Jump to content

Σκαλάρι δεν τρωει


Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα!έχω προβλημα με το ενυδρείο μου.δν τρωει το σκαλάρι μου.εδώ κ 20 μέρες!οταν τα ταιζω το σκαλαρι κρυβετε!εχω 1 σκαλαρι 6 τετρα 4 γατπψαρα 1 πρεκοπσ κ 1 γλυφτη!οι μετρησεις μου ειναι

PH 8

NO2 =0

MH4NH3 0MG/L

TO ENYDREIO EINAI 100 LITRA K FILTRO EHEIM ECCO EKSOTERIKO !!!!

PLEASE HELP.EXEI NA FAEI 20 MERES.K M PEUANANA HDH ALLO ;ENA SKALARI K ENAS KLOOYN@THANKS!!!!!

****mod edit:

Ο τίτλος του θέματος άλλαξε σε πιο αντιπροσωπευτικό για το θέμα.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

συνεχισε να γραφεις με μικρα ελληνικα.

εδω και ποσες μερες τρεχει το ενυδρειο σου..?τι συντηρηση του κανεις,με τι ακριβως τεστ μετρας.?ποτε κανεις αλλαγες νερου..?δωσε μας πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις μια πιο σωστή και ολοκληρωμένη απάντηση, κάνε επικόληση την Φόρμα Διάγνωσης Ασθένειας και συμπλήρωσε όσα περισσότερα στοιχεία μπορείς .

Link to comment
Share on other sites

τα ΝΟ3 πόσο είναι; πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο και με τι μέθοδο έστρωσες; :bowdown: μεταξύ άλλων που θα δώσεις συμπληρώνοντας την φόρμα ασθένειας αυτά είναι από τα πολύ σημαντικά που θα βοηθήσουν να πάρεις την απάντησή σου.

Link to comment
Share on other sites

εδω και ποσες μερες τρεχει το ενυδρειο σου..?τι συντηρηση του κανεις,με τι ακριβως τεστ μετρας.?ποτε κανεις αλλαγες νερου..?δωσε μας πληροφοριες.

:bowdown: Δεν μας είπες και πόσα λίτρα είναι.....

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο μου ειναι 100 λιτρων.το χω εδω και 6-7 μηνες!του ριχνω μια φορα την βδομαδα stresss zyme tis api και κανω αλλαγές νερού όταν το ΝΟ3 φτασει 50

.μετρήσεις κάνω με ΡH TEST JBL

ΤΟ ΝΟ3 ΕΙΝΑΙ10

Link to comment
Share on other sites

Τα λιτρα ειναι πολυ λιγα και αλλωστε τα σκαλαρια ζουν σε κοπαδια.Το ph ειναι επισης πολύ ψηλά.20 μέρες χωρις φαγητο,εισαι σιγουρος οτι δεν τσιμπολογαει κατι σε αλλες στιγμές?Και οπως σου αναφερθηκε ηδη,συμπληρωσε την φορμα ασθενειας να σχηματίσουμε μια πληρεστερη εικονα :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...