρακια και σε μια βδομαδα περιπου εκανε τον κυκλο της οπως οι περισσοτερες μουχλες και εφυγε... τωρα τα εχω μεσα 2 μηνες με πααααρα πολυ καλα αποτελεσματα. μαλακωνουν και το νερο και δεν ξερω αν μειωνουν το ph, γιατι εμενα μειωνεται στο μικρο ενυδρειο του μονομαχου αλλα εχω και πλατανοφυλλα μεσα και μαλλον αυτα κανουν ολη τη μειωση. εγω προσωπικα τα συνιστω ανεπιφυλαχτα...

ελπιζω να βοηθησα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι να έχουν ξεραθεί τελείως.Όταν τα κόβεις θα το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...