Jump to content

και ειναι κιχλιδες?


Recommended Posts

καλημερα σας και παλι!λοιπον θελω να ρωτησω για καποια ειδη μαλλον κιχλιδων εσεις θα μου πειτε αν ειναι κιχλιδες για το ποια ταιριαζουν μεταξυ τους αν υπαρχουν στο εμποριο,και ποιες ειναι οι τιμες τους συνηθως στο εμποριο,γιατι σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω ολο το σκηνηκο στο ενυδρειο μου,και να το γυρισω προς τα εκει...σας γραφω τα ειδη που ειδα στο forum...

Symphysodon Heckeli η Aequifasciata

Cichlasoma Octofasciatum var.

Colisa lalia-Dwarf gourami

Cynotilalia arfa-dogtooth Cichlid

labidochromis Freidergi

Neolamprologus Tretocephalus

Pceudotropheus Saulosi

τα φωτα σας παρακαλω για μια καινουρια αρχη..

επισης να πω οτι το ενυδρειο μου ειναι 120 λιτρα"το λεω για το θεμα του τυπου ψαριων που θα μπορουσα να βαλω μεσα.. και μελλοντικα εχω σκοπο να κανω ενα reefaki τουλαχιστον 350-400 λιτρα...ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας και παλι!λοιπον θελω να ρωτησω για καποια ειδη μαλλον κιχλιδων εσεις θα μου πειτε αν ειναι κιχλιδες για το ποια ταιριαζουν μεταξυ τους αν υπαρχουν στο εμποριο,και ποιες ειναι οι τιμες τους συνηθως στο εμποριο,γιατι σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω ολο το σκηνηκο στο ενυδρειο μου,και να το γυρισω προς τα εκει...σας γραφω τα ειδη που ειδα στο forum...

Symphysodon Heckeli η Aequifasciata Heckel Discus, Κιχλίδα που ζει στην Νότιο Αμερική

Cichlasoma Octofasciatum var. Αμερικάνικη Κιχλίδα

Colisa lalia-Dwarf gourami Ασιατικό ψάρι, συναντάται κυρίως σε Ινδία και Πακιστάν

Cynotilapia afra-dogtooth Cichlid Αφρικάνικη Κιχλίδα ενδημική της λίμνης Μαλάουι

labidochromis Freidergi Αφρικάνικη Κιχλίδα ενδημική της λίμνης Μαλάουι

Neolamprologus Tretocephalus Αφρικάνικη Κιχλίδα ενδημική της λίμνης Τανγκανίκα

Pseudotropheus Saulosi Αφρικάνικη Κιχλίδα ενδημική της λίμνης Μαλάουι

τα φωτα σας παρακαλω για μια καινουρια αρχη..

επισης να πω οτι το ενυδρειο μου ειναι 120 λιτρα"το λεω για το θεμα του τυπου ψαριων που θα μπορουσα να βαλω μεσα.. και μελλοντικα εχω σκοπο να κανω ενα reefaki τουλαχιστον 350-400 λιτρα...ευχαριστω.

Όπως βλέπεις, τα ψάρια που αναφέρεις ανήκουν σε διαφορετικούς βιότοπους και έχουν διαφορετικές απαιτήσεις. Από εκεί και πέρα μπες στις επιμέρους κατηγορίες του φόρουμ για να ενημερωθείς για το καθένα ξεχωριστά.

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...