Jump to content

Καλύτερο ψάρι για αρχή;


Recommended Posts

οκ αφού διάβασα τις πρώτες 5 δημοσιεύσεις σταμάτησα να το σκέφτομαι. :helpsmilie:

Ριξε και μια ματια σε αυτο για περισσοτερες πληροφοριες :)

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=43240&hl=

Link to comment
Share on other sites

Τα Tropheus sp. "Black", ανήκουν στην ομάδα των Tropheus που ενδημούν στην λίμνη Τανγκανίκα της Αφρικής. Ιδιαίτερα επιθετικά ψάρια που για τον λόγο αυτό μπαίνουν σε μεγάλες ομάδες των 12-15 ατόμων και απαιτούν ενυδρεία με ελάχιστο μήκος το 1,20 μ.

:)

Link to comment
Share on other sites

Τα Tropheus sp. "Black", ανήκουν στην ομάδα των Tropheus που ενδημούν στην λίμνη Τανγκανίκα της Αφρικής. Ιδιαίτερα επιθετικά ψάρια που για τον λόγο αυτό μπαίνουν σε μεγάλες ομάδες των 12-15 ατόμων και απαιτούν ενυδρεία με ελάχιστο μήκος το 1,20 μ.

:)

σε λίτρα;

Link to comment
Share on other sites

οκ σας ευχαριστώ πολύ... :)

ρε παιδιά εδώ και εδώ γιατί λέει οτί είναι γυάλα για μονομάχο;μπορούν οι μονομάχοι να ζουν σε γυάλα;

Έγινε επεξεργασία - mozz
Link to comment
Share on other sites

μπορούν οι μονομάχοι να ζουν σε γυάλα;
όχι κάτω από 20 λίτρα αυτές οι γυάλες είναι σαν διακοσμητικές
Link to comment
Share on other sites

όχι κάτω από 20 λίτρα αυτές οι γυάλες είναι σαν διακοσμητικές

δηλαδή δεν βάζουν μέσα ψάρια;

2-3 αρσενικά guppies μπορούν να ζήσουν σε ενυδρείο 20l ή 15l;γενικά ξέρετε καθόλου πληροφορίες για αυτά τα ψάρια;από δύναμη νερού κλπ διάβασα δεν θέλουν πολλές απαιτήσεις.απλά δε ξέρω αν πρέπει να ζουν μαζί 2-3 και πόσα λίτρα ενυδρείο θέλουν...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά θα πουλήσω μια τιμονιέρα που έχω σπίτι που δεν την χρησιμοποιώ και μετά θα έχω στη διάθεση μου 70 ευρώ εκεί πέρα.και έχω βρει ένα ενυδρείο με 70 ευρώ που είναι 54 λίτρα. :)

τι μπορώ να βάλω μέσα σε ένα ενυδρείο 54άρων λίτρων;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά θα πουλήσω μια τιμονιέρα που έχω σπίτι που δεν την χρησιμοποιώ και μετά θα έχω στη διάθεση μου 70 ευρώ εκεί πέρα.και έχω βρει ένα ενυδρείο με 70 ευρώ που είναι 54 λίτρα. :)

τι μπορώ να βάλω μέσα σε ένα ενυδρείο 54άρων λίτρων;

Καταλαβαίνω απόλυτα τον ενθουσιασμό σου αλλά δεν υπάρχει λόγος να βιάζεσαι. Διάβασε, ενημερώσου, παρακολούθησε τις πολλές κατηγορίες που έχει το φόρουμ και μετά προχώρα με πιο σίγουρα βήματα σε ότι αγορά πρόκειται να κάνεις.

:helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω απόλυτα τον ενθουσιασμό σου αλλά δεν υπάρχει λόγος να βιάζεσαι. Διάβασε, ενημερώσου, παρακολούθησε τις πολλές κατηγορίες που έχει το φόρουμ και μετά προχώρα με πιο σίγουρα βήματα σε ότι αγορά πρόκειται να κάνεις.

:)

εγώ ψάχνω να βρω πληροφορίες για ότι ψάρι μου αρέσει στο google αλλά δεν βρίσκω και πολλά.έτσι ρωτάω εδώ και εσείς μου λέτε τις πληροφορίες.ξέρω οτί δεν πρέπει να βιάζομαι.δε θα πάρω το ενυδρείο,θα βάλω μέσα νερό και μετά θα ρίξω και τα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα 70 ευρω αρκουν για ενα αρσενικο ομορφο μονομαχο που εχει και το δικο του χαρακτηρα και θα σου αρρεσει πολυ αυτο σε ενα ψαρι! αναγνωριζει και αφεντικο σιγα σιγα!! περνεις ενα ενυδρειο απο 20-οσα καθαρα λιτρα μπορεις. βαζεις ενα υποστρωμα οπως αμμο χαλαζιακη, ενα και περισσοτερα ξυλα πχ μοπανι, καποια ζωντανα φυτα ευκολα για αρχη οπως κερατοφυλλο, πολυσπερμα, βαλισνερα κτλ κτλ εχεις ενα αντιχλωριο πχ seachem prime ή stress coat, βακτηρια για το στρωσιμο πχ stress zyme και μολις στρωσει το ενυδρειο τον βαζεις μεσα... επισης ειναι καλο να πας σε ενα πετ σοπ να σου μετρησει το νερο της βρυσης σου να δεις σε τι ph τουλαχιστον κυμαινεσαι. αν εισαι γυρω στο 8 τοτε περνεις το 54λιτρο ενυδρειο και οταν στρωσει βαζεις 1 αρσενικο γκαπι και 3 θυληκα και εισαι οκ!

τωρα αυτο θα εκανα εγω! εσυ μπορεις να δεις και αλλα ψαρακια και μας λες!!

α και μην ξεχασω το φωτισμο ε!!!

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...