Jump to content

πιο ειναι αρσενικο και πιο θυληκο?


tasos269

Recommended Posts

jaguar-Parachromis Managuensis οποιος ειναι 100% σιγουρος να απαντησει. Το πρωτο ειναι και πιο μεγαλο και τα πτερυγια εχουν χρωμα

post-8749-1279051503_thumb.jpg

post-8749-1279051562_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - tasos269
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ψαρι ειναι αρσενικο.

Για το δευτερο δεν μπορω να πω με σιγουρια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο μπορείς επίσης να παρατηρήσεις την συμπεριφορά τους και βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή?

Προσώπικά θα ήθελα να μας πείς δυο λόγια για το ενυδρείο σου και για τα πραγματικά πανέμορφα αυτά ψάρια που διατηρείς! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τάσο μπορείς επίσης να παρατηρήσεις την συμπεριφορά τους και βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή?

Προσώπικά θα ήθελα να μας πείς δυο λόγια για το ενυδρείο σου και για τα πραγματικά πανέμορφα αυτά ψάρια που διατηρείς! :thumbup:

Kαλησπερα.

Το ενυδρειο μου ειναι 450λιτρα μαζι μετα δυο ψαρακια εχω 2 μεγαλα cichlasoma και ενα τεχας , εννοειτε οτι θα γινει διαχωρισμος οταν τελικα μπορεσω να εχω στην κατοχη μου ενα ζευγαρι.post-8749-1279133869_thumb.jpgpost-8749-1279134259_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ ωραια ψαρια vieja synspilum ειναι? φερνουν τετοια ψαρια ελλαδα? καλη επιλογη αν και σε βλεπω να διπλασιαζεις τα λιτρα σου καποια στιγμη... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ ωραια ψαρια vieja synspilum ειναι? φερνουν τετοια ψαρια ελλαδα? καλη επιλογη αν και σε βλεπω να διπλασιαζεις τα λιτρα σου καποια στιγμη... :thumbup:

Ναι ειναι vieja synspilum. Exω ενα ακομη μικρο, μολις θα παρει τα τελικα χρωματα θα ανεβασω φοτο. Θα ηθελα μια χαρη μπορεις να ανεβασεις μια φοτο απο τα sajica

Έγινε επεξεργασία - tasos269
Link to comment
Share on other sites

jaguar-Parachromis Managuensis οποιος ειναι 100% σιγουρος να απαντησει. Το πρωτο ειναι και πιο μεγαλο και τα πτερυγια εχουν χρωμα

σου εχω απαντησει τασο το 1 ειναι σιγουρα αρσενικο και το 2 που πρωτη φορα το βλεπω ειναι θυληκο 1000 τα εκατο αλλα δεν πληρεσ ανεπτηγμενο και ετοιμο να κανει αυγα....αλλα θα ταιριαζουν σαν ζευγαρι?????????θα σου στειλω πμ για παιρετερο...

τα δικα μου για 12ατη φορα εγιναν γονεις :excl::excl::thumbup:

τασο βρηκα φεστασ αν σε ενδιαφερουν πεσμου....(red terror)

Έγινε επεξεργασία - konstantinos 808
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jaguar-Parachromis Managuensis οποιος ειναι 100% σιγουρος να απαντησει. Το πρωτο ειναι και πιο μεγαλο και τα πτερυγια εχουν χρωμα

Το πρώτο είναι σίγουρα αρσενικό , το δεύτερο μάλλον για θηλυκό μου φαίνεται αλλά χωρίς να είμαι 100% σίγουρος γιατί είναι μικρό σε μέγεθος και μοιάζουν πολύ .Το αρσενικό πάντως μεγαλώνει περισσότερο από το θηλυκό και όσο μεγαλώνει φεύγουν οι μεγάλες μαύρες βούλες.Επίσης το θηλυκό είναι πιο στρογγυλό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...