Jump to content

Help θα τρελλαθω


nikdag

Recommended Posts

σημερα το πρωι ειπα να βαλω τα ραμ σε ενα 20λιτρο nano cube μιας και ηταν ζευγαρη.στο επανω μερος αυτο το ενυδριο εχει ενα τζαμι που δεν καληβει ολη την επιφανεια του ενυδρειου.φευγω το μεσημερι για δουλεια και το βραδι 11 σημερα ανοιγω την πορτα και τα ραμ δεν ηταν μεσα.μπορει καποιοι να γελασουν αλλα απο εκεινη την ωρα προσπαθω να δω τη σημβαινει.εξω δεν ηταν.να πω οτι απο επανω στο καπακι ηταν και το φωτηστικο.υπαρχει περηπτωση απο το μικρο ανοιγμα που αφηνει το καπακι να βγουν εξω?αν αναλογιστουμε οτι το nano cube το 20λιτρο δεν ειναι και πολη ψηλο ποια ειναι η γνωμη σας ?

Link to comment
Share on other sites

το εσωτερικο φιλτρακι της dennerle ηταν μαζι με το ενυδριο

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο να μπλέχτηκαν και τα δύο στο φίλτρο. Εκτός αν έχουν ψοφήσει.

Συνθήκες νερού κλπ ήταν ίδιες ?

Τα ramirezi είναι πολύ ευαίσθητα σε τέτοιες μεταφορές.

Ψάξε καλύτερα στη γύρω περιοχή από το ενυδρείο,

ψάξε κάτω από ξύλα ή και πέτρες αν έχεις στο ενυδρείο,

πολύ φοβάμαι ότι είτε μέσα είτε έξω μάλλον έχουν χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περηπτωση να ειναι εξω?

μπορει να πηξηξαν εξω, αν και το νερο δεν ηταν καλο... εχεις καμια γατα στο σπιτι? αν βγηκαν και δεν τα βλεπεις μαλλον κατι τα εξαφανισε, απο γατα μεχρι κατσαριδα ή μυρμηγκια... τωρα η γνωμη μου ειναι οτι ειναι μεσα ακομα και κρυβονται καπου, για κοιτα καλυτερα, στην αναγκη βαλε ενα καλαμακι και κουνα κανα φυτο ή ο,τι εχεις μεσα να δεις μηπως ειναι καπου...

Link to comment
Share on other sites

ψάξε καλύτερα... εγώ είχα χάσει ένα πλέκο 3 μήνες και τον βρήκα τη μέρα που ξέστησα το ενυδρείο μέσα στο χαλίκι :( υγιέστατο φυσικά αφού έκοβε βόλτες μόνο το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι ειπα να βαλω τα ραμ σε ενα 20λιτρο nano cube μιας και ηταν ζευγαρη.στο επανω μερος αυτο το ενυδριο εχει ενα τζαμι που δεν καληβει ολη την επιφανεια του ενυδρειου.φευγω το μεσημερι για δουλεια και το βραδι 11 σημερα ανοιγω την πορτα και τα ραμ δεν ηταν μεσα.μπορει καποιοι να γελασουν αλλα απο εκεινη την ωρα προσπαθω να δω τη σημβαινει.εξω δεν ηταν.να πω οτι απο επανω στο καπακι ηταν και το φωτηστικο.υπαρχει περηπτωση απο το μικρο ανοιγμα που αφηνει το καπακι να βγουν εξω?αν αναλογιστουμε οτι το nano cube το 20λιτρο δεν ειναι και πολη ψηλο ποια ειναι η γνωμη σας ?

φιλε μου ψαξε απο εξω απο το ενυδρειο σου....εγω ειχα πενγκουιν τετρα και το ενα το βρηκα στην κουζινα και ειχαν πλακωσει και τα μυρμηγκια.....εμεινα :):buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...