Jump to content

Μακαρονι ειναι βιολογικο?


Recommended Posts

Το μακαρονι που εχω στο φιλτρο ειναι βιολογικο η μηχανικο?

Link to comment
Share on other sites

Αν μας πεις και πιο είναι... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει "μακαρόνι" μηχανικής φίλτρανσης όπως αυτό και μακαρόνι βιολογικής φίλτρανσης όπως αυτό.

Εσύ σε τι αναφέρεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως το λενε το ειχε μεσα στο φιλτρο μου οταν το αγορασα τετρατεξ 1200 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τα Tetratec CR (ceramic rings) είναι κύλινδροι μηχανικής φίλτρανσης

Link to comment
Share on other sites

Τα Tetratec CR (ceramic rings) είναι κύλινδροι μηχανικής φίλτρανσης

Την εκανα τοτε την γκαφα μου γιατι οταν χαλασε το πρωτο μου φιλτρο τετρατεξ1200 αγορασα ενα αλλο ιδιο αλλαξα μονο την κεφαλη που ηταν χαλασμενη και εβαλα επιπλεον σε ενα καλαθακι του απο αυτο το μακαρονι με το σκεπτικο οτι θα ειχα πιο πολυ βιολογικο υλικο.Στον επομενο καθαρισμο του να βγαλω το ενα μακαρονι και να βαλω επιπλεον βιοσφαιρες η να αγορασω καποιο αλλο βιολογικο υλικο?Τη προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Το φιλτρο μου τετραεχ1200 εχει 4 καλαθακια που σε αυτα εχω απο κατω προς τα πανω 2 καλαθια με κεραμικα δαχτυλιδια 1 με βιομπαλες και1 με σφουγκαρι και υαλοβαμβακα ενυδρειων.Θα αγορασω σιποραξ 1 λιτρο και εχω επιπλεον βιομπαλες.Πως θα ηταν πιο καλα να γεμισω το φιλτρο μου?Ελεγα να βγαλω τελειως τα κεραμικα δαχτυλιδια και να τα αντικαταστησω με σιποραξ.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες..! Βγαλε το μακαρονι που ειναι για μηχανιχο καθαρισμο κ αντικατεστησε το με το βιολογικο υλικο(σιποραξ οπως λες).. Εγω στα φιλτρα μου εχω μονο στο πανω πανω καλαθι σφουγγαρι κ ενυδρειακο υαλοβαμβακα κ τα υπολοιπα 3 σιποραξ....για μηχανικο καθαρισμο χρησιμοποιω σκουπα (αυτη με τις μπαταριες) ή το λαστοιχο κατα τις αλλαγες....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...